Stan surowy

Panel dachowy NA RĄBEK w ofercie Blachy Pruszyński Dachy i rynny

Firma Blachy Pruszyński posiada w swojej ofercie model paneli na rąbek stojący, który jest teraz dostępny w czterech rodzajach profilowania powierzchni - do klasycznej płaskiej, fali oraz trapezu dołączyła tzw. nanofala.

Promocja zimowa! Stolarka drewniana teraz z 5% rabatem Okna i drzwi

Zamówienia na stolarkę drewnianą do końca roku 2018 z rabatem dla każdego Klienta tylko od firmy Eko-Okna!

Powiększa się grono partnerów Stropy.pl Ściany i stropy

Do grona producentów oferujących nowoczesne stropy dołączyła kolejna firma. DS HOUSE z Lublina to kolejny producent, który wspiera system porównywania i zamawiania stropów - stropy.pl

Ultranowoczesny system okien drewnianych TOTALGLASS Okna i drzwi

System TOTALGLASS to ultranowoczesny system okien drewnianych w okładzinie szklanej oferowany przez firmę PINUS. To synonim budownictwa nowej ery z poszanowaniem najlepszych budowlanych tradycji.

Nowość Aluprof: Drzwi balkonowe przesuwne MB-59 SLIDE GALANDGE Okna i drzwi

Oferta produktowa firmy ALUPROF, czołowego europejskiego producenta systemów aluminiowych do budownictwa, została rozszerzona o kolejny system. Tym razem są to drzwi balkonowe przesuwne MB-59 SLIDE GALANDGE.

Porównanie 29 modeli okien dachowych Dachy i rynny

Okna połaciowe mają wiele zalet. Jednak ich popularność wynika również z możliwości montażu w każdym dachu, szerokiej oferty rynkowej i łatwej dostępności - można je kupić w punktach sprzedaży pokryć dachowych.

Jaką wybrać technologię termomodernizacji ścian? Termoizolacja

Większość domów w naszym kraju ma albo w ogóle nieocieplone ściany zewnętrzne, albo ich izolacja jest bardzo cienka, np. 5 cm. Warto je docieplić, bo będziemy mniej płacić za ogrzewanie, a komfort wzrośnie. Trzeba przy tym przestrzegać kilku zasad, żeby osiągnąć optymalny efekt i nie narazić ścian na trwałe zawilgocenie.

Superenergooszczędne okno dachowe FTT U8 Thermo Okna i drzwi

Okno dachowe FTT U8 Thermo to nowatorskie, superenergooszczędne okno przeznaczone dla budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Współczynnik przenikania ciepła tego okna wynosi Uw= 0,58 W/(m2•K).

Próg likwidujący bariery od GU Polska Okna i drzwi

Na rynku pojawiło się rozwiązanie do progów do drzwi wejściowych oraz podnoszono-przesuwnych, które całkowicie likwiduje bariery.

Kalkulator współczynnika przenikania ciepła dla pustaków Porotherm Ściany i stropy
  • Warstwy przegrody należy dobrać tak, by współczynnik U nie przekraczał wartości 0,23 W/(m²K).
  • Dla pustaków Porotherm o U > 0,23 W/(m²K) istnieje możliwość zastosowania na ścianę jednowarstwową dla budynków z projektowaną temperaturą wewnętrzną ti < 16°C i/lub dla budynków produkcyjnych, magazynowych ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom