Ściany wewnętrzne

Czym najlepiej samodzielnie wykończyć ściany: tynkami czy płytami gipsowo-kartonowymi? Ściany wewnętrzne

Chciałbym sam położyć tynki w pokoju dobudowanym nad garażem. Jak to zrobić i który tynk będzie łatwiejszy do naniesienia - cementowo-wapienny czy gipsowy?

Beton dekoracyjny na ścianach nowoczesnych wnętrz Ściany wewnętrzne

Beton na ścianie od kilku lat króluje w aranżacji wnętrz. Pomimo swojego surowego wyglądu, stał się hitem wśród dekoratorów.

Drewno na ścianach ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym Ściany wewnętrzne

Boazeria typowa dla lat 80. ubiegłego stulecia jest prawdopodobnie pierwszym skojarzeniem, kiedy słyszymy o ścianach wykończonych drewnem. Współczesne sposoby wykorzystania tego materiału w aranżacji wnętrz pozwalają na osiągnięcie pięknych kompozycji na bardzo wiele sposobów.

Wykańczamy ściany wewnętrzne kamiennymi płytkami Ściany wewnętrzne

Ciekawą propozycją wykończenia ścian wewnętrznych jest położenie na nich płytek z kamienia naturalnego, klinkierowych, czy cegłopodobnych. Fantastycznie sprawdzają się w kuchni, pomiędzy blatem a górnymi szafkami, jak też jako okrycie zewnętrznej ściany wyspy. Takie rozwiązanie równie często stosuje się w salonie lub ...

Tapety sposobem na wykończenie ścian wewnętrznych Ściany wewnętrzne

Tapetowanie daje równie wiele możliwości podczas wykańczania wnętrza, co farby. Wzory jakie mogą znaleźć się na tapecie są przeróżne, zaczynając od prostych geometrycznych, kończąc na fototapetach.

Sposoby na malowanie ścian wewnętrznych Ściany wewnętrzne

Sposobów na malowanie ścian może być tyle, ile osób, które się tego podejmują. Wszystko zależy od naszych chęci, głowy pełnej pomysłów oraz czasu, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na pracę nad konkretnym pomieszczeniem.

Wyburzanie ścian, czyli zmiana układu wnętrz w domu z lat 70. Ściany wewnętrzne

W nowych domach strefa dzienna stanowi zwykle jedną przestrzeń - między kuchnią, jadalnią i salonem nie ma ścian. W tych kilkudziesięcioletnich pomieszczenia są zamknięte i raczej małe. Dlatego właściciele starszych budynków, chcąc zwiększyć ich funkcjonalność i nadążyć za modą, decydują się na zmianę układu wnętrz. ...

Jakie są zalety i wady płyt gipsowo-kartonowych? Ściany wewnętrzne

Oprócz ogólnych zalet związanych z wyeliminowaniem robót mokrych, dla wielu osób bardzo ważne jest to, że gips jest materiałem ekologicznym. To po prostu naturalny materiał mineralny (skała) uformowany w płyty i oklejony papierem. Nie zawiera więc substancji chemicznych, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia ...

Rozmowy o budowaniu ścian działowych Ściany wewnętrzne

Ekspert budowlany podpowiada, na co zwracać uwagę podczas wznoszenia ścian działowych.

Nowe kolory cegieł i płytek marki Vandersanden Ściany wewnętrzne

Nowe "stare" kolory cegieł i płytek w ofercie Vandersanden. Brzmi paradoksalnie? Trochę tak, ale wytłumaczenie jest bardzo proste.