Reportaże

Dom wzniesiony i rozbudowany w technologii sumikowo-łątkowej Reportaże

Marta i Krzysiek skrzętnie skorzystali z zalety technologii sumikowo-łątkowej - możliwości łatwego powiększania budynku. Przez 5 lat po kolei dodawali, do najwcześniej wzniesionego trzonu, różne brakujące pomieszczenia. Ciągle modernizują również instalacje - grzewczą wzbogacili o kolektory słoneczne, niedawno szczelne ...

Dom wyremontowany i rozbudowany o 80 m2 Reportaże

Rozpoczynając planowanie generalnego remontu i rozbudowy leciwego "klocka", właściciele jednego byli pewni - że nadadzą bryle i wszystkim pomieszczeniom indywidualny rys. Z góry powiedzieli „nie” powszechnie stosowanym zabiegom architektonicznym i elementom wyposażenia. Miało być wygodnie, ładnie, inaczej.

Planowanie domu dla osoby na wózku inwalidzkim Reportaże

Budowa domu, w którym będzie mieszkała osoba niepełnosprawna, na wózku inwalidzkim, wymaga starannego przemyślenia. Najlepiej już na etapie zakupu działki. Opowiem wam o tym na swoim przykładzie, bo najlepszym architektem są własne potrzeby, a w tym przypadku - raczej dolegliwości.

Dom dla ludzi w dojrzałym wieku Reportaże

Dom Joanny i Wiktora ma wszystko to, czego potrzebują do komfortowego mieszkania ludzie w dojrzałym wieku - jedną kondygnację, master bedroom, miejsce do przenocowania gości oraz duży taras z częścią zadaszoną i pod chmurką. O tak wygodny układ wnętrz postarali się, czerpiąc inspiracje z pokazowego obiektu i odpowiednio adaptując ...

Dom wzniesiony przez rodzinną ekipę kosztował 250 000 zł Reportaże

Kiedy nadszedł wreszcie, upragniony przez Kasię i Mariusza, start budowy ich domu, na placu stała rodzinna trójka murarska - właściciel oraz jego ojciec i teść. Panowie pracowali starannie, stosowali pieczołowicie dobrane materiały, troszcząc się o najlepszy efekt. W wykańczaniu pomieszczeń i tworzeniu ogrodu czynny udział ...

Dom energooszczędny z prefabrykowanego szkieletu drewnianego Reportaże

Iwona i Zygmunt postawili dom energooszczędny, bo dzięki temu nie będą się martwić o koszty jego utrzymania. Skorzystali z dopłaty do kredytu na budowę domu energooszczędnego.

Nasz generalny wykonawca popełniał masę błędów podczas budowy! Reportaże

Wiola i Piotr dokładnie wiedzieli, jak ma wyglądać układ i wielkość pomieszczeń w ich domu. Żadna gotowa koncepcja nie spełniała tych oczekiwań, dlatego plan narysowali sami. Potem poprosili architektów o zaprojektowanie bryły, która... nie miała przykuwać uwagi przechodniów!

Przy budowie domu z rozmysłem ograniczyliśmy instalacje i automatykę do minimum Reportaże

Bogusia i Marek mają za sobą budowę czterech domów jednorodzinnych. W każdym chętnie korzystali z najnowszych zdobyczy technicznych, ale kompletując zestaw instalacji w ostatnim z nich, zachowali umiar.

Dom tylko parterowy i w okolicy z luźną zabudową Reportaże

Kamila i Tomek przed budową wytyczyli sobie konkretne cele do zrealizowania, dlatego szukanie odpowiedniej działki i projektu architektonicznego przebiegło sprawnie. Koniecznie chcieli zamieszkać na dużej działce, w okolicy z bardzo luźną zabudową jednorodzinną i tylko w domu parterowym.

Trzy pokolenia w 2 oddzielnych mieszkaniach - wspólne życie jest super! Reportaże

Dwukondygnacyjny dom o zwartej i nowoczesnej bryle, który zaprojektował brat młodszej właścicielki, stanął na działce odziedziczonej po rodzicach seniorki. Trzy pokolenia mają w nim 2 oddzielne mieszkania i bardzo sobie chwalą wspólne, a zarazem oddzielne, życie.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom