Pompy ciepła

Prosta w instalacji pompa ciepła All-in-One Pompy ciepła

Aquarea All-in-One to nowa generacja pomp ciepła firmy Panasonic przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenie jest odpowiednie zarówno dla nowych, jak i modernizowanych budynków, a dzięki zintegrowanej konstrukcji może być zainstalowane w ograniczonej przestrzeni.

Jakie informacje są niezbędne do prawidłowego doboru pompy ciepła? Pompy ciepła

Niezbędnymi informacjami do dokonania doboru pompy ciepła są:

Zasobnik do pomp ciepła SWPC Thermo Magnum Pompy ciepła

Firma Kospel wprowadziła do oferty wymiennik SWPC Termo Magnum. Zbiornik wyposażony został w bardzo dużą wężownicę, której powierzchnia wymiany ciepła, która wynosi 4,22 m2. Dzięki ponadprzeciętnej wężownicy SWPC Termo Magnum jest idealny do współpracy z pompą ciepła.

Zielona-eskadra.pl w nowej odsłonie! Podpowiadamy, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu! Pompy ciepła

Zielona-eskadra.pl podsuwa kilka sposobów na to, by zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jako portal promujący ekologiczne rozwiązania techniczne bazuje na wiedzy ekspertów i najnowszych informacjach dot. zrównoważonego rozwoju. Jesienią strona zielona-eskadra.pl zaprezentuje się w nowej odsłonie!

Pompa ciepła NIBE z podwójnym dofinansowaniem Pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają rachunki. Urządzenia te wykorzystują niewątpliwie najtańsze i najłatwiejsze do pozyskania źródło ciepła, co przyczynia się do znacznego wzrostu zainteresowania tymi produktami. Obecnie istnieje ...

Efektywne ogrzewanie z pomocą natury. Nowe powietrzne pompy ciepła w ofercie marki Buderus Pompy ciepła

Pompy ciepła Logatherm WLW zapewniają efektywne ogrzewanie poprzez wykorzystanie naturalnego źródła energii - ciepła z naszego otoczenia. Wysoka efektywność i nowoczesny wygląd to główne zalety nowych pomp ciepła marki Buderus.

Czy ogrzewanie pompą ciepła jest bardziej ekonomiczne niż tradycyjne źródła ciepła? Pompy ciepła

Zawsze na rynku poszukiwane są ekonomiczne systemy grzewcze, bo zależy nam na obniżaniu kosztów eksploatacyjnych w każdym zakresie.

Pompa ciepła Neoheat - funkcje, koszty eksploatacyjne Pompy ciepła

Wybór systemu ogrzewania nie jest łatwy, niezależnie od tego czy dom jest w fazie projektu, czy też chcemy zmienić obecny sposób ogrzewania. Najnowocześniejszym i najwydatniejszym rozwiązaniem dla ogrzania domu jednorodzinnego jest pompa ciepła, która może być wykorzystywana jako główne lub dodatkowe źródło ciepła. Pompa ...

Czy pompa gruntowa pobiera dużo prądu z sieci do działania? Pompy ciepła

Generalnie pompy ciepła należą do jednych z najoszczędniejszych urządzeń w eksploatacji. Gdyby przyrównać ich pracę do ogrzewania elektrycznego, to pobór energii elektrycznej jest około 4-5 razy mniejszy.

Czy i dlaczego stosuje się zbiornik buforowy razem z pompą ciepła? Pompy ciepła

Jednym z ważniejszych czynników umożliwiających prawidłową pracę pompy ciepła jest zapewnienie odpowiedniego zładu wody w instalacji c.o. Prościej rzecz ujmując, ważnym jest aby w instalacji c.o. znajdowała się odpowiednia ilość wody, dzięki czemu można uniknąć tzw. taktowania pompy ciepła.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom