Schody

Schody gięte ażurowe w ofercie firmy Schody Prudlik Schody

Nowość w ofercie firmy Schody Prudlik, to niezwykłe schody gięte ażurowe, wykonane z drewna dębowego bejcowanego. Balustrada jest zrobiona ze szkła hartownego giętego z pochwytem drewnianym. Pasują one do wnętrza klasycznego oraz nowoczesnego.

Dobieramy schody i balustradę do wnętrza Schody

W nowych domach coraz rzadziej schody umieszcza się w klatce schodowej. Najczęściej stanowią ważny element aranżacyjny wnętrza – salonu bądź holu – a przy tym powinny pozostać wygodne i bezpieczne.

Schody strychowe EXTREME Schody

W przypadku słabo izolowanego dachu lub nieogrzewanego strychu warto ograniczyć straty ciepła instalując schody, które zabezpieczą dom przed dużymi stratami ciepła i mostkiem termicznym.

Montaż drewnianych schodów segmentowych w stropie drewnianym Schody

Przedstawiamy 12 kroków do poprawnego montażu drewnianych schodów strychowych (segmentowych) w stropie drewnianym.

Składane schody strychowe - rodzaje, akcesoria i montaż Schody

Schody strychowe umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjście na poddasze nieużytkowe, bez konieczności wykonywania drogich i zajmujących dużo miejsca schodów stałych. Rodzajów schodów jest kilka, różnią się głównie materiałem, z jakiego są wykonane oraz ilością miejsca, potrzebną do ich rozłożenia. Niezależnie od wyboru, ...

Rodzaje balustrad i zasady montażu Schody

Balustrada, złożona z wygodnego pochwytu oraz wypełnienia, to element wpływający na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania schodów.

Porównujemy 4 rodzaje schodów Schody

Porównujemy 4 rodzaje schodów wewnętrznych: wachlarzowe, jedno- i dwubiegowe, zabiegowe i kręcone oraz przedstawiamy ich orientacyjny koszt.

W jaki sposób zlikwidować różnicę w wysokości stopni schodów? Schody

Podczas prac wykończeniowych okazało się, że ostatni stopień schodów prowadzących na piętro będzie aż o 8 cm wyższy niż pozostałe. Obecnie schody żelbetowe są jeszcze w stanie surowym i zamierzamy pokryć je drewnem lub płytkami ceramicznymi. W jaki sposób przed wykończeniem zlikwidować różnicę wysokości ostatniego stopnia?

Na co zwrócić uwagę przed wyborem schodów do domu? Schody

To niezbędny element każdego domu piętrowego lub z poddaszem. Ich usytuowanie oraz sposób wykonania jest określony na etapie projektowania budynku. Jeżeli zaplanowano je jako żelbetowe, wylewane w deskowaniu na etapie stanu surowego, rola inwestora ogranicza się do wyboru sposobu ich wykończenia. W przypadku stopni schodów jest ...

Jak przerobić bardzo niewygodne schody na poddasze? Schody

Chciałbym przerobić bardzo niewygodne schody na poddasze, wykonane przez poprzedniego właściciela. Są one drewniane, dwubiegowe ze spocznikiem, umieszczone w klatce schodowej o wymiarach ok. 2 × 2 m. Problemem jest wysokość stopni, która wynosi prawie 23 cm. Jak można przerobić te schody, aby uzyskać dużo niższe stopnie przy ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom