Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom
IZODOM to polskie przedsiębiorstwo będące na rynku budowlanym już od 27 lat. Firma udoskonaliła technologię traconego szalunku tworząc kompletny system do budowy domów pasywnych i energooszczędnych. Jesteśmy producentem materiałów budowlanych pozwalających szybko i w atrakcyjnych cenach budować budynki oszczędzające nawet 90% energii.

Nieustanie się rozwijamy, aby oferować swoim klientom najwyższą jakoś produktów. Jesteśmy doceniani na rynku polskim jak i zagranicą. Mamy liczne wyróżnienia oraz nagrody. Do najważniejszych należą:

 • Pierwszy polski kompletny system który otrzymał certyfikat Passive House Darmstadt- potwierdzający brak mostków termicznych
 • Firma jest pierwszym producentem materiałów budowlanych wyróżnionym przez Ministerstwo Środowiska w programie GreenEvo ze względu na energooszczędność budynków i ich pozytywny efekt dla środowiska.
 • IZODOM jest członkiem inicjatywy Caring for Climate pod patronatem ONZ
 • Wyróżnienie Komisji Europejskiej
 • Diamenty Polskiej Innowacyjności-Nagroda "Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki" jako "Diament Polskiej Innowacyjności 2017", przyznawany firmom, które stosują unikatowe i nowoczesne rozwiązania w prowadzonej przez siebie działalności
 • Diamenty Forbes 2018-Nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju.

Mamy ponad 19.000 budynków referencyjnych na całym świecie - W Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, czy Arabii Saudyjskiej. Sam król Maroko mieszka w pałacu wybudowanym w naszej technologii.

Firma IZODOM jako jedyna na świecie oferuje kompletną technologię do budowy domu - fundamenty, ściany, stropy oraz dachy. Klocki można łączyć ze sobą w dowolny sposób uzyskując określony kształt oraz wielkość domu - tworzą ciągłą, idealnie dopasowaną warstwę termoizolacji. Pozwala to uniknąć mostków termicznych - miejsc w których chłód i wilgoć mogłyby dostać się do domu. Elementy do budowy ścian, stropu i płyty fundamentowej wypełniane są betonem.

Budując w technologii IZODOM uzyskujemy energooszczędność budynku, wyższą nawet o 90% w porównaniu z technologiami tradycyjnymi. Szacuje się, że w Polsce dobrze zaizolowany budynek generuje w skali 20 lat ponad 120 tys. zł oszczędności. Przy zastosowaniu 45 centymetrowej grubości ściany współczynnik przenikania ciepła U wynosi jedynie 0,10 W/ m2K.

Dobierając odpowiednie typy elementów szalunkowych możemy wznosić wszelkiego rodzaju budynki - wielopiętrowe bloki mieszkalne, domki wielorodzinne a nawet baseny. Jest to technologia w pełni bezpieczna - elementy IZODOM wykorzystano już w 1996 roku do budowy 11 piętrowego energooszczędnego wieżowca mieszkalnego. Ściany IZODOM możemy wykończyć zewnętrznie oraz wewnętrznie dowolnym materiałem - tak jak w budownictwie tradycyjnym.

Zobacz, jak wygląda budowa w technologii IZODOM

Budując w technologii IZODOM klient zyskuje:

 • Szybkość - budowa około 150 m2 domu zajmuje 6 tygodni.
 • Gwarancję bezpieczeństwa konstrukcji, dom opiera się trzęsieniom ziemi i huraganom
 • Większa powierzchnia - Ściany w technologii IZODOM są cieńsze niż tradycyjne. Pozwala na to na uzyskanie dodatkowych kilkunastu cennych metrów.
 • Dbałość o środowisko - energooszczędny dom pozwala uniknąć emisji nawet 18 ton CO 2 rocznie.
 • Oszczędza pieniądze - Wydatki na ogrzanie schłodzenia domu są 10 x niższe niż w technologii tradycyjnej

Sprawdźcie, ile zaoszczędzi wasz dom pasywny na www.pasywnedomy.eu

aktualizacja: 2018-04-06

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Strop Vector - przyszłość domów jedno- i wielorodzinnych dostępna już dziś Ściany i stropy
Celem prac rozwojowo-badawczych KONBET Poznań od wielu lat jest tworzenie stropów, które zniwelują do minimum najczęściej spotykane problemy w budownictwie wielo- i ...
Wybór technologii budowy ściany zewnętrznej Ściany i stropy
Jedno-, dwu- czy trójwarstwowe? Z ceramiki, betonu komórkowego, a może z silikatów? Niezależnie od wybranej technologii budowy i zastosowanych materiałów, ściany zewnętrzne ...
Projektowanie i konstrukcja cichego domu Ściany i stropy
Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry ...
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej? Ściany i stropy
Sposobem poradzenia sobie z dźwiękami przenoszonymi za pośrednictwem przegród jest zastosowanie wełny mineralnej. Dowiedz się, kiedy można zastosować wełnę mineralną ...
Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować? Ściany i stropy
Masz problem z hałasem pochodzącym z instalacji domowych? Dowiedz się, co jest źródłem hałasu w instalacji wentylacyjnej, wodociągowej i kanalizacyjnej i jak go zniwelować?
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów? Ściany i stropy
Opisujemy, jakie są najlepsze metody wyeliminowania dźwięków powietrznych w budynku? Dowiesz się także, dlaczego ciężkie przegrody są akustyczne.

Topowe produkty