Airmax2 pompa ciepła do potęgi 2

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
Airmax2 pompa ciepła do potęgi 2
Kolejny dowód na to, że Galmet tworzy rzeczy mądre: pompa ciepła Airmax². Na jakie potrzeby użytkownika odpowiada? Czy jest gwarancją konkretnych oszczędności? I czy rzeczywiście to urządzenie do potęgi? Odpowiedzi znajdą Państwo poniżej. Nasz niewielki poradnik przyda się bez względu na to, czy są Państwo instalatorami, hurtownikami czy potencjalnymi użytkownikami pompy.

Czy moja pompa ciepła to urządzenie zarówno do c.w.u., jak i c.o.?

Tak, Airmax² jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej.

Mam 4-osobową rodzinę. Czy pompa ciepła na pewno sprawdzi się w naszym przypadku?

Jest to głównie uzależnione od zapotrzebowania cieplnego budynku, gdyż większą część czasu urządzenie pracuje właśnie na potrzeby ogrzewania.

Wyobraźmy sobie sytuację: mieszka Pani/Pan w budynku o powierzchni 160 m² (o wymaganej mocy grzewczej 8 kW), a z ciepłej wody użytkowej korzysta czterech mieszkańców. Pompa Airmax² 15GT sprawdzi się nawet w przypadku, gdy temperatura na zewnątrz wynosić będzie -15°C. W razie niskich temperatur zewnętrznych (co ma miejsce bardzo rzadko) może Pani/Pan wspomagać pompę ciepła grzałką elektryczną, która w standardzie zabudowana jest w urządzeniu. W budynku o mniejszym zapotrzebowaniu na energię może Pani/Pan zainstalować pompę Airmax²: 6, 9 lub 12 GT. Dla bardziej wymagających dedykowane są pompy ciepła: 16, 21, 26 lub 30 GT.

Czy montaż tej pompy ciepła jest skomplikowany?

Nie. Airmax² to pompa powietrzna do zainstalowania na zewnątrz budynku. Nie wymaga więc wykonywania dolnego źródła (wymiennika gruntowego czy kosztownych odwiertów). Żeby ją zamontować, nie musi Pani/Pan posiadać dużej działki czy dostępu do wód podziemnych lub powierzchniowych. Montaż urządzenia trwa krótko, bo zazwyczaj 1-2 dni.

Jakie najważniejsze funkcje ma moja pompa ciepła?

Funkcje, jakie ma pompa ciepła to m.in.: programowanie różnych schematów ogrzewania (z buforem, ogrzewanie podłogowe, c.w.u.), sterowanie godzinowe pracą (c.o. i c.w.u.), możliwość sterowania obiegami grzewczymi, możliwość realizacji funkcji "Antylegionella", sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u., automatyczny proces odszraniania parownika. Poza tym, urządzenie wyposażono w intuicyjny i funkcjonalny sterownik, który zdecydowanie ułatwi Pani/Panu użytkowanie.

Czy parametry pracy pompy ciepła będę mogła/mógł ustawiać przez internet?

Tak, będzie Pani/Pan miała/miał taką możliwość. Moduł internetowy umożliwia sterowanie pompą ciepła drogą internetową z poziomu przeglądarki lub jeszcze wygodniej poprzez dedykowaną aplikację w tablecie czy smartfonie.

Czy moja pompa ciepła będzie pracować cicho?

Pompa ciepła została tak skonstruowana, żeby pracować maksymalnie cicho. Jej działanie nie jest uciążliwe dla domowników również dlatego, że urządzenia tego typu montowane są na zewnątrz budynku.

Jak dużo zaoszczędzę na eksploatacji pompy ciepła?

Nie da się w każdym przypadku tak samo obliczyć wynikających z użytkowania pompy oszczędności. Weźmy pod uwagę Airmax² 15 GT, której SCOP wynosi 4 przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa ciepła, pobierając średnio 1kWh energii elektrycznej, wytworzy 4kWh energii cieplnej. Zdecydowana większość energii jest więc darmowa i pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Czy będę mógł/mogła postarać się o dofinansowanie do zakupu pompy ciepła?

Pompa ciepła Airmax² idealnie wpasowuje się w Hybrydowe Systemy Grzewcze Galmet. Jako urządzenie korzystające z OZE, posiada wysoki wskaźnik efektywności energetycznej, potwierdzony certyfikatem. Pompa ciepła Airmax² kwalifikuje się do dotacji na terenie całego kraju. Pomoc w uzyskaniu dotacji oferuje dział dofinansowań firmy Galmet.

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy doradca ds. pomp ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

Logotyp Galmet
galmet.com.pl
aktualizacja: 2018-04-04

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Ile naprawdę kosztuje ogrzewanie i chłodzenie pompą ciepła? Pompy ciepła
Specjaliści od systemów grzewczych obliczyli, że roczne koszty ogrzewania budynku instalacją z pompą ciepła o pow. 200 m2 i przygotowywania c.w.u. średnio wynoszą ...
Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania wody użytkowej zamontowana na strychu Pompy ciepła
Nasza pompa czerpie ciepłe powietrze spod sufitu salonu - świeże z zewnątrz dostarcza wentylacja z rekuperacją - oddaje je wodzie we wbudowanym zasobniku, a zimne i osuszone ...
Nasza pompa ciepła jest wyjątkowo tania w eksploatacji! Pompy ciepła
O wyjątkowo taniej eksploatacji pompy świadczy fakt, że córka płaci za ogrzewanie gazem domu o połowę mniejszego od naszego mniej więcej tyle samo, co my za prąd, ...
Nie mogę powiedzieć, że pompa ciepła to sprzęt bezawaryjny Pompy ciepła
Mieliśmy pecha i trafiliśmy na usterkowy egzemplarz pompy ciepła. Jeszcze w okresie gwarancji z wbudowanego zasobnika c.w.u., na posadzkę w kotłowni, nieregularnie wyciekała ...
Rozmowy o budowaniu domu - wybór pompy ciepła Pompy ciepła
Ekspert budowlany w obszerny sposób odpowiada na pytania inwestora dotyczące instalacji pompy ciepła.
Gruntowa pompa ciepła w parterowym domu jest tania w eksploatacji Pompy ciepła
Po śmierci męża byłam już w wieku 50+ i musiałam podjąć życiowe decyzje – zbudowałam nowy mniejszy dom i założyłam w nim ogrzewanie z gruntową pompą ciepła. ...

Topowe produkty