Termoizolacja

O czym trzeba pamiętać używając do ocieplenia styropianu grafitowego zamiast zwykłego? Termoizolacja

Odpowiedź eksperta: Dobre ocieplenie czyni budynek bardziej komfortowy w użytkowaniu niż budynki słabo ocieplone lub nie posiadające ocieplenia. Ponadto niski poziom ochrony cieplnej generuje wysokie koszty utrzymania budynku, stanowiące duże obciążenie domowego budżetu.

Jak wybrać płyty styropianowe do ocieplenia ścian metodą lekką-mokrą? Termoizolacja

Odpowiedź eksperta: Metoda lekka-mokra (ETICS) cieszy się powodzeniem nieprzerwanie od dziesięcioleci. Oferty producentów styropianu - najpopularniejszego składnika systemów dociepleń - ciągle ewoluowały (obecnie na rynku mamy dwie główne grupy fasadowych płyt styropianowych: białą i szarą). Jednakże podstawowe kwestie dotyczące ...

25 fantastycznych nagród w urodzinowej loterii Austrothermu Termoizolacja

Austrotherm, wiodący producent styropianu, na swoje 25 urodziny przygotował wyjątkową niespodziankę. Każdy, kto od 1 czerwca do 31 sierpnia dokona zakupu produktów objętych promocją, w ilości co najmniej 25 m3, ma szansę wygrać 25 000 złotych, skuter lub 500 złotych! Pula nagród jest równa blisko 50 000 złotych.

HYDROBEST - system natryskowej izolacji polimocznikowej Termoizolacja

Hydrobest to natryskiwana, bezspoinowa folia hydroizolacyjna stosowana w przemyśle. Hydrobest jest dwuskładnikowym polimocznikiem (polyurea) wykorzystywanym głównie jako zabezpieczenie hydroizolacyjne i antykorozyjne. Jest wysoce odporny na przyspieszone starzenie atmosferyczne, termiczne i cechuje się dużą odpornością chemiczną.

Materiał izolacyjny Stropmax 31 w ofercie ISOVER Termoizolacja

ISOVER wprowadził do sprzedaży wełnę mineralną, która zmienia i ułatwia dotychczasowy sposób izolowania sufitów w pomieszczeniach technicznych i garażach podziemnych. Montaż odbywa się na sucho - bez użycia chemii, co uniezależnia prace budowlane od pogody.

Tubolit - kompletny system izolacyjny zapewniający efektywną ochronę i oszczędności energii Termoizolacja

Tubolit firmy Armacell to najbardziej kompletna gama produktów do izolacji termicznej, akustycznej i ochronnej, przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji ciepłej i zimnej wody oraz rur kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych i przemysłowych. Oferuje ona sprawdzone rozwiązania, służące do wydajnego ograniczenia strat energii, ...

Produkt URSA PUREONE 31 z nagrodą TOPBUILDER 2018 Termoizolacja

Nagroda TOPBUILDER 2018 to wyróżnienie przyznawane przez redakcję miesięcznika Builder i Kapitułę Wyróżnień TOPBUILDER za najlepsze produkty, rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne, obiekty budowlane i budowle inżynierskie oraz produkty IT i finansowe dla budownictwa.

Jak wykonać kompletną termomodernizację budynku do poziomu domu energooszczędnego? Termoizolacja

Termomodernizację należy rozumieć jako kompleksowe działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii cieplnej przez budynek. Może polegać na wykonaniu: ocieplenia wszystkich przegród zewnętrznych budynku, wymianie okien, unowocześnieniu systemu grzewczego i wentylacyjnego, ograniczeniu zużycia ciepła na przygotowanie ciepłej ...

Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń Termoizolacja

W roku 2018 Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) obchodzi jubileusz 15-lecia pracy dla polskiej branży ociepleń. Organizacja, założona w 2003 roku przez 5 firm, dzisiaj zrzesza 30 podmiotów - producentów systemów ociepleń ETICS i ich komponentów oraz dwa stowarzyszenia branżowe producentów materiałów termoizolacyjnych. ...

Kompleksowe rozwiązania izolacji termicznej i akustycznej dachów i ścian Termoizolacja

Termorenowacja dachów skośnych bez ingerencji we wnętrze poddasza? Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom ISOVER. W ich wyborze, a także obliczeniach - m.in. kosztów - pomoże dodatkowo aplikacja Isover.pl.