Ściany wewnętrzne

Wyburzanie ścian, czyli zmiana układu wnętrz w domu z lat 70. Ściany wewnętrzne

W nowych domach strefa dzienna stanowi zwykle jedną przestrzeń - między kuchnią, jadalnią i salonem nie ma ścian. W tych kilkudziesięcioletnich pomieszczenia są zamknięte i raczej małe. Dlatego właściciele starszych budynków, chcąc zwiększyć ich funkcjonalność i nadążyć za modą, decydują się na zmianę układu wnętrz. ...

Jakie są zalety i wady płyt gipsowo-kartonowych? Ściany wewnętrzne

Oprócz ogólnych zalet związanych z wyeliminowaniem robót mokrych, dla wielu osób bardzo ważne jest to, że gips jest materiałem ekologicznym. To po prostu naturalny materiał mineralny (skała) uformowany w płyty i oklejony papierem. Nie zawiera więc substancji chemicznych, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia ...

Rozmowy o budowaniu ścian działowych Ściany wewnętrzne

Ekspert budowlany podpowiada, na co zwracać uwagę podczas wznoszenia ścian działowych.

Nowe kolory cegieł i płytek marki Vandersanden Ściany wewnętrzne

Nowe "stare" kolory cegieł i płytek w ofercie Vandersanden. Brzmi paradoksalnie? Trochę tak, ale wytłumaczenie jest bardzo proste.

Jak poprawnie obliczyć ilość potrzebnych kasetonów na pokrycie sufitu podwieszanego? Ściany wewnętrzne

Zamierzam zamontować sufit kasetonowy, ale wymiary pomieszczenia 3,75 x 5,00 m nie pozwalają na symetryczne rozmieszczenie pól o wymiarach modułowych 0,6 x 0,6 m. Jak dobrać rozstawienie profili montażowych aby uzyskać estetyczne wykończenie sufitu?

Jak i z czego postawić stelaż pozwalający na pokrycie płytami gipsowo-kartonowymi półokrągły barek? Ściany wewnętrzne

Chciałbym między kuchnią a jadalnią zbudować półokrągły barek. Zamierzam w jego ściance umieścić dekoracyjne oświetlenie ledowe w postaci przezroczystych paneli. Początkowo myślałem o postawieniu konstrukcji murowanej, ale ze względu na instalację elektryczną chyba będzie lepiej zbudować ją jako szkieletową. Jak i ...

Tynki z płyt gipsowych - krok po kroku Ściany wewnętrzne

Suche tynki, czyli płyty gipsowo-kartonowe oraz nieco od nich wytrzymalsze - gipsowo-włóknowe, są sposobem na uzyskanie idealnie gładkich i równych ścian. Dzięki nim można wykańczać wszystkie pomieszczenia w budynku.

Co to jest system suchej zabudowy? Ściany wewnętrzne

Mianem suchej zabudowy określa się wszystkie metody wykończenia wnętrz, które nie wymagają użycia tzw. wody zarobowej - niezbędnej w procesach wiązania tradycyjnych materiałów budowlanych, np. betonu, tynku gipsowego lub cementowo-wapiennego, szlichty itp.

Wyrównujemy ściany płytami gipsowo-kartonowymi - krok po kroku Ściany wewnętrzne

W 11 krokach opisujemy, jak samodzielnie wyrównać ściany płytami gipsowo-kartonowymi. Podpowiadamy, kiedy warto ułożyć płyty g-k oraz jakie narzędzia i materiały będą nam potrzebne?

Renowacja ścian wewnętrznych Ściany wewnętrzne

Praktycznie każda ściana wymaga co kilka lat odświeżenia. Renowacja może się ograniczyć do odmalowania, ale czasami niezbędny będzie poważniejszy remont – naprawa tynku bądź położenie zupełnie nowej okładziny. Warto wykorzystać te okazję, aby wyraźnie poprawić estetykę wnętrz.