Budujesz Dom - pomyśl o roletach Aluprof

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 6-9 minut
Budujesz Dom - pomyśl o roletach  Aluprof
Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością wrócimy po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć w nim spokój, azyl i harmonię.

Aluprof logo Firma Aluprof, producent profili aluminiowych, dzięki swoim produktom pozwala stworzyć dom, w którym będziemy czuć się swobodnie, bezpiecznie, do którego z przyjemnością będziemy wracać po trudach dnia wiedząc, że zawsze można znaleźć
w nim spokój, azyl i harmonię. To w końcu dom jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu naszego życia. W tym także celu został opracowany kompletny system rolet zewnętrznych i bram garażowych.

Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom, rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć znacznie koszty ogrzewania zimą, latem natomiast zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok.

Rolety systemu Aluprof dzięki swemu estetycznemu wyglądowi są dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, biurowcu jak i w obiekcie zabytkowym.

Wersje rolet w zależności od konstrukcji i sposobu montażu

  • nadprożowe (SKN)
  • adaptacyjne (SK)
  • podtynkowe (Integro)
Przekrój rolety w systemie nadprożowym
 Przekrój rolety w systemie nadprożowym (SKN)

Rolety w systemie nadprożowym (SKN)

Jest stosowany w nowo wznoszonych budynkach. Oferowane przez naszą firmę skrzynki SKN są gotowymi elementami budowlanymi do wykorzystania przez architektów i przedsiębiorstwa budowlane.

Dzięki specjalnej technologii i zastosowaniu "twardego styropianu" (zapewnia zadowalający stopień izolacji termicznej) oraz odpowiednio dobrany nośnik tynku gwarantuje bezproblemowe wykończenie elewacji budynku.

Do tej pory był to jedyny system skrzynek podtynkowych, który doczekał się w ostatnim czasie następcy w postaci systemu Integro. W omówionym systemie istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej wewnętrznie (prawoskrętne).

Galeria rolet w systemie nadprożowym (SKN)

Rolety w systemie nadprożowym (SKN) Rolety w systemie nadprożowym (SKN)

Rolety w systemie nadprożowym (SKN)

Przekrój rolety w systemie adaptacyjnym
Przekrój rolety w systemie
adaptacyjnym (SK)

Rolety w systemie adaptacyjnym (SK)

Przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta jest zwijana do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal.

Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań Aluprof oferuje system Owal.

Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.

Galeria rolet w systemie adaptacyjnym (SK)

Rolety w systemie adaptacyjnym (SK)  Rolety w systemie adaptacyjnym (SK) 

Rolety w systemie adaptacyjnym (SK)
Rolety w systemie podtynkowym (SP)

Rolety w systemie podtynkowym (INTEGRO)System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Zapewnia on optymalne rozwiązanie projektantom i budowniczym.

Skrzynka roletowa p o otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien.

Elementy podtynkowe systemu Integro nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku. W systemie Integro istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej).

Przekrój rolety w systemie podtynkowym
Przekrój rolety w systemie
podtynkowym (INTEGRO)

Skrzynka rolety wbudowana pod istniejące nadproże, plus system moskito SP, to system rolet aluminiowych do nowego budownictwa.

Rolety w systemie SP wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

Nowoczesna konstrukcja skrzynki SP pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników.

System SP zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych.

SP to system możliwy do zastosowania również w istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji lub przy wymianie okien. Elastyczność zastosowań tego systemu dodatkowo podkreśla fakt, że rolety SP są oferowane w wielu kolorach, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji.

W systemie SP oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

Logo Aluprof
Centrala
Zakład w Bielsku-Białej
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała
+48 (33) 819 53 00
+48 (33) 822 05 12
Zakład w Opolu
ul. Gosławicka 3
45-446 Opole
tel. +48 77 40 00 000
fax. +48 77 40 00 006
e-mail: aluprof@aluprof.eu

 

 

 

 

 

aktualizacja: 2018-06-05
Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę raz w tygodniu!
Pozostałe artykuły z kategorii
Montaż drzwi wewnętrznych Okna i drzwi
Przy okazji remontu domu decydujemy się niekiedy na wymianę drzwi wewnętrznych lub nawet zmianę ich lokalizacji. W poniższym tekście podpowiadamy, jak powinny przebiegać ...
Dlaczego szyby parują? Okna i drzwi
Wybór okien to jedna z większych inwestycji dla osoby wybierającej stolarkę do swojego wymarzonego domu. W końcu, często po wielu latach budowy i długim etapie wykończeń, ...
Na co zwracać uwagę wybierając okna z PVC lub drewniane? Okna i drzwi
Plastikowe (właściwie PVC) czy drewniane? A może aluminiowe? I w jakim kolorze? - takie pytania stawiamy przed zakupem okien. Świadomy inwestor powinien sprawdzić, jak ...
Porównanie 32 modeli drzwi zewnętrznych Okna i drzwi
Drzwi wejściowe to jeden z najczęściej oglądanych i eksploatowanych elementów budynku, który dodatkowo musi dawać ochronę przed zimnem, hałasem, włamywaczami. Oferta ...
Porównanie 28 modeli drzwi wewnętrznych Okna i drzwi
Producenci drzwi wewnętrznych prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych modeli. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, dokładnie sprecyzujmy wymagania. Czasem ...
Nowoczesne okna panoramiczne i tarasowe - charakterystyka Okna i drzwi
Duże przeszklenia są obecnie modne. Dzięki nim bryła budynku prezentuje się nowocześniej, a wnętrza są lepiej doświetlone i wyglądają na większe. Przez okna panoramiczne ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom