Przed budową

W ARCHON+ wszystkie Projekty Domów z RABATEM 300 zł! Budowa krok po kroku

Tylko do wtorku 26 czerwca 2018 r., do godz. 8:00 w ARCHON+ trwa specjalna promocja "Świętujemy pierwsze dni lata"! Warto skorzystać z okazji, kupić projekt domu z EXTRA RABATEM 300 zł i rozpocząć budowę domu z wakacyjną energią!

Konferencja Forum Budujemy Dom - relacja Budowa krok po kroku

Ósma konferencja skupiająca miłośników Forum Budujemy Dom oraz miesięcznika Budujemy Dom dobiegła końca. Od 15 do 17 czerwca 2018 r. dyskutowaliśmy o budownictwie, bawiliśmy się i odpoczywaliśmy.

Jakie są najistotniejsze elementy wpływające na energooszczędność domu? Domy pasywne

Odpowiedź eksperta: W trakcie wieloletniego kontaktu z klientami, zachęcamy naszych przyszłych posiadaczy domów do wprowadzania rozwiązań konstrukcyjnych, instalacyjnych które w sposób istotny wpłyną na energooszczędność budynku. Za priorytet uważamy następujące elementy:

O ile wyższe są koszty budowy domu pasywnego w porównaniu z domem energooszczędnym? Domy pasywne

Odpowiedź eksperta: Rozpoczynając analizę różnic w kosztach inwestycyjnych budowy domu energooszczędnego i pasywnego należy zaznaczyć jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma standardami.

Jakie są zalety budowania domów z kształtek styropianowych? Domy pod klucz

Odpowiedź eksperta: Na budowę domu z kształtek styropianowych warto zdecydować się, jeżeli zależy nam na znacznym skróceniu czasu budowy, doskonałych parametrach izolacyjnych, oraz obniżeniu rachunków za energię. Konstrukcja taka nazywana jest także budową w systemie szalunku traconego. Kształtki układamy jak klocki, a rdzeń ...

OSIEDLE OTULINA - ekologiczne domy jednorodzinne Budowa krok po kroku

OSIEDLE OTULINA budowane jest w miejscowości Kaliszki, 15 kilometrów od Warszawy. Planowana jest budowa 26 nowoczesnych, energooszczędnych, ekologicznych domów jednorodzinnych.

Dom energooszczędny czy pasywny? Domy pasywne

W Polsce pierwszy certyfikowany dom pasywny powstał w 2007 roku w Smolcu koło Wrocławia. Od tego czasu wielu deweloperów i inwestorów, deklaruje, że zbudowali obiekty pasywne. Jednak bliższa analiza dokumentacji tych budynków i wizja lokalna często negatywnie weryfikuje te deklaracje. W polskich warunkach klimatycznych nie jest ...

Trzy pokolenia w 2 oddzielnych mieszkaniach - wspólne życie jest super! Reportaże

Dwukondygnacyjny dom o zwartej i nowoczesnej bryle, który zaprojektował brat młodszej właścicielki, stanął na działce odziedziczonej po rodzicach seniorki. Trzy pokolenia mają w nim 2 oddzielne mieszkania i bardzo sobie chwalą wspólne, a zarazem oddzielne, życie.

Dom nie jest dla ludzi leniwych! Reportaże

Konwencjonalny styl i kolorystyka domu Magdy i Piotra pasują do otoczenia. Właściciele lubią spójność i harmonię, a dzięki ich staraniom dawna działka pracownicza zmieniła swoje oblicze nie do poznania.

Wyjątkowy dom dla pasjonatów nowoczesności - HomeKONCEPT 60 Budowa krok po kroku

Oferta Pracowni HomeKONCEPT wzbogaciła się o bardzo wyjątkowy projekt. HomeKONCEPT 60 (powierzchnia użytkowa 229,26 m2 + garaż 35,70 m2) to elegancka willa zaprojektowana z myślą o pasjonatach nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Łączy ona ponadczasową stylistykę z komfortowymi i przemyślanymi wnętrzami.