Ściany wewnętrzne

Jak usunąć starą tapetę? Ściany wewnętrzne

Chcę odświeżyć pokój, w którym wszystkie ściany są pokryte tapetą. Jak skutecznie ją usunąć?

Płyta mfp® firmy Pfleiderer - nieograniczone możliwości aranżacji Ściany wewnętrzne

Płyta mfp® z racji swoich zalet stanowi jeden z najbardziej uniwersalnych i wartych wykorzystania materiałów dla wystawiennictwa. Takie cechy, jak wytrzymałość, łatwość precyzyjnej obróbki, trudno zapalność i estetyczny wygląd sprawiają, że idealnie nadaje się do realizacji niebanalnych projektów scenograficznych.

Deska Barlinecka teraz również na ścianę! Ściany wewnętrzne

Barlinek, producent podłóg drewnianych, rozszerzył ofertę o deski montowane na ścianie. Deska Barlinecka ułożona na ścianie to sposób na wyciszone, przytulne i ciepłe wnętrze. To designerski element dekoracyjny i nietuzinkowy sposób wyeksponowania naturalnego piękna drewna.

Mocowanie przedmiotów do poszczególnych materiałów ściennych Ściany wewnętrzne

W każdym domu trzeba zawiesić rozmaite przedmioty na ścianach i sufitach – od ciężkich szafek, karniszy i półek po lekkie obrazki. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie sposobu mocowania do właściwości podłoża.

Płytki i fugi - naprawa drobnych uszkodzeń Ściany wewnętrzne

Zdarza się, że płytki ceramiczne pękają, zwykle w wyniku silnego uderzenia lub upadku ciężkiego przedmiotu, a spoiny (fugi), pękają i kruszą się. Niekiedy też płytki odpadają ze ścian: gdy niewłaściwie je przyklejono, podłoże jest „trudne” (np. pęczniejące pod wpływem wilgoci płyty drewnopochodne), albo przy okazji ...

Jak wyrównać ściany? Jak naprawić uszkodzoną tapetę? Ściany wewnętrzne

Wyrównanie dużej powierzchni ścian to zdecydowanie zadanie dla specjalistów. Jednak drobne prace możemy wykonać samodzielnie. Jedną z możliwości jest naklejenie tapety na nierówną ścianę. Ale co należy zrobić, gdy tapety zostaną miejscowo uszkodzone?

Naprawa uszkodzeń tynku, usunięcie plam i zacieków ze ściany Ściany wewnętrzne

Po kilku latach użytkowania domu drobne ubytki tynku wewnętrznego, plamy i zacieki na ścianach to typowe usterki. Najczęściej fachowcy niechętnie podejmują się wykonania takich drobnych prac. Na szczęście, przy odrobinie wiedzy i zdolności manualnych można je wykonać samemu.

Jak powinno się układać kamień dekoracyjny? Ściany wewnętrzne

Chciałabym nadać wnętrzu wyrazisty akcent i kawałek ściany w pokoju pokryć kamiennymi płytkami. Jak powinno się to wykonać?

Jak dokonać rozbiórki ścianki działowej z cegły pełnej? Ściany wewnętrzne

W trakcie budowy domu, kilka elementów zostało zmienionych. Między innymi postanowiłam zmniejszyć powierzchnię salonu, stawiając ściankę z cegły pełnej otynkowanej. Mimo że przez wiele lat było to bardzo dobre rozwiązanie, teraz chciałam wrócić do pierwotnego planu i ją wyburzyć, powiększając powierzchnię wykorzystywaną ...

Pomaluj swoje otoczenie - żyj kolorowo! Ściany wewnętrzne

Malowanie to najprostszy sposób na dużą zmianę w naszym otoczeniu. Wprowadzenie do wnętrza nowych kolorów pozwala na nadanie pomieszczeniom niepowtarzalnego klimatu. Zanim sięgniemy po wałek i rozpoczniemy dekorację ścian, warto dowiedzieć się, jak samodzielnie odnowić domową przestrzeń.