Termoizolacja

Kompleksowe rozwiązania izolacji termicznej i akustycznej dachów i ścian Termoizolacja

Termorenowacja dachów skośnych bez ingerencji we wnętrze poddasza? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom ISOVER. W ich wyborze, a także obliczeniach - m.in. kosztów - pomoże dodatkowo aplikacja Isover.pl.

ISOVER Stropmax z tytułem Produkt Roku 2018 dla Budownictwa Termoizolacja

Nowatorskie rozwiązanie opracowane przez ISOVER - Stropmax 31 otrzymało tytuł Top Builder 2018 w kategorii "Produkt Roku dla Budownictwa". To najbardziej efektywna termicznie i najlżejsza na rynku wełna do izolacji stropów garaży oraz pomieszczeń przemysłowych, która usprawnia dotychczasowe metody pracy wykonawców.

Złoty Laur Konsumenta 2018 dla Termo Organiki w dwóch kategoriach Termoizolacja

Termo Organika otrzymała najwyższe wyróżnienie "Złoty Laur Konsumenta 2018" w kategoriach "Materiały termoizolacyjne" oraz "Producent styropianu". Prestiżowy plebiscyt wyłonił również najlepsze firmy w kategorii "Systemy Ociepleń", w której Termo Organika zajęła wysokie II miejsce, zdobywając "Srebrny Laur Konsumenta".

Rockwool Budowlaną Firmą Roku 2017! Termoizolacja

Pod koniec stycznia 2018 r. w warszawskich Złotych Tarasach odbyła się XV edycja gali Builder Awards. Podczas tego wydarzenia ROCKWOOL Polska, producent niepalnych materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, odebrał nagrodę dla Budowlanej Firmy Roku.

Złote Godło Konsumencki Lider Jakości 2018 dla ISOVER! Termoizolacja

VII edycja Programu Konsumencki Lider Jakości 2018 rozstrzygnięta. Po raz kolejny w gronie zwycięzców znalazł się ISOVER - zdobywca I miejsca w kategorii "Systemy dociepleń". Wyniki ogłaszane są na podstawie opinii aktywnych konsumentów.

Wełna mineralna URSA PUREONE Termoizolacja

Wełna mineralna URSA PUREONE – naturalna i wydajna o najlepszej lambdzie 0,031 W/mK dla wyrobów z wełny mineralnej w rolce 0,031! Teraz dostępny w dwóch liniach produktowych PUREONE 31 (0,031 W/mK) i PUREONE 34 (0,034 W/mK)

Jak budować dom by uniknąć mostków termicznych? Termoizolacja

Ciepło szuka słabych miejsc w przegrodzie zewnętrznej (mostków termicznych), aby jak najłatwiej wydostać się na zewnątrz budynku. Przez pręt stalowy o powierzchni przekroju 1 cm2 ucieka w ciągu godziny kilkadziesiąt razy więcej ciepła, niż przez taką samą powierzchnię ściany z cegły, nie mówiąc już o ścianie ocieplonej ...

Wełna mineralna - ranking rozpoznawalności firm i produktów Termoizolacja

Zdecydowanymi zwycięzcami obu rankingów są firmy - Rockwool i Isover. Dobrą rozpoznawalnością mogą pochwalić się też firmy - Knauf Insulation i Ursa

Ocieplenia - ranking rozpoznawalności firm i produktów Termoizolacja

W rankingu rozpoznawalności marki (A) czołówkę - rozpoznawalnością powyżej 50% - tworzy sześc firm: Atlas, Henkel (Ceresit), Rockwool, Saint-Gobain Construction Products Polska (Weber), Kanuf oraz Foveotech (Śnieżka)

Kalkulator paczek styropianu oraz współczynnika przenikania ciepła (U) Termoizolacja

Obliczanie zapotrzebowania na styropian w przeliczeniu na paczki oraz kalkulator współczynnika przenikania ciepła (U) dla ścian dwu- i trójwarstwowych.