Strop Vector - przyszłość domów jedno- i wielorodzinnych dostępna już dziś

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
Strop Vector - przyszłość domów jedno- i wielorodzinnych dostępna już dziś
Celem prac rozwojowo-badawczych KONBET Poznań od wielu lat jest tworzenie stropów, które zniwelują do minimum najczęściej spotykane problemy w budownictwie wielo- i jednorodzinnym. Przywiązując szczególną uwagę do zakładowej kontroli jakości i stosując materiały o najlepszych i gwarantowanych parametrach, eksperci stworzyli zespolony strop gęstożebrowy Vector, łączący najlepsze cechy innych rozwiązań w tej dziedzinie i jednocześnie eliminujący ich wady.

Strop Vector - po pierwsze ciszej

Użytkowanie domów, szczególnie wielorodzinnych narażone jest na dyskomfort akustyczny. Oprócz dźwięków, dochodzących z zewnątrz budynku, często dochodzą do naszych uszu dźwięki wytwarzane przez sąsiadów - zarówno mieszkających za ścianą, jak i na niższych czy wyższych kondygnacjach. Dlatego tak ważne jest zaprojektowanie budynku z uwzględnieniem izolacji akustycznej, która ochroni nas przed dźwiękami powierzchniowymi, jak rozmowy czy działanie urządzeń domowych oraz uderzeniowymi, czyli krokami i spadającymi przedmiotami.

Strop Vector - logo

Konstrukcję stropu Vector tworzy zwarty żelbet, który nie posiada pustek powietrznych, co przekłada się na wysoką dźwiękoizolacyjność. Jego parametry w tym zakresie zostały potwierdzone badaniami niezależnych ekspertów zajmujących się akustyką materiałów budowlanych. Aspekt dźwiękoizolacyjności od lat zyskuje na znaczeniu i jest podkreślany przez specjalistów z różnych dziedzin. Hałas bowiem niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka - nie tylko zaburza koncentrację, ale też utrudnia sen i zakłóca wypoczynek.

Strop Vector podczas budowy

Strop Vector - po drugie szybciej

Współcześnie coraz większą wagę przywiązuje się do rozwiązań, które pomagają zaoszczędzić czas - ten trend jest widoczny także na polskich budowach. Dlatego KONBET Poznań dołożył wszelkich starań, by strop Vector był rozwiązaniem szybkim w montażu oraz ograniczał do minimum przestoje na budowie. Właściwie od razu po ułożeniu umożliwia działania na kolejnych kondygnacjach, bez konieczności oczekiwania np. na związanie betonu.

100 m kw. stropu Vector można ułożyć w ok. dwie godziny. Jest to możliwe dzięki prefabrykowanym elementom. Dla porównania, aby ułożyć 100 m kw. stropu typu Teriva, Fert czy Porotherm należy ręcznie zamontować około 700 elementów, w przypadku stropu Vector elementów jest ok. 30 i można je ułożyć za pomocą dźwigu HDS.

Strop Vector - po trzecie praktyczniej

Strop Vector składa się z cienkiej płyty żelbetowej prefabrykowanej o grubości 40 mm z zabetonowanymi w niej częściowo stalowymi kratownicami przestrzennymi i zbrojeniem głównym równoległym do kierunku kratownic. Dzięki mniejszym formatom paneli nie wymaga wynajmu ciężkich maszyn, jednocześnie zmniejszając koszty transportu. Montaż natomiast odbywa się za pomocą lekkiego dźwigu HDS.

W przeciwieństwie do stropów Filigran, Vector jest ustandaryzowany, nie wymaga projektowania na każdy obiekt oddzielnie. Jego uniwersalność umożliwia producentom skrócenie czasu oczekiwania na produkt do minimum - wystarczy zamówić go u jednego z kilkunastu producentów w całej Polsce. Lista dystrybutorów znajduje się na stronie www.stropy.pl.

Prace montażowe znacznie uproszcza modułowość paneli - w szybki i łatwy sposób można je zaadaptować do istniejących projektów, a dodatkowo bez żadnych problemów wykonamy w nich cięcia wzdłużne, boczne, poprzeczne i otworowania. W efekcie redukujemy koszty wykonania. Jednym z problemów podczas kładzenia stropu są poślizgi pomiędzy warstwami, dlatego też aby wyeliminować problem w Vectorze zastosowano dwuwarstwową technologię produkcji, w tym tzw. warstwę sczepną. Dodatkowo producent daje 100% gwarancję na brak klawiszowania, czyli pojawienia się nieestetycznych pęknięć na suficie.

Na jego korzyść przemawia również dowolność w rozmieszczeniu ścianek działowych, co pozwala na w miarę dowolne kształtowanie pomieszczeń. Jest na tyle mocny, że bez problemu udźwignie nawet ciężkie elementy, podwieszone pod sufitem.

Strop Vector podczas budowy

Strop Vector - po czwarte zdrowiej

Vector jest świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań stropowych. Wyróżnia się bardzo niską zawartością szkodliwych pierwiastków promieniotwórczych i metali ciężkich (obecnych we wszystkich materiałach budowlanych), których największe stężenie zawierają pustaki w stropach typu Teriva, FERT czy Porotherm. Nie pozostaje to bez wpływu na zdrowie - zwłaszcza dzieci i osób starszych.

Dane techniczne stropu Vector:

  • Wysokość: płyta 4 cm, kratownica 10-20 cm
  • Szerokość panelu: 60 cm
  • Przenoszone obciążenia: od 4 do 10 kN/mkw
  • Rozpiętość/grubość: 520/15; 620/20; 720/24 cm
  • Odporność ogniowa: REI 60 lub większa
  • Waga: ok. 70 kg/mb
Konbet Poznań - logo

KONBET POZNAŃ
ul. Św. Wincentego 11
61-003 Poznań

tel.: 61 877 25 81
fax: 61 855 24 91
tel.kom.: 516 058 014
www.konbet.com.pl
e-mail: poznan@konbet.com.pl

aktualizacja: 2018-05-11

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Wybór technologii budowy ściany zewnętrznej Ściany i stropy
Jedno-, dwu- czy trójwarstwowe? Z ceramiki, betonu komórkowego, a może z silikatów? Niezależnie od wybranej technologii budowy i zastosowanych materiałów, ściany zewnętrzne ...
Energooszczędne oraz pasywne domy w technologii Izodom Ściany i stropy
IZODOM to polskie przedsiębiorstwo będące na rynku budowlanym już od 27 lat. Firma udoskonaliła technologię traconego szalunku tworząc kompletny system do budowy domów ...
Projektowanie i konstrukcja cichego domu Ściany i stropy
Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry ...
Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej? Ściany i stropy
Sposobem poradzenia sobie z dźwiękami przenoszonymi za pośrednictwem przegród jest zastosowanie wełny mineralnej. Dowiedz się, kiedy można zastosować wełnę mineralną ...
Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować? Ściany i stropy
Masz problem z hałasem pochodzącym z instalacji domowych? Dowiedz się, co jest źródłem hałasu w instalacji wentylacyjnej, wodociągowej i kanalizacyjnej i jak go zniwelować?
Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów? Ściany i stropy
Opisujemy, jakie są najlepsze metody wyeliminowania dźwięków powietrznych w budynku? Dowiesz się także, dlaczego ciężkie przegrody są akustyczne.

Topowe produkty