Stan surowy

Mam dom 100 m od torów kolejowych i pękają ściany. Fundamenty i piwnice

Problem pojawił się po około 3 latach mieszkania. Dom stoi w odległości oko. 100 m od torów kolejowych. Pojawiły widoczne rysy na ścianach, narożnikach i pękająca podłoga.

Na podłożu najpierw usypaliśmy żużel, potem wylewka betonowa, styropian 10 cm i wylewka 10 cm. Na to płytki ceramiczne. W tej chwil, ...

Czy można ściankę frontowej lukarny zbudować z cegieł? Dachy i rynny

Odpowiedź eksperta: Przy lukarnach o dużej rozpiętości oparciem dla konstrukcji zadaszenia jest żelbetowa rama; kształt jej górnej belki odpowiada zarysowi lukarny. Tu pionowe elementy nośne konstrukcji muszą być zakotwione w wieńcu ściany zewnętrznej

Jak uniknąć mostków cieplnych pod drzwiami? Okna i drzwi

Odpowiedź eksperta: Izolację dolnej krawędzi ościeżnicy drzwiowej wykonuje sie tak samo jak w przypadku osadzania okien.

Czy w ławy fundamentowe betonowe można kłaść kamień polny? Fundamenty i piwnice

Odpowiedź eksperta: Betonowanie fundamentu z użyciem kamienia polnego (tzw. beton rodzynkowy) jest rozwiązaniem dopuszczalnym i nie wpływa na osłabienie posadowienia budynku.

Czy zerwać istniejące pokrycie i pokryć nową papą, czy na starą dać nową? Dachy i rynny

Odpowiedź eksperta: Sposób renowacji pokrycia dachowego zależeć będzie przede wszystkim od stanu istniejącego pokrycia.

Izolacje przeciwwilgociowe fundamentu domu bez piwnicy Fundamenty i piwnice

Czy izolacje przeciwwilgociową fundamentu z bloczków betonowych wykonujemy tylko od zewnątrz? Czy także od wewnątrz budynku? Czy dysperbit będzie dobrym zabezpieczeniem i czy można na niego przykleić styropian (podobno niektóre środki rozpuszczają styropian)?

Zauważyłem rysy na stropie teriva Ściany i stropy

Mam położony strop teriva. Po okresie zimowym (postawiony jest parter wraz z stropem) zauważyłem rysy na stropie o nieregularnym przebiegu przechodzące zazwyczaj prostopadle do belek. Czy tego rodzaju sytuację możemy zakwalifikować do tzw. klawiszowania stropu, jakie płyną z tego powodu konsekwencje ...

Renowacja pokrycia z blachy Dachy i rynny

Nadal często spotyka się domy kryte blachą płaską lub trapezową, w tańszych wersjach zabezpieczoną jedynie warstwą cynku. Takie pokrycia warto pomalować farbą ochronną – jednak nie od razu po wykonaniu dachu, lecz po kilkumiesięcznym "sezonowaniu" pokrycia. Jeśli tego nie zrobiliśmy, z czasem blacha będzie wymagała konserwacji.

Przeszklenia bram garażowych Garaż
Skrzydło bramy garażowej może być częściowo przeszklone świetlikami. Jest to dobry sposób na doświetlenie garażu światłem dziennym; świetliki są odporne na uderzenia i nie zmniejszają bezpieczeństwa.