Nowoczesne domy jednorodzinne są projektowane w taki sposób, by były dobrze doświetlone, a ich mieszkańcy mieli jak najbliższy kontakt z naturą. Salony mają więc przeszklone ściany, przez które przenika do wnętrz panoramiczny widok na piękny ogród i dzięki temu zanika granica między domem a jego naturalnym, malowniczym otoczeniem. Ponadto duże przeszklenia od zewnątrz dodają bryle lekkości i pozwalają kształtować bardzo nowoczesną, otwartą architekturę budynku.

Schüco na targach fensterbau/frontale 2018

Artykuł na: 4-5 minut
Schüco na targach fensterbau/frontale 2018
W dniach 21-24 marca 2018 roku odbędą się największe targi branży okiennej - fensterbau/frontale w Norymberdze. W hali 7 na stoisku 403 będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami Schüco Polymer Technologies KG, które dają jeszcze więcej możliwości projektowych i wykonawczych.

Tegorocznej wystawie rozwiązań marki Schüco będzie towarzyszyć hasło "Added value for your success". Maksyma ta ma podkreślać, że oprócz rozwiązań systemowych firma oferuje swoim partnerom wartości dodane, do których można zaliczyć innowacyjność i kompleksowość produktów, całościowe wsparcie techniczne, od projektu poprzez produkcję, aż po realizację przedsięwzięcia. Hasło to będzie widoczne nie tylko dla wchodzących na stoisko, lecz również we wszystkich aspektach wystawy. Stoisko o powierzchni 570 m2 zostanie podzielone na cztery strefy: "Więcej designu", "Więcej komfortu", "Więcej bezpieczeństwa" i "Więcej obsługi", w których odwiedzający będą mogli poznać wszystkie zalety rozwiązań systemowych Schüco.

Dwa lata temu firma po raz pierwszy zaprezentowała kompletny system okienny Schüco LivIng, który już w dniu udostępnienia na rynek obejmował pełny wachlarz profili i akcesoriów pozwalających na realizację praktycznie dowolnego rodzaju okna. W tym roku odwiedzający będą mogli zobaczyć jego ciekawą kontynuację, w postaci debiutanckiego systemu drzwi podnoszono-przesuwnych Schüco LivIngSlide. Rozwiązanie o głębokości zabudowy 82 mm cechuje się wartością Uf = 1,2 W/(m2•K), a także umożliwia swobodne kształtowanie estetyki profili, z wykorzystaniem dowolnego rodzaju folii, powierzchni metalicznych Schüco AutomotiveFinish, jak również nakładek aluminiowych TopAlu.

W przyszłości seria Schüco LivIng zostanie uzupełniona o system okienny do domów pasywnych, zgodnie z wytycznymi Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt – Schüco LivIng Alu Inside. Jego unikatową cechą będzie zastosowanie opatentowanej już technologii koekstruzji aluminium z PVC-U, która stanowi alternatywę dla tradycyjnych stalowych wzmocnień. Okna będą przy tym posiadać doskonałą klasę antywłamaniową RC2, a ponadto będą się nadawały w 100% do recyklingu.

Nowe systemy z serii Schüco LivIng to zaledwie część obszernej prezentacji obejmującej pełny wachlarz rozwiązań z dziedziny stolarki PVC-U. W studiach tematycznych na stoisku marki Schüco będzie można znaleźć o wiele więcej innowacji skrojonych na potrzeby indywidualnych projektów, jak chociażby nowe balustrady czy systemy wentylacji. Odwiedzający będą mieli także okazję zapoznać się ze wzbogaconą gamą okuć czy rozwiązaniem całkowicie płaskiego progu zgodnego z wymaganiami dla budownictwa bez barier – DIN 18040. Marka Schüco postanowiła w tym roku również rozbudować system aluminiowych nakładek Schüco TopAlu na okna z PVC-U.

Dodatkowo na stoisku zostanie zaprezentowana innowacyjna maszyna, pozwalająca na szybszy montaż okuć w profilu i kompletne oprogramowanie produkcyjne marki Schüco.

aktualizacja: 2018-03-05

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Stylowe, ciepłe i bezpieczne drzwi do Twojego domu Okna i drzwi
Podejmując decyzję o zakupie drzwi, inwestorzy najczęściej zastanawiają się nad tym, czy będą one odpowiednio chroniły przed chłodem, nadmiernym hałasem i ingerencją ...
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien do domu jednorodzinnego? Okna i drzwi
Wymiana starej stolarki okiennej to jeden z podstawowych elementów modernizacji i termomodernizacji budynków. Tylko jakie okna rzeczywiście ochronią przed ucieczką ciepła ...
8 cennych wskazówek dotyczących montażu rolet elewacyjnych Okna i drzwi
Montaż rolet można przeprowadzić samodzielnie lub zlecić go fachowcom. To drugie rozwiązanie jest zalecane w przypadku modeli instalowanych wraz z oknem.
Okna, światło a strony świata Okna i drzwi
Dobór właściwych okien to jeden z warunków, jakie powinniśmy spełnić, aby zbudować wygodny dom. Poszczególne jego pomieszczenia będą należycie spełniały swoje ...
Jak wyregulować drzwi? Okna i drzwi
Bardzo często drzwi skrzypią albo ich róg zaczyna ocierać się o podłogę. Czasem też drzwi drewniane w sezonie grzewczym zamykają się dobrze, a latem opornie, ocierając ...
Czym się kierować, wybierając przesuwne drzwi tarasowe? Okna i drzwi
Nowoczesne domy jednorodzinne są projektowane w taki sposób, by były dobrze doświetlone, a ich mieszkańcy mieli jak najbliższy kontakt z naturą. Salony mają więc ...