Pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze/woda z serii Dual LWD - zakres mocy 5-9 kw Pompy ciepła

Ogrzewanie, chłodzenie i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej - seria alira LWD to niezawodne i efektywne rozwiązanie. Modele z rewersem LWD RX z opcjonalną funkcją chłodzenia zapewniają komfortową temperaturę pomieszczenia w gorące dni.

Dobieramy pompę ciepła do domu jednorodzinnego Pompy ciepła

Zgromadzoną wokół nas energię można zamienić na ciepło. Służą do tego pompy ciepła - urządzenia bezobsługowe, przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji. Ich ceny w ostatnich latach spadły, dzięki czemu coraz więcej inwestorów decyduje się na ich zakup.

Gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LW z kompaktową obudową i zasobnikiem Pompy ciepła

Kompaktowa obudowa, nowoczesne sprężarki i wbudowane pompy o najwyższej sprawności - to wszystko sprawia, że gruntowa pompa ciepła Bosch Compress 6000 LWM pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale również dużo energii. W obudowie urządzenia umieszczono 185-litrowy zasobnik c.w.u., dlatego nowa pompa jest optymalnym rozwiązaniem ...

Ile naprawdę kosztuje ogrzewanie i chłodzenie pompą ciepła? Pompy ciepła

Specjaliści od systemów grzewczych obliczyli, że roczne koszty ogrzewania budynku instalacją z pompą ciepła o pow. 200 m2 i przygotowywania c.w.u. średnio wynoszą 1500-2000 zł, podczas gdy instalacja gazowa czyni to za ok. 3000 zł, a elektryczna za 6000 zł.

Porównanie 91 modeli pomp ciepła. Zobacz zestawienie oferty rynkowej Pompy ciepła

Wybór pompy ciepła to poważna decyzja. Chociażby ze względu na koszty, wynoszące przynajmniej około 20 000 zł. Musimy przede wszystkim postanowić, jakiego ma być typu, a to wymaga uwzględnienia warunków na naszej działce.

Marka Roku 2018 w kategorii pompy ciepła dla Viessmann Pompy ciepła

Rozdano nagrody Budowlana Marka Roku 2018. Firma Viessmann, kolejny rok z rzędu, znalazła się w gronie laureatów projektu. Jury wręczyło Viessmann wyróżnienie w kategorii pompy ciepła - Złotą Budowlaną Markę Roku 2018.

Przewodnik inwestora - koszt ogrzewania domu gruntową pompą ciepła Pompy ciepła

Korzyści z wyboru pompy gruntowej do kompletnego ogrzewania domu. Porównanie z innymi systemami ogrzewania i roczne oszczędności. Wszystko to w wywiadzie z Krajowym Doradcą ds. Pomp Ciepła Galmet Julią Sobaszek. Sprawdź, ile możesz zyskać wybierając rozwiązania OZE.

Czy połączenie pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych w jednej instalacji się opłaca? Pompy ciepła

Odpowiedź eksperta: Przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków są obecnie skonstruowane w taki sposób, aby zachęcić inwestorów do jak najpełniejszego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Czy pompa ciepła może współpracować z grzejnikami? Pompy ciepła

Odpowiedź eksperta: Pompa ciepła to nowoczesne, praktycznie bezobsługowe rozwiązanie będące synonimem komfortu i luksusu. Jest ekologicznym źródłem czystej, zielonej i praktycznie darmowej energii. Dzięki zaawansowanej technologii pozwala na ogrzewanie budynku energią z zasobów naturalnych: powietrza lub gruntu. Wyposażona ...

Którą pompę ciepła wybrać: gruntową czy powietrzną? Pompy ciepła

Podczas budowy lub modernizacji domu stajemy przed bardzo ważnym pytaniem, dotyczącym wyboru sposobu ogrzewania budynku. Coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. Różnorodność dostępnych technologii sprawia, że czasem trudno wybrać system, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, tym bardziej że każdy z ...