Stan surowy

Drzwi Trend 501 i Trend 501 INOX marki Urzędowski Okna i drzwi

Światowe trendy znajdują swoje odzwierciedlenie nie tylko w przedmiotach codziennego użytku, ubraniach czy sztuce. Coraz częściej producenci z szeroko rozumianej branży budowlanej wprowadzają do swoich produktów designerskie elementy, tworząc asortyment niezwykle modny i znajdujący zastosowanie w licznych, współczesnych projektach ...

ALUPROF Partnerem Strategicznym IX Kongresu Stolarki Polskiej Okna i drzwi

W dniach 17-18 maja 2018 roku w Grand Hotel Tiffi w Iławie obędzie się IX Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Firma ALUPROF, europejski wiodący producent systemów aluminiowych dla budownictwa, która prężnie działa w branży i wspiera inicjatywny służące jej dynamicznemu rozwojowi, została ...

Porównanie 37 modeli okien z PVC i drewnianych Okna i drzwi

Wybierając okna do domu, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich cenę, ale także szereg parametrów użytkowych: ciepłochronność, zdolność do tłumienia hałasu czy rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. W końcu to poważna inwestycja, prowadzona z reguły raz na wiele lat.

Złoty Laur Konsumenta 2018 dla Termo Organiki w dwóch kategoriach Termoizolacja

Termo Organika otrzymała najwyższe wyróżnienie "Złoty Laur Konsumenta 2018" w kategoriach "Materiały termoizolacyjne" oraz "Producent styropianu". Prestiżowy plebiscyt wyłonił również najlepsze firmy w kategorii "Systemy Ociepleń", w której Termo Organika zajęła wysokie II miejsce, zdobywając "Srebrny Laur Konsumenta".

Budowa więźby dachowej - praktyczny poradnik inwestora Dachy i rynny

Większość dachów domów jednorodzinnych ma tradycyjne drewniane więźby. Coraz więcej inwestorów decyduje się jednak na konstrukcje prefabrykowane. W obu wariantach podstawowym budulcem jest drewno, które w tych zastosowaniach sprawdza się od wieków.

Co warto wiedzieć przed zakupem drzwi zewnętrznych? Okna i drzwi

Drzwi zewnętrzne często są uznawane za wizytówkę domu. Dlatego powinny być nie tylko ładne i dobrze komponować się z bryłą budynku, ale także tłumić dźwięki, chronić przed zimnem oraz stanowić przeszkodę trudną do sforsowania dla włamywaczy.

Wyniki Międzynarodowego konkursu architektonicznego FAKRO fusion - before and after! Okna i drzwi

FAKRO, światowy lider w produkcji okien dachowych we współpracy z portalem bimobject.com zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny FAKRO fusion - before and after. Termin nadsyłania prac minął 20 lutego 2018 r.

Czym są mostki akustyczne? Ściany i stropy

Odpowiedź eksperta: W fazie projektu i wykonawstwa istotne jest, aby pamiętać o detalach połączeń ścian ze stropami - po jej dolnej i górnej stronie. Brak zwrócenia uwagi na niuanse wykonawcze powoduje, że mimo zbudowania w sposób systemowy ściany działowej czy stropu, tracimy na izolacyjności akustycznej nawet do 12 dB poprzez ...

Projektowanie i konstrukcja cichego domu Ściany i stropy

Cisza we własnym domu to jeden z warunków komfortu. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, żeby we wnętrzach nie dokuczał nam hałas, a także jak poprawić parametry akustyczne już istniejących ścian i stropów.

Ekrany dachowe oraz membrany wysokoparo­przepuszczalne firmy Marma Dachy i rynny

Marma Polskie Folie wprowadziła do sprzedaży MEMBRANY NAJNOWSZEJ GENERACJI. Są one wytwarzane na najnowocześniejszych liniach technologicznych. Poprzez wieloletnie prace badawczo-rozwojowe wraz z instytucjami naukowymi, doświadczenia produkcyjne oraz praktyczne firma wypracowała odpowiednie cechy wszystkich ...