Pompy ciepła Maxima o mocy 20-42 kW już dostępne

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Pompy ciepła Maxima o mocy 20-42 kW już dostępne
To dobra wiadomość głównie dla tych klientów, którzy potrzebują bardzo wydajnego, ekologicznego i niezwykle taniego w eksploatacji źródła ciepła do większych budynków lub obiektów przemysłowych, magazynowych, czy usługowych.

Galmet, producent najmądrzejszej polskiej pompy ciepła Maxima, wprowadził do sprzedaży jednostki dużej mocy tego modelu. Dotąd dostępne były niskotemperaturowe urządzenia o mocy 7, 10, 12 i 16 kW. Teraz gama została rozszerzona o wysokotemperaturowe pompy ciepła o mocy 20, 28, 34 i 42 kW.

Rynkowe sukcesy, innowacyjność i ekologiczność gruntowej pompy ciepła Maxima potwierdzone zostały zdobyciem wielu nagród branżowych i konsumenckich, a technologiczna doskonałość i efektywność ma odzwierciedlenie w certyfikatach przyznanych przez niezależne laboratoria badawcze.

Wystarczy wspomnieć, że Maxima 7-16GT jest pierwszą polską pompą ciepła, która otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q.

Urządzenie to zyskało również dużą popularność i uznanie wśród instalatorów za prostotę obsługi i łatwy montaż. Cechy te przyczyniły się do rozszerzenia typoszeregu o moce do 42kW.

Większe możliwości

Maxima dużej mocy charakteryzuje się wysoką temperaturą zasilania z pompy ciepła (do 65 st.) dzięki zastosowaniu technologii EVI, co sprawia, że doskonale sprawdza się w budynkach modernizowanych. Standardowe wyposażenie urządzenia w moduł internetowy pozwala na całodobowy zdalny podgląd pracy pompy ciepła, a tym samym dopasowanie parametrów ogrzewania do własnych potrzeb.

Uniwersalność zastosowań

Pompy ciepła są coraz popularniejszym rozwiązaniem systemu ogrzewania w budynkach, zarówno standardowych, jednorodzinnych, jak i tych, wymagających większych mocy. Dzięki dużej wydajności ten rodzaj pomp ciepła jest przeznaczony do użytku w większych obiektach mieszkalnych, zakładach przemysłowych, kościołach oraz dużych obiektach użyteczności publicznej.

Sterowanie pompami ciepła Maxima

Wydajność i oszczędność…

Pompy ciepła Maxima zostały przebadane w niezależnym laboratorium według normy EN14511 (badanie COP) oraz EN14825 (badanie SCOP) i osiągnęły doskonałe wyniki potwierdzone certyfikatem. Urządzenie uzyskało wysoką klasę efektywności energetycznej A++, zarówno dla pracy niskotemperaturowej, jak i wysokotemperaturowej.

…w nowych i starszych obiektach

Gruntowe pompy ciepła są niezastąpione w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym, ale znakomicie radzą sobie również w starszych budynkach. Pełnię możliwości pokazują w istniejących już kotłowniach i budynkach poddawanych termomodernizacji.

Maxima może zastąpić obecne źródło i pracować samodzielnie w trybie monowaletnym, może również być wspomagana grzałką.

Bez problemu współpracować też może z funkcjonującymi tam innymi źródłami ciepła, takimi jak kotły elektryczne, olejowe, czy gazowe, tworząc hybrydowe systemy grzewcze. Zastosowanie gruntowych pomp ciepła w takich układach pozwala na redukcję kosztów ogrzewania. Pompa ciepła w układach biwalentych może stanowić źródło podstawowe, a rolę szczytowego źródła ciepła przejmuje dotychczas działający w budynku kocioł.

Tajemnica sukcesu wysokotemperaturowej pompy ciepła tkwi w zastosowaniu sprężarki z technologią EVI, co pozwala na poszerzenie zakresu pracy urządzenia i osiągnięcie wyższej temperatury (65°C) zasilania obiegu grzewczego, czyli wody na wyjściu z pompy ciepła. Zapewnia to większe możliwości stosowania urządzenia w wielu obiektach.

Maksimum korzyści

 • wysokie COP: do 4,67 (B0W35).1
 • klasa energetyczna A++
 • typoszereg: 20GT, 28GT, 34GT oraz 42GT
 • gwarancja do 60 miesięcy
 • wysoka temperatura zasilania: do 65°C (wysokotemperaturowa pompa ciepła w systemie ziemia–woda)
 • możliwość ogrzewania pomieszczeń, wody użytkowej, wody basenowej
 • idealna do budynków o zwiększonym zapotrzebowaniu na energię cieplną
 • zdalne sterowanie pracą urządzenia przy użyciu komputera, tabletu lub smartfona
 • stała wydajność w czasie całego sezonu grzewczego
 • wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii
 • dotacje w programów dofinansowania

Zaawansowane opcje standardowe

 • elektroniczne pompy obiegowe o niskim zużyciu energii dostarczane wraz z urządzeniem
 • niezawodna sprężarka typu Scroll z EVI
 • inteligentne sterowanie kolorowym panelem dotykowym z funkcją termostatu
 • wydłużona żywotność urządzenia i ciche uruchamianie dzięki funkcji Soft-Start (łagodny rozruch sprężarki)
 • możliwość ustawienia harmonogramu pracy zarówno pompy ciepła jak i pompy cyrkulacyjnej
 • system pogodowy, który dopasowuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych
 • możliwość sterowania grzałką elektryczną zasobnika, pompą cyrkulacyjną, obiegami grzewczymi
 • elektroniczny zawór rozprężny maksymalizujący wydajność
Logotyp Galmet
galmet.com.pl
aktualizacja: 2017-11-23

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
 Nawet 10 000 zł dotacji do pomp ciepła NIBE Pompy ciepła
Od 1 marca do 31 maja 2018 r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na system NIBE. Dotacja obejmuje 150 sztuk gruntowych pomp ciepła i tyle samo powietrznych pomp ciepła ...
Rozmowy o budowaniu domu - wybór pompy ciepła Pompy ciepła
Ekspert budowlany w obszerny sposób odpowiada na pytania inwestora dotyczące instalacji pompy ciepła.
Gruntowa pompa ciepła w parterowym domu jest tania w eksploatacji Pompy ciepła
Po śmierci męża byłam już w wieku 50+ i musiałam podjąć życiowe decyzje – zbudowałam nowy mniejszy dom i założyłam w nim ogrzewanie z gruntową pompą ciepła. ...
Pompa ciepła powietrze-woda jest świetna! Pompy ciepła
Pompa ciepła jest świetna. Nie była bardzo droga, pracuje cicho, jej montaż okazał się łatwy. Najbardziej cieszymy się z niskich opłat za prąd - mówią Ada i Rafał, ...
Montaż pompy ciepła w użytkowanym domu Pompy ciepła
Rozmawialiśmy o budowie pionowego źródła dolnego i kiedy doszło do szczegółów, pojawiły się informacje, które nas odstraszyły, a nie zachęciły do jego budowy. ...
Pompa ciepła w istniejącym budynku Pompy ciepła
Pompy ciepła coraz częściej trafiają do remontowanych domów. I nic dziwnego, bo są to urządzenia nie wymagające obsługi i tanie w eksploatacji. Ponadto ich ceny są ...

Topowe produkty