Ściany i stropy

Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M Ściany i stropy

Firma Izodom wprowadziła do swojej oferty produkt STP-M, który pozwala wykonać gęstożebrową konstrukcję stropu z izolacją termiczną.

H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY Ściany i stropy

4 kwietnia 2018 r. H+H Polska Sp. z o.o., będąca częścią Grupy H+H (H+H International A/S, której akcje notowane są na giełdzie w Kopenhadze, Dania), sfinalizowała zakup 99,19% udziałów Grupy SILIKATY Sp. z o.o. od Grupy Ożarów S.A. Zawarcie w/w umowy było uwarunkowane uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ...

Diamenty Forbesa 2018 dla Izodom Ściany i stropy

"Diamenty Forbesa 2018" dla woj. łódzkiego zostały rozdane i takim też tytułem może poszczycić się firma Izodom ze Zduńskiej Woli.

Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom Ściany i stropy

IZODOM to polskie przedsiębiorstwo będące na rynku budowlanym już od 27 lat. Firma udoskonaliła technologię traconego szalunku tworząc kompletny system do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Jesteśmy producentem materiałów budowlanych pozwalających szybko i w atrakcyjnych cenach budować budynki oszczędzające nawet ...

Co mogło spowodować zawilgocenie ścian i podłogi i jak w przyszłości tego uniknąć? Ściany i stropy

Jestem właścicielem domu w budowie, która trwa już drugi rok i tej zimy zauważyłem pojawienie się wilgoci wewnątrz na ścianach i podłodze, a w niektórych miejscach wystąpił nawet szron. Dom jest przykryty dachem i ma wstawione okna oraz drzwi, a od lata ubiegłego roku nie były prowadzone żadne mokre roboty. Co spowodowało ...

KONBET Poznań uhonorowany dwoma nagrodami Builder Awards Ściany i stropy

Po raz 15 przyznano nagrody Builder Awards dla najlepszych podmiotów w branży budowlanej. Firma KONBET Poznań zdobyła zaszczytny tytuł Budowlanej Firmy Roku, a Prezes Zarządu dr inż. Artur Kisiołek został mianowany Osobowością Branży.

Czym są mostki akustyczne? Ściany i stropy

Odpowiedź eksperta: W fazie projektu i wykonawstwa istotne jest, aby pamiętać o detalach połączeń ścian ze stropami - po jej dolnej i górnej stronie. Brak zwrócenia uwagi na niuanse wykonawcze powoduje, że mimo zbudowania w sposób systemowy ściany działowej czy stropu, tracimy na izolacyjności akustycznej nawet do 12 dB poprzez ...

Projektowanie i konstrukcja cichego domu Ściany i stropy

Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry akustyczne już istniejących ścian i stropów.

Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej? Ściany i stropy

Sposobem poradzenia sobie z dźwiękami przenoszonymi za pośrednictwem przegród jest zastosowanie wełny mineralnej. Dowiedz się, kiedy można zastosować wełnę mineralną do wyciszania pomieszczeń.

Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować? Ściany i stropy

Masz problem z hałasem pochodzącym z instalacji domowych? Dowiedz się, co jest źródłem hałasu w instalacji wentylacyjnej, wodociągowej i kanalizacyjnej i jak go zniwelować?