Ściany i stropy

Nowi producenci stropu VECTOR Ściany i stropy

Do grona producentów innowacyjnego stropu VECTOR, a zarazem partnerów portalu Stropy.pl, dołączyły cztery nowe firmy: EMAG Hurtownia Budowlana z Ustki (woj. pomorskie), MAZURM Hurtownia Budowlana z Kurzętnika (woj. warmińsko-mazurskie), WINECKI Betoniarnia z Wręczycy Wielkiej (woj. śląskie) oraz BUMIS z Klwowa (woj. mazowieckie).

Z jakiego materiału i ilu warstw zbudować ściany zewnętrzne? Ściany i stropy

Aż 9 na 10 budowanych w Polsce domów ma ściany murowane. Wznosi się je nie tylko z rozmaitych materiałów (najczęściej z ceramiki poryzowanej lub betonu komórkowego), ale i w różnych technologiach - jako ściany jedno-, dwu- albo trójwarstwowe. W artykule wyjaśniamy, czym różnią się poszczególne rozwiązania i czy każdy ...

Wyniki Konkursu Architektury Ceglanej - przyszłość ceglanych elewacji Ściany i stropy

Jak młodzi wyobrażają sobie zastosowanie cegieł klinkierowych w nowoczesnej architekturze? Na to pytanie odpowiedź poznali organizatorzy Konkursu Architektury Ceglanej ze Związku Pracodawców Ceramiki Budowlanej. W tym roku odbyła się I edycja tego wydarzenia, którego celem jest pokazanie umiejętności warsztatowych studentów ...

Chcemy zabudować antresolę. W jaki sposób najłatwiej przykryć otwór w stropie? Ściany i stropy

Chcemy zabudować antresolę, by urządzić tam sypialnię i oddzielić ją od reszty domu. Otwór w stropie nad salonem ma wymiary 3 × 4 m. Zastanawiamy się, w jaki sposób najłatwiej go przykryć, tworząc podłogę na górze.

Dobierz strop z pomocą portalu STROPY.PL Ściany i stropy

Portal STROPY.PL - pierwszy w Polsce system bezpłatnej wyceny oraz porównania stropów online to odpowiedź na rosnące wymagania współczesnego inwestora, który coraz częściej woli szybko porównać produkty w Internecie i skorzystać z pomocy zaufanego doradcy w konkretnej dziedzinie.

Wybór technologii budowy ściany zewnętrznej Ściany i stropy

Jedno-, dwu- czy trójwarstwowe? Z ceramiki, betonu komórkowego, a może z silikatów? Niezależnie od wybranej technologii budowy i zastosowanych materiałów, ściany zewnętrzne powinny charakteryzować się odpowiednimi właściwościami. Najważniejsze z nich to wytrzymałość i ciepłochronność.

Nowy produkt w ofercie Izodom - STP-M Ściany i stropy

Firma Izodom wprowadziła do swojej oferty produkt STP-M, który pozwala wykonać gęstożebrową konstrukcję stropu z izolacją termiczną.

H+H Polska finalizuje proces zakupu Grupy SILIKATY Ściany i stropy

4 kwietnia 2018 r. H+H Polska Sp. z o.o., będąca częścią Grupy H+H (H+H International A/S, której akcje notowane są na giełdzie w Kopenhadze, Dania), sfinalizowała zakup 99,19% udziałów Grupy SILIKATY Sp. z o.o. od Grupy Ożarów S.A. Zawarcie w/w umowy było uwarunkowane uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ...

Diamenty Forbesa 2018 dla Izodom Ściany i stropy

"Diamenty Forbesa 2018" dla woj. łódzkiego zostały rozdane i takim też tytułem może poszczycić się firma Izodom ze Zduńskiej Woli.

Co mogło spowodować zawilgocenie ścian i podłogi i jak w przyszłości tego uniknąć? Ściany i stropy

Jestem właścicielem domu w budowie, która trwa już drugi rok i tej zimy zauważyłem pojawienie się wilgoci wewnątrz na ścianach i podłodze, a w niektórych miejscach wystąpił nawet szron. Dom jest przykryty dachem i ma wstawione okna oraz drzwi, a od lata ubiegłego roku nie były prowadzone żadne mokre roboty. Co spowodowało ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom