Przed budową

Dom energooszczędny - sposoby oszczędzania energii Domy pasywne

Energooszczędny dom to nie tylko super ciepłe ściany i okna. Przecież trzeba w nim zapewnić ogrzewanie, wentylację, ciepłą wodę. To wszystko wymaga energii. W co warto zainwestować, żeby efekt był jak najlepszy, a równocześnie żebyśmy nie przesadzili z wydatkami na etapie inwestycji?

Czy sąsiad może domagać się poszerzenia drogi koniecznej kosztem mojej działki? Poradnik prawny

Przez moją działkę przebiega droga konieczna o szerokości 2 m prowadząca do posesji sąsiada. Jego nowa żona kupiła duże i szerokie auto. Sąsiad twierdzi, że obecnie droga ta jest za wąska na jego potrzeby. Czy w tej sytuacji może on domagać się poszerzenia tej drogi kosztem mojej działki?

Jak mogę odtworzyć granice działki? Poradnik prawny

Chciałbym odtworzyć granice między działką moją a sąsiada. Najprawdopodobniej kamienie graniczne zniknęły. Co w tej sytuacji mogę zrobić?

Jak się zabezpieczyć przed możliwością porzucenia robót przez wykonawców? Poradnik prawny

Słyszałem, że na budowach zdarza się porzucanie robót przez wykonawców. W jaki sposób mogę się przed taką sytuacją zabezpieczyć?

Kiedy można rozpocząć prace na budowie? Poradnik prawny

Odebrałam dziś pozwolenie na budowę. Czy mogę natychmiast rozpocząć roboty na budowie?

Rozwiązanie przyszłości: CEMEX Go już w Polsce! Budowa krok po kroku

CEMEX Go jest pierwszą w pełni zintegrowaną platformą cyfrową dedykowaną Klientom. Pozwala użytkownikom na zwiększanie ich wydajności, podejmowanie lepszych i szybszych decyzji biznesowych oraz zwiększenie kontroli nad swoją firmą. Od teraz platforma CEMEX Go dostępna jest również w Polsce. To krok CEMEX w kierunku wprowadzenia ...

Zmiana struktury rynku - trend przybierający na sile! Budowa krok po kroku

Nowe budownictwo mieszkaniowe bije kolejne rekordy, jednak prawdziwa siła sektora tkwi w budownictwie remontowanym. Sytuacja finansowa gospodarstw domowych poprawia się, dzięki czemu wzrasta ich potencjał inwestycyjny.

Izodom podbija azjatycki rynek Budowa krok po kroku

W dniach 8-12 lipca w Singapurze miała miejsce konferencja World Cities Summit, której tematem przewodnim była dyskusja o tym, w jaki sposób miasta mogą stać się lepszym miejscem do życia, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Kosztorys budowy domu dla czteroosobowej rodziny Kosztorysy domów

Przedstawiamy kompleksowy kosztorys budowy domu dla czteroosobowej rodziny na podstawie projektu Dom w zdrojówkach z pracowni ARCHON+ Biuro Projektów.

Koszty budowy domu - roboty ziemne i fundamenty Kosztorysy domów

Projekt Dom w zdrojówkach to tzw. projekt katalogowy. To oznaczy, że wymaga adaptacji do warunków konkretnej działki przez projektanta z uprawnieniami. Zobowiązany jest on przede wszystkim uwzględnić różnice wynikające z odmiennych niż przyjęte przez autora projektu warunków gruntowych, strefy przemarzania gruntu, wielkości ...