100-lecie NSG Group - relacja

Artykuł na: 4-5 minut
100-lecie NSG Group - relacja
Perspektywy, plany na przyszłość, nowe produkty i rozwiązania, ale też podsumowanie dotychczasowych osiągnięć były tematami poruszanymi podczas obchodów 100-lecia NSG Group, właściciela marki Pilkington.

W wydarzeniu uczestniczył Zarząd firmy, pracownicy poszczególnych działów oraz przedstawiciele mediów branżowych i biznesowych.

W tym roku listopad to szczególny miesiąc nie tylko ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To również wyjątkowy czas dla japońskiego koncernu NSG Group - jednego z największych producentów szkła na świecie - który w tym roku świętuje setną rocznicę powstania. Koncern od 2006 roku jest właścicielem marki Pilkington, do której już od 1993 roku należy dawna Huta Szkła Okiennego "Sandomierz".

W sandomierskiej siedzibie firmy, gdzie zorganizowano spotkanie, prezes Pilkington Automotive Poland i Country Manager Grupy NSG w Polsce - Ryszard Jania - przybliżył historię zakładu, jego prywatyzacji, a następnie przejęcia przez japoński koncern. Zaprezentował również zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich lat zachodziły w hucie w Sandomierzu oraz pozostałych zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do NSG Group w Polsce.

Mariusz Kołodziej

Zatrudniamy obecnie ponad 4000 osób w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie całego kraju. Nasze szyby znajdują się w co czwartym oknie w Polsce, a z zakładów w Sandomierzu i Chmielowie wyjeżdża rocznie 10 milionów szyb samochodowych, przeznaczonych dla prawie wszystkich marek samochodów, zarówno osobowych, dostawczych jak i specjalistycznych - mówi Ryszard Jania. Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju i inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale również w automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych - dodaje.

NSG Group to jeden z największych na świecie producentów szkła i produktów szklanych, działający w dwóch podstawowych sektorach - motoryzacyjnym oraz architektonicznym i technicznym.

Szkło float wyprodukowane w Sandomierzu i przetworzone w polskich zakładach Pilkington IGP, spotkać można w realizacjach w całej Europie. Jesteśmy w Polsce liderem w produkcji szyb zespolonych - mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Pilkington IGP, Pilkington Polska, Dyrektor Zarządzający Pion Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią, Północną i Centralną. Co roku na rynek trafia 3,4 mln metrów kwadratowych naszych szyb zespolonych. Stawiamy jednak nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość produktów. Dlatego staramy się zaspokajać potrzeby intensywnie rozwijającego się rynku, oferując coraz to bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie produkty o wartości dodanej - mówi Krzysztof Granicki.

Prezentacja szkła architektonicznego

Podczas spotkania Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią - Mariusz Kołodziej oraz Dyrektor Biura Doradztwa Technicznego, Szymon Piróg - przybliżyli zagadnienia związane z przetwórstwem i sprzedażą szkła architektonicznego oraz zaprezentowali najnowsze produkty, które w 2018 roku trafiły na rynek.

NSG Group w Polsce to nie tylko zakłady produkcyjne i przetwórcze. O utworzonym w 2012 roku Centrum Usług Wspólnych (Group Business Services) w Sandomierzu opowiadał jego dyrektor - Dominik Rykowski.

CUW odpowiedzialne jest za obsługę klienta wewnętrznego oraz zewnętrznego w obszarze księgowości, zakupów i administracji danych HR, jak również regionalne wsparcie IS oraz globalne zarządzanie systemami informatycznymi oraz danymi podstawowymi - mówi Dominik Rykowski. Nasz zespół tworzy obecnie ponad 200 pracowników i systematycznie się powiększa.  Związane jest to z rozszerzaniem zakresu działalności CUW o inne kraje. W tym momencie jest ich ponad 20 - głównie są to kraje europejskie, ale nasze wsparcie obejmuje również  USA i Brazylię - dodaje Dominik Rykowski.

Firma powiązana: Pilkington IGP Sp. z o.o.
aktualizacja: 2018-11-29

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę raz w tygodniu!
Pozostałe artykuły z kategorii
Montaż drzwi wewnętrznych Okna i drzwi
Przy okazji remontu domu decydujemy się niekiedy na wymianę drzwi wewnętrznych lub nawet zmianę ich lokalizacji. W poniższym tekście podpowiadamy, jak powinny przebiegać ...
Dlaczego szyby parują? Okna i drzwi
Wybór okien to jedna z większych inwestycji dla osoby wybierającej stolarkę do swojego wymarzonego domu. W końcu, często po wielu latach budowy i długim etapie wykończeń, ...
Na co zwracać uwagę wybierając okna z PVC lub drewniane? Okna i drzwi
Plastikowe (właściwie PVC) czy drewniane? A może aluminiowe? I w jakim kolorze? - takie pytania stawiamy przed zakupem okien. Świadomy inwestor powinien sprawdzić, jak ...
Porównanie 32 modeli drzwi zewnętrznych Okna i drzwi
Drzwi wejściowe to jeden z najczęściej oglądanych i eksploatowanych elementów budynku, który dodatkowo musi dawać ochronę przed zimnem, hałasem, włamywaczami. Oferta ...
Porównanie 28 modeli drzwi wewnętrznych Okna i drzwi
Producenci drzwi wewnętrznych prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych modeli. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, dokładnie sprecyzujmy wymagania. Czasem ...
Nowoczesne okna panoramiczne i tarasowe - charakterystyka Okna i drzwi
Duże przeszklenia są obecnie modne. Dzięki nim bryła budynku prezentuje się nowocześniej, a wnętrza są lepiej doświetlone i wyglądają na większe. Przez okna panoramiczne ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom