Remont małej łazienki za 7500 zł

Artykuł na: 4-5 minut
Remont małej łazienki za 7500 zł
Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, fugi, silikony itp. Na nich nie oszczędzaliśmy - mówi Marcin, Czytelnik Budujemy Dom, łazienkę remontował w 2014 r.

Zakres remontu i czas jego trwania: rozebranie starych elementów wyposażenia, ułożenie nowej instalacji wodnej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej, elektrycznej; montaż nowych ścian, posadzki, urządzeń i mebli. Łącznie intensywne prace trwały 3 tygodnie.

Łazienka wspólna przy strefie dziennej:

  • Pow. 3,35 m2. 
  • Wentylacja - grawitacyjna i wentylator sprzężony ze światłem. 
  • Ogrzewanie - na ścianie drabinka z zaworem termostatycznym. 
  • Posadzka i ściany - z płyt gresu, imitującego trawertyn. 
  • Armatura sanitarna - wiszący sedes; komplet umywalka ceramiczna z wiszącą szafką; kabina prysznicowa o wym. 1,2 × 0,8 m. 
  • Baterie - chromowane; pod prysznicem natynkowa z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową. 
  • Meble - z płyty MDF, otwierane na klik. 
  • Oświetlenie - reflektorki halogenowe w suficie.
W kabinie prysznicowej o wym. 1,2 × 0,8 m zamontowano baterię z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową
W kabinie prysznicowej o wym. 1,2 × 0,8 m zamontowano baterię z termostatem, deszczownicą i głowicą prysznicową.

Decyzja: przed rozpoczęciem remontu, sporą zagwozdką było dobranie do małego pomieszczenia nowej kabiny prysznicowej. Głównie chodziło o brodzik. Wykluczaliśmy z żoną głęboki, podobają się nam współczesne rozwiązania z samym odpływem liniowym w posadzce. Po zdemontowaniu starego brodzika i odsłonięciu rur wodnych i kanalizacyjnych okazało się jednak, że najlepsze i najtańsze będzie zastosowanie kabiny z niską podstawą.

Ponieważ pod tą łazienką znajduje się część segmentu sąsiada, szczególny nacisk położyliśmy na wymianę rur oraz zastosowanie możliwie najskuteczniejszych zabezpieczeń przeciwwilgociowych, chroniących od zalania, przecieków.

Właściciele wybrali model kabiny z niskim brodzikiem, szklaną ścianą i jednym skrzydłem
Właściciele wybrali model kabiny z niskim brodzikiem, szklaną ścianą i jednym skrzydłem.

Remont małej łazienki - rady i przestrogi:

Zgodnie z naszymi priorytetami, ekipa remontowa wykorzystała specjalne, przeznaczone do łazienek, materiały sanitarne - płyty g-k, folię w płynie, zaprawę klejową, fugi, silikony itp. Na nich nie oszczędzaliśmy, więc posadzka i ściany są szczelne. Do wykończenia podłogi i ścian wybrałem z żoną gres imitujący trawertyn.

Z tej łazienki korzystają goście, dlatego zależało nam na uzyskaniu wrażenia elegancji i czystości. Stąd wzięła się stonowana kolorystyka oraz elementy ze szlachetnej porcelany i szkła. Baterie umywalkowa i prysznicowa mają proste wzornictwo i powstały z solidnych materiałów. W kabinie prysznicowej zamontowaliśmy baterię natynkową, wyposażoną w termostat. Sama kabina jest dostatecznie przestronna, ma również wygodne wejście przez jedno skrzydło uchylane na zewnątrz. Powierzchnia brodzika jest antypoślizgowa, więc nie położyliśmy na niej dodatkowej maty. Taki prysznic w praktyce wygląda perfekcyjnie.

Małe pomieszczenie celowo optycznie powiększyliśmy lustrami wykonanymi na zamówienie - znajdują się nad umywalką i na drzwiczkach wiszącej szafki. To nad umywalką oświetliliśmy z góry taśmą LED. Bardzo fajna opcja. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe i urządzenia ułatwiają pielęgnację łazienki. Do jej umycia wystarczy pół godziny!

Remont małej łazienki - koszty:

  • 7500 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2018-12-19

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę raz w tygodniu!