Ściany i stropy

KONBET Poznań uhonorowany dwoma nagrodami Builder Awards Ściany i stropy

Po raz 15 przyznano nagrody Builder Awards dla najlepszych podmiotów w branży budowlanej. Firma KONBET Poznań zdobyła zaszczytny tytuł Budowlanej Firmy Roku, a Prezes Zarządu dr inż. Artur Kisiołek został mianowany Osobowością Branży.

Czym są mostki akustyczne? Ściany i stropy

Odpowiedź eksperta: W fazie projektu i wykonawstwa istotne jest, aby pamiętać o detalach połączeń ścian ze stropami - po jej dolnej i górnej stronie. Brak zwrócenia uwagi na niuanse wykonawcze powoduje, że mimo zbudowania w sposób systemowy ściany działowej czy stropu, tracimy na izolacyjności akustycznej nawet do 12 dB poprzez ...

Projektowanie i konstrukcja cichego domu Ściany i stropy

Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry akustyczne już istniejących ścian i stropów.

Jak wyeliminować hałasy przy użyciu wełny mineralnej? Ściany i stropy

Sposobem poradzenia sobie z dźwiękami przenoszonymi za pośrednictwem przegród jest zastosowanie wełny mineralnej. Dowiedz się, kiedy można zastosować wełnę mineralną do wyciszania pomieszczeń.

Uciążliwe dźwięki z instalacji domowych - dlaczego powstają i jak je wyeliminować? Ściany i stropy

Masz problem z hałasem pochodzącym z instalacji domowych? Dowiedz się, co jest źródłem hałasu w instalacji wentylacyjnej, wodociągowej i kanalizacyjnej i jak go zniwelować?

Jakie są sposoby eliminacji hałasów ze ścian i stropów? Ściany i stropy

Opisujemy, jakie są najlepsze metody wyeliminowania dźwięków powietrznych w budynku? Dowiesz się także, dlaczego ciężkie przegrody są akustyczne.

Rozmowy o budowaniu ścian zewnętrznych Ściany i stropy

Inwestor pyta eksperta budowlanego o sposoby wznoszenia ścian zewnętrznych budynków jednorodzinnych.

Rozmowy o budowaniu stropów Ściany i stropy

Inwestor pyta eksperta budowlanego o charakterystykę i rodzaje stropów stosowanych w budownictwie jednorodzinnym.

Podstawowe zasady murowania ścian Ściany i stropy

Choć ściany muruje się od stuleci i wydawać by się mogło, że wszystko na ten temat już dawno wiadomo, to praktyka na budowie pokazuje co innego. Błędy wykonawcze na etapie murowania wciąż się zdarzają. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń wykonawczych, zawartych w normie murowej Eurokod 6, oraz zaleceń producentów ...

Charakterystyka ścian dwuwarstwowych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i silikatów Ściany i stropy

Opisujemy charakterystykę ścian dwuwarstwowych wykonanych z betonu komórkowego, pustaków ceramicznych i elementów silikatowych.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom