Budowlane ABC

Koszty budowy domu - instalacja elektryczna i alarmowa Kosztorysy domów

Wykonanie instalacji elektrycznej oraz okablowania instalacji alarmowej pochłonie 8000-10 000 zł.

Koszty budowy domu - ścianki działowe Kosztorysy domów

Wszystkie ścianki działowe zaprojektowano jako wykonane z betonu komórkowego. Wybór jest zrozumiały o tyle, że z tego samego materiału wykonane mają być ściany nośne.

Koszty budowy domu - tynki wewnętrzne Kosztorysy domów

W projekcie Dom w zdrojówkach tynki wewnętrzne przewidziano jako cementowo-wapienne.

Koszty budowy domu - podłogi Kosztorysy domów

W projekcie Dom w zdrojówkach założono, że dominującym pokryciem podłogi będzie parkiet oraz płytki ceramiczne. ewentualnie panele podłogowe i płytki.

Koszty budowy domu - okładziny ścienne Kosztorysy domów

Świeże tynki przed pierwszym malowaniem trzeba zagruntować. Wyrównuje to ich chłonność, związuje z podłożem pyliste cząstki i poprawia przyczepność do podłoża.

Koszty budowy domu - schody Kosztorysy domów

Projekt Dom w zdrojówkach zakłada wzniesienie schodów o konstrukcji żelbetowej na etapie stanu surowego. Dzięki temu mamy zapewnioną w miarę wygodną i bezpieczną komunikacje pomiędzy kondygnacjami w trakcie budowy.

HomeKONCEPT 68 - interesująca propozycja dla wielbicieli nowoczesnej stylistyki Budowa krok po kroku

Inwestorów planujących budowę nowoczesnego domu parterowego zapraszamy do obejrzenia nowego projektu - HomeKONCEPT 68 o powierzchni użytkowej 195,6 m2 + garaż 50,6 m2.

Czekają nas podwyżki cen prądu? Budowa krok po kroku

Ostatnie miesiące na rynku energii elektryczne to prawdziwy Armagedon. Ceny lawinowo idą w górę, co wkrótce może odbić się na naszych rachunkach za prąd. Mimo, iż Minister ds. Energetyki nie potwierdza informacji o wzrostach od nowego roku, to i tak ostateczna decyzja należy do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Gdzie założyć księgę wieczystą mojego nowo wybudowanego domu? Poradnik prawny

Kilka lat temu kupiłam działkę i rozpoczęłam budowę domu jednorodzinnego. W ciągu roku udało się inwestycję zakończyć. Gdzie powinienem się zgłosić aby założyć księgę wieczystą mojego nowo wybudowanego domu?

Zbudowałam obok domu oczko wodne. Czy przed inwestycją powinnam była uzyskać pozwolenie na budowę? Poradnik prawny

Zbudowałam obok domu oczko wodne. Niestety sąsiad, z którym miewam czasem drobne konflikty, poinformował o tym nadzór budowlany. Czy przed inwestycją powinnam była uzyskać pozwolenie na budowę i czy dopuściłam się samowoli budowlanej?

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom