Pompy ciepła

Pompa ciepła Neoheat - funkcje, koszty eksploatacyjne Pompy ciepła

Wybór systemu ogrzewania nie jest łatwy, niezależnie od tego czy dom jest w fazie projektu, czy też chcemy zmienić obecny sposób ogrzewania. Najnowocześniejszym i najwydatniejszym rozwiązaniem dla ogrzania domu jednorodzinnego jest pompa ciepła, która może być wykorzystywana jako główne lub dodatkowe źródło ciepła. Pompa ...

Czy pompa gruntowa pobiera dużo prądu z sieci do działania? Pompy ciepła

Generalnie pompy ciepła należą do jednych z najoszczędniejszych urządzeń w eksploatacji. Gdyby przyrównać ich pracę do ogrzewania elektrycznego, to pobór energii elektrycznej jest około 4-5 razy mniejszy.

Czy i dlaczego stosuje się zbiornik buforowy razem z pompą ciepła? Pompy ciepła

Jednym z ważniejszych czynników umożliwiających prawidłową pracę pompy ciepła jest zapewnienie odpowiedniego zładu wody w instalacji c.o. Prościej rzecz ujmując, ważnym jest aby w instalacji c.o. znajdowała się odpowiednia ilość wody, dzięki czemu można uniknąć tzw. taktowania pompy ciepła.

Jesienne nowości w ofercie De Dietrich! Pompy ciepła

Tegoroczna jesień to wyjątkowo pracowity okres dla firmy De Dietrich Technika Grzewcza. W ofercie znalazły się aż trzy nowe urządzenia: pompa ciepła Alezio S V200, kocioł kondensacyjny EVODENS AMC oraz nowoczesny termostat pokojowy SMART TC.

Podwójna dotacja na powietrzne pompy ciepła Pompy ciepła

Od września do listopada 2018 r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na powietrzny system NIBE. Dotacja obejmuje 150 sztuk powietrznych pomp ciepła NIBE.

Pompa ciepła, czyli ogrzewanie bez zanieczyszczeń Pompy ciepła

Pompa ciepła to rozwiązanie zdecydowanie proekologiczne. To urządzenie do ogrzewania budynku wykorzystuje energię dostępną w jego otoczeniu - w gruncie, powietrzu, wodzie. Niczego nie spala, nie emituje zatem również żadnych szkodliwych substancji.

Pompa ciepła WATERKOTTE - grzeje, chłodzi i WYGLĄDA Pompy ciepła

Wyjątkowy, nowoczesny design "Made in Germany", funkcjonalność, wydajność - to cechy pomp ciepła oferowanych przez firmę WATERKOTTE. Jakie dodatkowe korzyści osiągniesz, gdy zainstalujesz je we własnym domu?

Pompy ciepła powietrze/woda z serii Dual LWD - zakres mocy 5-9 kw Pompy ciepła

Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej - seria alira LWD to niezawodne i efektywne rozwiązanie. Modele z rewersem LWD RX z opcjonalną funkcją chłodzenia zapewniają komfortową temperaturę pomieszczenia w gorące dni.

Dobieramy pompę ciepła do domu jednorodzinnego Pompy ciepła

Zgromadzoną wokół nas energię można zamienić na ciepło. Służą do tego pompy ciepła - urządzenia bezobsługowe, przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji. Ich ceny w ostatnich latach spadły, dzięki czemu coraz więcej inwestorów decyduje się na ich zakup.

Gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW z kompaktową obudową i zasobnikiem Pompy ciepła

Kompaktowa obudowa, nowoczesne sprężarki i wbudowane pompy o najwyższej sprawności - to wszystko sprawia, że gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LWM pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również dużo energii. W obudowie urządzenia umieszczono 185-litrowy zasobnik c.w.u., dlatego nowa pompa jest optymalnym rozwiązaniem ...