Ściany i stropy

Najczęściej stosowane stropy w domach jednorodzinnych - charakterystyka Ściany i stropy

W budownictwie jednorodzinnym zastosowanie ma kilka systemów stropowych. Nie ma tu znaczenia technologia, w jakiej wykonano ściany budynku.

Planowanie kolejności robót - stan surowy Ściany i stropy

Na etapie stanu surowego budynek rośnie jak na drożdżach. Nawet przy najbardziej czasochłonnej (u nas wybieranej najczęściej) technologii murowanej, już po kilku miesiącach inwestor może poruszać się we wnętrzach własnego domu. Do przeprowadzki jeszcze daleko, ale po wstawieniu okien i ociepleniu ścian można uznać, że półmetek ...

Stropy.pl partnerem merytorycznym warsztatów pracy projektanta konstrukcji w Szczyrku Ściany i stropy

Stropy.pl Głównym Partnerem Merytorycznym XXXIII Ogólnopolskich Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji w Szczyrku. Organizowane przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Gliwice Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji (WPPK) odbędą się w dniach 6–9 marca 2018 roku w Szczyrku w CKiR "Orle Gniazdo".

Jak długo trwa budowa 100 m2 stropu? Ściany i stropy

Załóżmy, że nasza ekipa to czterech wprawnych robotników. Najdłużej będą wykonywać strop monolityczny – 2-3 dni. Trzeba zmontować deskowanie stropu, przygotować i ułożyć zbrojenie, a potem ułożyć i pielęgnować beton. Ze stropem gęstożebrowym powinni poradzić sobie również w ciągu 2-3 dni.

Solidna ściana - krok po kroku (na przykładzie ściany dwuwarstwowej ocieplonej styropianem) Ściany i stropy

W 19 krokach opisujemy dwa etapy wykonania ścian: etap I - konstrukcja, etap II - ocieplenie.

W jaki sposób kontrolować poziom i pion ścian? Ściany i stropy

Do kontrolowania poziomu i pionu ścian przyda się poziomnica wodna. Krótkie odcinki muru można też sprawdzać poziomnicą laserową. Pionowość ścian na większych długościach kontroluje się przy użyciu pionu murarskiego. Poziomnica wodna, nazywana niekiedy szlauchwagą (zapożyczenie z niemieckiego), umożliwia dokładny pomiar ...

Pustka wentylacyjna w ścianie trójwarstwowej? Ściany i stropy

Pustkę pozostawia się jedynie w ścianie trójwarstwowej ocieplonej wełną mineralną. Umożliwia ona odparowanie wilgoci, która może wnikać w ocieplenie w wyniku kondensacji pary wodnej przenikającej z wnętrza domu lub na skutek przenikania wody przez ścianę elewacyjną.

Izodom zaprasza na targi Budma 2018 do Poznania Ściany i stropy

Zapraszamy wszystkich chcących wybudować swój ciepły, wymarzony i bezpieczny dom na spotkanie z doradcą firmy Izodom podczas Międzynarodowych Targów Budma w Poznaniu.

Jakie są wady i zalety stropu Kleina? Ściany i stropy

Jest to strop stalowo-ceramiczny – rozwiązanie z początku XX wieku obecnie rzadko stosowane, ale dawniej bardzo popularne. Ma konstrukcję bardzo podobną do drewnianego stropu belkowego, ale niepalną.

Strop gęstożebrowy krok po kroku Ściany i stropy

Największym uznaniem wśród inwestorów cieszą się obecnie stropy gęstożebrowe, których konstrukcja nośna składa się ze zbrojonych żeber, układanych równolegle do siebie (w rozstawie nie większym niż 60 cm). Rozwiązanie to bardzo cenią projektanci, czego odzwierciedleniem są katalogowe oferty projektów gotowych. Stropy ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom