Ściany i stropy

Nowa strona o keramzycie Leca® Ściany i stropy

Nowo uruchomiony serwis www.leca.pl stanowi bogate źródło wiedzy o Leca® KERAMZYCIE. Znajdują się w nim informacje na temat właściwości tego lekkiego kruszywa ceramicznego oraz szerokiego zakresu jego zastosowania. Adresowany jest do projektantów, wykonawców, a także inwestorów.

11 błędów popełnianych przy wykonywaniu stropów Ściany i stropy

W domach jednorodzinnych najczęściej stosowane są stropy gęstożebrowe i żelbetowe wylewane na mokro na budowie, a także prefabrykowane i półprefabrykowane przygotowywane w fabryce. Niestety, ryzyko błędów wykonawczych nie zależy od technologii ich wykonania, a od sumienności i doświadczenia ekipy stawiającej dom.

10 błędów popełnianych podczas murowania ścian Ściany i stropy

Choć tradycyjne technologie wznoszenia ścian znane są od wielu lat, to wciąż pojawiają się różnego typu nowości i udoskonalenia, które wymagają od wykonawców nie tylko wiedzy i doświadczenia ale również odpowiednich narzędzi. Niekiedy murarze lekceważą zalecenia producentów i popełniają błędy, które wpływają na ...

Jakie są sposoby odgrzybiania i osuszania budynku? Ściany i stropy

Grzyby mają dużą tolerancję jeżeli chodzi o temperaturę. Mogą się więc rozwijać w każdym z pomieszczeń w domu – zarówno we wnętrzach zimnych (np. piwnice i garaże), jak i bardzo ciepłych (łazienki). Jednak zawsze konieczna jest dla nich zwiększona wilgotność.

Rodzaje wilgoci i powody jej powstawania Ściany i stropy

Wilgoć i grzyby to nieodłączna para. Niestety, bardzo groźna dla naszego zdrowia oraz samego budynku. Warto wiedzieć, jakie mogą być przyczyny problemów i jak je zwalczać. W wielu sytuacjach nie jest to wcale trudne.

Czy można, w trakcie budowy domu, przestawić ściankę działową? Ściany i stropy

W niewykończonym domu muszę przestawić ściankę działową na piętrze o ok. 30 cm od zaprojektowanego wzmocnienia w stropie typu Teriva. Ścianka ma być z cegły silikatowej grubości 8 cm, więc ze względu na duży ciężar nie można postawić jej bezpośrednio na pustakach stropowych. Jak rozwiązać ten problem?

Mam problem z tynkiem odpadającym z sufitu. Co jest przyczyną i jak to naprawić? Ściany i stropy

Mam problem z tynkiem odpadającym z sufitu. Strop budowany przez poprzedniego właściciela to element prefabrykowany z płyt lub wylewany w deskowaniu systemowym – pod tynkiem widać gładki beton. W ubiegłym roku uzupełniliśmy fragment tynku zaprawą gipsową, ale teraz znowu odpadł i to na większej powierzchni. Czym naprawić ...

Obliczanie współczynnika przenikania ciepła Ściany i stropy

Kalkulator do obliczania współczynnika przenikania ciepła dla ścian, dachu, stropodachu, stropu, podłogi na gruncie.

Nowa generacja stropów gęstożebrowych - Strop VECTOR® od KONBET Poznań Ściany i stropy

Zespolony Strop Gęstożebrowy VECTOR® to nowatorskie rozwiązanie, które łączy w sobie zalety znanych systemów stropowych (typu Teriva i Filigran), ale jednocześnie eliminuje ich wady. Dzięki temu pozbyto się problemów, które wpływają na koszt i czas budowy oraz mogą rzutować na późniejszy komfort użytkowania budynku.

Od stycznia 2017r. będzie obowiązywać zaostrzona wartość współczynnika przenikania ciepła U Ściany i stropy

Już niedługo nastąpi kolejny etap zmian mających na celu polepszenie izolacyjności cieplnej ścian. Od stycznia 2017r. będzie obowiązywać zaostrzona wartość współczynnika przenikania ciepła U na poziomie 0,23 W/(m2 K). Co to oznacza dla budujących? Jakie rozwiązania do wznoszenia ścian wybierać? Odpowiada ekspert Stowarzyszenia ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom