Remonty i modernizacje

Prace przy stropie podczas adaptacji poddasza Remonty i modernizacje

Dla możliwości adaptacji strychu najważniejszym elementem konstrukcyjnym jest strop. Musi mieć przede wszystkim wystarczającą nośność. A stropy strychów bardzo często projektuje się jako przystosowane do znacznie mniejszych obciążeń, niż te pomiędzy kondygnacjami mieszkalnymi.

Adaptacja poddasza tylko z architektem Remonty i modernizacje

Adaptacja poddasza to sposób na powiększenie użytecznej przestrzeni w domu bez jego rozbudowy i w większości przypadków od rozbudowy znacznie tańszy. Jednak przystosowanie strychu na cele mieszkalne to złożone przedsięwzięcie, więc trzeba się za nie zabrać w sposób systematyczny i z dobrze obmyślonym planem.

Błędy popełniane przy remoncie ścian wewnętrznych Remonty i modernizacje

Zobacz 12 błędów jakich nie należy popełniać podczas remontu ścian wewnętrznych.

Błędy przy remoncie podłogi drewnianej Remonty i modernizacje

Naprawa lub wymiana podłogi to jedne z najczęściej wykonywanych prac remontowych. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę, aby nowa podłoga była lepsza od starej.

Koszty remontu podłogi drewnianej Remonty i modernizacje

Musimy być gotowi na to, że zróżnicowanie kosztów remontu podłogi może być bardzo duże. Trudno z góry określić stan starej podłogi, a w związku z tym konieczny zakres prac. Czasem też zdarzają się różne „niespodzianki” wydłużające czas robót i zwiększające ich koszt.

Remont podłogi - wygłuszanie stropu Remonty i modernizacje

Jedną z motywacji, która skłania do remontowania podłogi jest jej słaba izolacyjność akustyczna. Przedstawiamy trzy sposoby wygłuszenia stropu.

Remont konstrukcji podłogi Remonty i modernizacje

Zwykle ze starej podłogi chcemy zrobić typową podłogę na gruncie lub stropie, poprawiając izolację przeciwwilgociową, cieplną lub dźwiękową. By to osiągnąć, remont konstrukcji podłogi będzie za każdym razem nieco inny. Niektóre elementy starej podłogi trzeba usunąć, a na ich miejsce dodać nowe.

Remont instalacji grzewczej - co zostawić, co zmienić? Remonty i modernizacje

Remont instalacji grzewczej kojarzymy przede wszystkim z wymianą kotła lub grzejników. Jednak możliwości jest znacznie więcej i by podjąć dobrą decyzję, musimy zastanowić się, jakich rezultatów przede wszystkim oczekujemy.

Remont elewacji w domu drewnianym i szkieletowym Remonty i modernizacje

Odmienna budowa ścian zewnętrznych domów stawianych z bali czy w systemie szkieletowym w porównaniu do konstrukcji murowanych sprawia, że w inny sposób będziemy musieli przeprowadzić remont bądź wymianę elewacji.

Remont elewacji w domu murowanym Remonty i modernizacje

Elewacja powinna być wizytówką domu, a często zdarza się, że na jej powierzchni znajdują się plamy, zacieki lub uległa poważnym uszkodzeniom. Pamiętajmy, że po kilku lub kilkunastu latach elewacja wymaga odświeżenia, a jeśli nie była regularnie konserwowana – generalnego remontu.

Zanim wykonamy remont elewacji Remonty i modernizacje

Zły stan elewacji może być spowodowany nie tylko starzeniem się materiałów elewacyjnych, ale i uszkodzeniami innych elementów budynku. Zanim więc przystąpimy do remontu elewacji, musimy koniecznie usunąć wszystkie ewentualne usterki mające wpływ na jej trwałość (niezależnie od tego, czy chcemy elewację jedynie odświeżyć, ...

Schody - gdzie najlepiej je umieścić adaptując poddasze? Remonty i modernizacje

Wykonując plan zagospodarowania poddasza niezwykle ważne jest miejsce usytuowania schodów. Tym bardziej, że adaptacji dokonuje się głównie w małych domach jednorodzinnych, gdzie trzeba „walczyć” o każdy metr kwadratowy powierzchni. Warto zatem umiejscowić je w pobliżu głównego wejścia (zwykle w środkowej części domu), ...

Kiedy warto wymienić grzejniki? Remonty i modernizacje

Grzejniki to najbardziej rzucający się w oczy element instalacji grzewczej. Dlatego często wymienia się je wyłącznie ze względów estetycznych. Jeśli chodzi natomiast o przyczyny techniczne, to celowość takiej wymiany warto przedyskutować z instalatorem, by nie okazało się, że nowe grzejniki wcale nie poprawią ogrzewania domu.

Remont tarasu - krok po kroku Remonty i modernizacje

W polskim budownictwie usterki tarasu to niemal norma. Prawie każdy myśli, że to kwestia naszego klimatu. Nie każdy jednak wie, że powodem większości uszkodzeń nie jest zmienność aury, a niestety błędy fachowców, marność materiałów, a także nieznajomość rzeczy wśród projektantów.

Remont uszkodzenia płyty tarasowej i izolacji Remonty i modernizacje

Uszkodzenia płyty tarasowej zdarzają się najczęściej na tarasach spoczywających na gruncie, wyniesionych ponad poziom terenu. Często spowodowane jest to niedbalstwem ekipy budującej dom, która miejsce przeznaczone na taras traktuje jak śmietnik na odpady budowlane: resztki cegieł i zapraw, gruz, a nawet kawałki drewna i folii.

Remont dachu - reportaż Remonty i modernizacje

Do tego domu pasowała dachówka ceramiczna. Niestety - zakupiona u niesolidnego małego wytwórcy - po kilku latach użytkowania uległa zniszczeniu i pojawił się problem z wymianą dachu.

Uszkodzenia posadzki tarasu - remont Remonty i modernizacje

Jako podłoże tarasów najczęściej stosuje się gres, klinkier, a także mrozoodporne podłogowe płytki ceramiczne. Na posadzce tarasu wyłożonego płytkami ceramicznymi mogą pojawić się pęknięcia, może dochodzić do kruszenia się i odpadania płytek, a także do deformacji powierzchni – co objawia się miejscowymi wgłębieniami ...

Remont komina Remonty i modernizacje

Remont komina jest potrzebny kiedy na jego ścianach pojawiają się oznaki zniszczenia. O tym samym trzeba pomyśleć, gdy kocioł na paliwo stałe planujemy zastąpić nowoczesnym gazowym lub olejowym.

Adaptacja strychu - jaki dach najkorzystniejszy? Remonty i modernizacje

Liczba połaci dachu oraz kąt ich nachylenia mogą przesądzić o tym czy adaptacja strychu na pomieszczenia mieszkalne będzie opłacalna.

Remont podłogi na gruncie Remonty i modernizacje

Zakres prac związanych z remontem podłogi na gruncie może obejmować wymianę jedynie wierzchniej jej warstwy, czyli posadzki. Często jednak trzeba wyremontować również podkład betonowy lub drewnianą konstrukcję podłogi na legarach a także ułożyć ocieplenie.