Stan surowy

CEMEX Building Award 2017 dla Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku Fundamenty i piwnice

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku, przy budowie którego wykorzystano produkty CEMEX, otrzymał prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie CEMEX Building Award 2017. W konkursie nagradzane są najlepsze projekty z całego świata, zrealizowane przy udziale CEMEX.

Budvar Centrum - wyróżniona za jakość i wizerunek Okna i drzwi

Znak Jakości Home Zone i tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki to nagrody przyznawane przez wybitnych polskich architektów, projektantów i przedsiębiorców. Obie zdobył w ostatnim roku producent stolarki otworowej ze Zduńskiej Woli - Budvar Centrum.

Drzwi MB-104 Passive z certyfikatem Passive House Institute w Darmstadt Okna i drzwi

System okienno-drzwiowy MB-104 Passive firmy ALUPROF otrzymał drugi certyfikat Certified Passive House Component. Tym samym prestiżowy Passive House Institute w Darmstadt (PHI) potwierdził, że zarówno okna, jak i drzwi wykonane w systemie MB-104 mogą być stosowane w budownictwie pasywnym (do tej pory certyfikat obejmował ramy okienne).

Nowa odsłona portalu stropy.pl Ściany i stropy

Popularny wśród inwestorów portal www.stropy.pl, którego celem jest pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania stropowego, jest już dostępny w nowej odsłonie.

ISOVER zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym Termoizolacja

Producent izolacji marka ISOVER zaprasza klientów indywidualnych i wykonawców do udziału w konkursie fotograficznym "Mój Dom pełen ciepła", w którym każdego miesiąca na 10 laureatów czeka 10 atrakcyjnych nagród.

Rekorodowe IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie Termoizolacja

5 października 2017 r. Warszawa gościła IV Europejskie Forum ETICS, jedno z kluczowych tegorocznych wydarzeń branży budowlanej w Polsce. Konferencja spotkała się z rekordowym zainteresowaniem, gromadząc 270 osób z Europy, Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych, najwięcej w dotychczasowej historii tej cyklicznej imprezy.

Politechnika Warszawska oraz Termo Organika razem dla czystego powietrza Termoizolacja

23 października 2017 r. podczas konferencji prasowej w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprezentowano raport "Określenie głównych zalet ocieplania budynków istniejących oraz wpływu termomodernizacji na ograniczenie smogu (niskiej emisji)".

GERDA - bezpieczeństwo Twojego domu Okna i drzwi

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Do wyboru odpowiedniego produktu należy podejść ostrożnie, ponieważ inwestycja w drzwi to jednorazowy wydatek na wiele lat. Trzeba również pamiętać, że drzwi to nie tylko odpowiednie skrzydło, ale również ościeżnica i zamki.

Jak dbać o zamontowane rolety zewnętrzne na etapie budowy domu? Okna i drzwi

Aby cieszyć się bezawaryjnym działaniem stolarki po zakończeniu prac budowlanych, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu produktów, tak aby ochronić je przed ewentualnymi uszkodzeniami lub awarią. Eksperci KRISPOL podpowiadają, jak odpowiednio zadbać o zamontowane produkty do czasu, gdy wszystkie prace budowlane zostaną ...

Uwaga, szkło! Dlaczego szyby w oknach i drzwiach pękają oraz jak temu zapobiec? Okna i drzwi

Co to jest: bezbarwne, przezroczyste i ciężko się bez niego obejść? Moglibyśmy powiedzieć, że powietrze, lecz podczas budowy domu niemałą rolę odgrywa także szkło, które trafia do naszych okien i drzwi. Problem, z którym sporadycznie borykają się wówczas inwestorzy, to pękanie szyb. Jakie czynniki prowadzą najczęściej ...