Okna i drzwi

Na co należy zwrócić uwagę wybierając powierzchnię przeszkleń okien dachowych? Okna i drzwi

Odpowiedź eksperta: Konstrukcja okien dachowych zapewnia odpowiednie doświetlenie wnętrza na poddaszu. Odpowiednio ukształtowane profile ram ościeżnicy i skrzydła oraz umieszczenie nawiewnika w górnej części ościeżnicy umożliwia napływ dużej ilości naturalnego światła.

Jakie są różnice pomiędzy montażem tradycyjnym a warstwowym okien? Okna i drzwi

Odpowiedź eksperta: Montaż okien jest równie ważny jak ich parametry. Prawidłowe osadzenie okna zwiększy efekt energooszczędności stolarki okiennej. Wstawione nieprawidłowo mogą wpłynąć na większą utratę ciepła z domu, a to przekłada się na zwiększenie naszych rachunków za ogrzewanie. Dlatego ważne jest, żeby okna ...

Jakimi parametrami powinny cechować się okna energooszczędne? Okna i drzwi

Odpowiedź eksperta: Okna stosowane w budownictwie energooszczędnym powinny cechować się wysoką termoizolacyjnością. Główny parametr, który należy brać uwagę, to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw.

Na co zwrócić uwagę kupując stolarkę antywłamaniową? Okna i drzwi

Odpowiedź eksperta: Okna i drzwi to newralgiczne punkty w konstrukcji budynku, które mogą stać się potencjalnym celem ataku włamywaczy. Ponad 80% wszystkich prób włamań dotyczy okien i drzwi przesuwnych, czyli najbardziej przeszklonych elementów powłoki budynku.

FAKRO partnerem Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Kształtowanie przestrzeni Okna i drzwi

Firma FAKRO od lat wspiera organizacje branżowe oraz programy edukacyjne. Światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych od początku jest partnerem Ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Kształtowanie przestrzeni".

15 błędów popełnianych przy montażu okien, drzwi i bramy garażowej Okna i drzwi

Osadzenie okien i drzwi oraz bramy garażowej nie jest skomplikowane. Jednak i w tak prostym montażu zdarzają się błędy. Te najpoważniejsze mogą powodować powstawanie mostków termicznych, przewiewanie wiatru i wilgoci oraz uszkodzenie stolarki.

Efektowny kontrast, czyli biel i czerń we wnętrzach Okna i drzwi

Bardzo kontrastowe, a jednocześnie doskonale ze sobą współgrające. Mowa o czerni i bieli. Wnętrza zaaranżowane w tych właśnie kolorach są zawsze efektowne, ale i eleganckie.

Zakończyła się 7 edycja MOTO FAKRO Okna i drzwi

Po raz siódmy do siedziby firmy FAKRO, czołowego producenta okien dachowych, przyjechało ponad 150 motocyklistów, przedstawicieli branży budowlanej z całej Polski. MOTO FAKRO na stałe zagościło w kalendarzu partnerów biznesowych FAKRO. Tegoroczne "Motocyklowe Spotkanie Budowniczych Rzeczpospolitej", odbyło się w dniach 7-10 czerwca.

Flagowe okna dachowe VELUX GLU teraz z klamką na dole Okna i drzwi

Energooszczędne, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie - tak można opisać okno dachowe VELUX GLU, które wraz z początkiem czerwca weszło na rynek w nowym wariancie B z klamką na dole. Teraz bez względu na to, jak wysoka jest ścianka kolankowa w łazience, każdy może zastosować w swoim domu okna drewniano-poliuretanowe, gdyż ...

Jeszcze wyższy standard okna dachowego VELUX GZL z niezmienioną ceną! Okna i drzwi

Nowe okno GZL zostało wykonane z wytrzymałego i ciepłego profilu okiennego z zastosowaniem technologii ThermoTechnology™, czyli klejonego impregnowanego oraz lakierowanego drewna sosnowego, połączonego z wysoko izolacyjnym tworzywem EPS. Dodatkowo zamontowano system uszczelek na skrzydle, dzięki czemu parametry okna zostały znacznie ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom