Stan surowy

Dach na każdą pogodę - powłoki ochronne blachodachówki Dachy i rynny

Smog, kwaśne deszcze, czy szalejące wichury - to tylko kilka przykładów zjawisk atmosferycznych, które narażają nasz dach na uszkodzenia. Aby móc cieszyć się trwałą blachodachówką, warto zwrócić uwagę na rodzaj i właściwości zastosowanej powłoki ochronnej. Jakie jej cechy pozwolą na spokojny sen domowników przez kolejne ...

Montaż drzwi wewnętrznych Okna i drzwi

Przy okazji remontu domu decydujemy się niekiedy na wymianę drzwi wewnętrznych lub nawet zmianę ich lokalizacji. W poniższym tekście podpowiadamy, jak powinny przebiegać tego typu prace.

Nowa aplikacja AntySmog od ROCKWOOL Termoizolacja

Firma ROCKWOOL Polska stworzyła darmową aplikację ROCKWOOL AntySmog, która przeprowadza symulacje korzyści, jakie przynosi ocieplenie domu.

Plebiscyt na Fasadę Roku 2018 rozstrzygnięty! Elewacje domów

Uwaga! Meta Fasady Roku 2018 na horyzoncie! Finał konkursu już niebawem. Zanim jednak wypowie się profesjonalne Jury, w ich odpowiedzialną rolę wcielili się internauci. Przedstawiamy realizacje nagrodzone w plebiscycie zorganizowanym przez firmę Baumit.

Kiedy warto podnieść ściankę kolankową i jakie mogą być tego skutki? Ściany i stropy

W większości nowych budynków ścianka kolankowa ma minimum metr wysokości. Niektórzy inwestorzy już podczas wznoszenia ścian decydują się ją podnieść o wysokość pustaka lub dwóch. W remontowanych budynkach podwyższenie tej przegrody na ogół związane jest z adaptacją poddasza na mieszkalne i zależy od kilku czynników.

Porównanie kosztów dachu - 3 warianty Dachy i rynny

Oszczędni inwestorzy stawiają domy kryte dwuspadowym dachem. I słusznie, bo im dach prostszy, tym tańszy. Wymyślna konstrukcja z wieloma połaciami, lukarnami, wolim oczkiem może przy tej samej powierzchni kosztować znacznie więcej.

Budowa domu na podmokłym terenie. Czy taka inwestycja ma w ogóle sens? Fundamenty i piwnice

Każdy inwestor chciałby budować dom na działce idealnej - dobrze skomunikowanej, odpowiednio dużej, o kształcie zbliżonym do kwadratu, z dobrymi warunkami gruntowymi. Co zrobić, gdy ostatni z tych warunków nie jest spełniony, ponieważ teren jest podmokły? Czy taka inwestycja ma w ogóle sens?

Zakończyły się 27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD Dachy i rynny

27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD dobiegły końca. Cztery drużyny z Polski dzielnie rywalizowały w Rydze w kategoriach: dach stromy, dach metalowy, dach płaski oraz fasady.

System automatycznej wentylacji garażu firmy Hörmann Garaż

Ciepły i wyposażony w grubą i szczelną bramę garaż wymaga optymalnego wietrzenia. To ochrona m.in. przed powstawaniem pleśni. O konieczności wentylowania garażu mówią też przepisy budowlane. Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła zapewnić może system automatycznej wentylacji garażu firmy Hörmann.

Promocja Black Friday od firmy KRISPOL Okna i drzwi

Firma KRISPOL pokazuje, że nawet w branży stolarki otworowej klient może liczyć na wysokie rabaty w Black Friday.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom