Ściany i stropy

Triumf ceramiki z historią - wyniki konkursu Brick Award 2017 Ściany i stropy

Już po raz trzeci jury prestiżowego konkursu Brick Award wyłoniło najciekawsze, innowacyjne obiekty architektoniczne w Polsce, które powstały z wykorzystaniem materiałów ceramicznych - cegieł konstrukcyjnych, elewacyjnych i dachówek.

Jak wyczyścić cokół i czym go później pokryć? Ściany i stropy

Obmurówka cokołu domu, wykonana z łupanych bloczków, jest już mocno zabrudzona i trzeba ją oczyścić. Oprócz zwykłych zanieczyszczeń na fragmentach elewacji pojawiły się mchy i glony trudne do oderwania od podłoża. Po oczyszczeniu chcieliśmy pomalować cokół. Jak to zrobić i czym go pokryć?

Kalkulator współczynnika przenikania ciepła liniowego mostka cieplnego Ściany i stropy

Obliczanie strumienia ciepła, temperatury powierzchniowej i wartości współczynnika przenikania ciepła liniowego mostka cieplnego - ψ.

Kalkulator izolacyjności akustycznej przegród Ściany i stropy

Program umożliwia wyszukanie rozwiązań przegród warstwowych z uwagi na izolacyjność akustyczną wg normy PN-EN 12354-1.

Kalkulator cieplno-wilgotnościowych. Obliczenia charakterystyki energetycznej przegród Ściany i stropy

Kalkulator pozwala na wybór odpowiedniej przegrody, uwzględniający jej parametry takie jak izolacyjność akustyczna, klasa odporności ogniowej czy współczynnik przenikania ciepła.

Stropy.pl - bezpłatnie wyceń swój projekt online! Ściany i stropy

Czas to pieniądz, a przy budowie domu liczy się każda mądrze zaoszczędzona złotówka. Pierwszy w Polsce internetowy system zamówień stropów powstał właśnie po to, by zminimalizować czas potrzebny do wyboru i realizacji zakupu odpowiedniego systemu stropowego.

Jaki wybrać materiał do budowy ścian zewnętrznych? Ściany i stropy

Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem pomaga wybrać materiał do budowy ścian zewnętrznych.

Czym kierować się przy wyborze ocieplenia ściany? Ściany i stropy

Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem pomaga wybrać najlepszy materiał do ocieplenia ściany.

Czy warto decydować o konstrukcji stropu? Ściany i stropy

Rozmowy Dociekliwego Inwestora z Majstrem Guru. Majster prosto i zrozumiale tłumaczy, a Inwestor zadaje coraz bardziej dociekliwe pytania… Tym razem pomaga wybrać optymalny strop.

Materiały ścienne - ranking rozpoznawalności firm i produktów Ściany i stropy

W czołówce są dwie marki produktów: Wienerberger (Porotherm) i Ytong (Xella). Wysoki poziom rozpoznawalności osiągają też firmy: H+H, Solbet, Owczary, Grupa Silikaty oraz Xella (Silka).

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom