Stan surowy

Przy wznoszeniu ścian z betonu komórkowego najważniejsi są wykonawcy! Ściany i stropy

Zatrudniliśmy przeszkoloną i certyfikowaną ekipę do wzniesienia ścian z betonu komórkowego - znalezienie jej nie było łatwe. Dla pewności obejrzeliśmy też jej poprzednie realizacje. Nie zawiodła nas na żadnym etapie budowy - podpisaliśmy umowę na generalne wykonawstwo pod klucz. Ściany urosły w 3 tygodnie - mówią Justyna ...

Jak wymienić drewniany strop nad parterem? Ściany i stropy

Planuję remont starego domu i wymianę drewnianego stropu nad parterem. Dom ma wysokie poddasze, które chciałbym przeznaczyć na mieszkalne. Wykonawca proponuje nowy strop drewniany, ja wolałbym bardziej stabilną konstrukcję, np. żelbetową. Jak to zrobić?

jakabrama.pl, czyli konfigurator bram Novoferm Garaż

Novoferm Polska uruchomił konfigurator bram garażowych ISO45 - narzędzie umożliwiające sprawne dopasowanie parametrów bramy do potrzeb klienta.

Stropy - słowniczek pojęć Ściany i stropy

Wybierasz strop? W prosty sposób tłumaczymy znaczenie zwrotów: klawiszowanie, wymian, stempel, wieniec stropowy i żebra rozdzielcze.

Stropy gęstożebrowe - zalety i wady Ściany i stropy

Najpopularniejsze w domach jednorodzinnych są obecnie stropy gęstożebrowe. Występują w wielu odmianach (np. Teriva, Fert), ale zawsze składają się z gęsto rozstawionych, lekkich stalowo-betonowych lub stalowo-ceramicznych belek.

Markiza VMZ cleanAir FAKRO laureatem konkursu DOBRY WZÓR 2018 Okna i drzwi

25 października 2018 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się jubileuszowa 25 gala finałowa prestiżowego konkursu DOBRY WZÓR. Spośród 119 finalistów interdyscyplinarne jury konkursowe wybrało 26 laureatów, wśród których znalazła się antysmogowa i antyalergenowa markiza VMZ cleanAir FAKRO.

Okna elewacyjne P-Line w ofercie Dobroplast Okna i drzwi

Okna P-Line oferowane przez firmę DOBROPLAST wyróżniają się znakomitymi właściwościami technicznymi. Są one produkowane dokładnie według wymagań i oferują wiele możliwości konfiguracji, jak przykładowo szeroki wybór oklein. Ponadto są niezwykle proste w utrzymaniu i mają atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Nowy system ...

Centrum Szkoleniowe ISOVER z nowym zapleczem technicznym Termoizolacja

Centrum Szkoleniowe działające przy gliwickim zakładzie produkcyjnym ISOVER od ponad 4 lat szkoli wykonawców z zagadnień związanych z izolacją. Zajęcia obejmują zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktykę, którą uczestnicy mają okazją przećwiczyć na specjalnych konstrukcjach szkoleniowych. W październiku uruchomione ...

Monter stolarki budowlanej - ważny etap na drodze do wprowadzenia zawodu ukończony Okna i drzwi

Długi proces starań branży stolarki budowlanej o utworzenie zawodu montera stolarki budowlanej zakończył się sukcesem. W grudniu ub.r. Ministerstwo Edukacji Narodowej zakwalifikowało go do zawodów szkolnictwa wyższego, a w kwietniu br. opublikowało podstawę programową nauczania tej profesji.

Systemy stropowe Rector Rectobeton i Rectolight Ściany i stropy

Firma RECTOR Polska jest polską filią francuskiej Grupy Rector Lesage działającej na rynku francuskim od ponad 60 lat i będącej liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 2003 r., zapewniając swoim klientom jak najlepsze rozwiązania konstrukcyjne systemów stropowych ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom