Termoizolacja

ISOVER zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym Termoizolacja

Producent izolacji marka ISOVER zaprasza klientów indywidualnych i wykonawców do udziału w konkursie fotograficznym "Mój Dom pełen ciepła", w którym każdego miesiąca na 10 laureatów czeka 10 atrakcyjnych nagród.

Rekorodowe IV Europejskie Forum ETICS w Warszawie Termoizolacja

5 października 2017 r. Warszawa gościła IV Europejskie Forum ETICS, jedno z kluczowych tegorocznych wydarzeń branży budowlanej w Polsce. Konferencja spotkała się z rekordowym zainteresowaniem, gromadząc 270 osób z Europy, Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych, najwięcej w dotychczasowej historii tej cyklicznej imprezy.

Politechnika Warszawska oraz Termo Organika razem dla czystego powietrza Termoizolacja

23 października 2017 r. podczas konferencji prasowej w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprezentowano raport "Określenie głównych zalet ocieplania budynków istniejących oraz wpływu termomodernizacji na ograniczenie smogu (niskiej emisji)".

Skuteczna izolacja poddasza przy budowie lub modernizacji domu Termoizolacja

Izolacja termiczna oraz przeciwwilgociowa poddasza jest niezmiernie ważną kwestią zarówno przy jego budowie jak i modernizacji.

AQUA PASSIVE - grafitowa termoizolacja fundamentów Termoizolacja

Najważniejszym parametrem materiałów termoizolacyjnych jest współczynnik przewodzenia ciepła. Im niższy, tym lepsze ocieplenie. W grafitowych płytach AQUA PASSIVE lambda osiąga λ≤0,031 [W/(m·K)], co jest jednym z najlepszych rezultatów na rynku.

Laur Klienta 2017 dla systemów ociepleń Caparol Termoizolacja

Konsumenci docenili systemy elewacyjne Caparol - Classic, Longlife i Carbon przyznając nagrodę Odkrycie Roku 2017. Produkty oceniano pod względem innowacyjności, jakość i popularności na rynku.

Czym i kiedy OCIEPLAĆ ŚCIANY zewnętrzne? Termoizolacja

W zależności od parametrów termoizolacyjnych ścian, ich powierzchni i sposobu ogrzewania domu, z budynku może uciekać ciepło warte nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Dla wielu inwestorów to wystarczający argument, aby rozważyć ocieplenie przegród.

Firma Austrotherm przekazała Grupie Jurajskiej GOPR dwa aparaty AED Termoizolacja

3 października 2017 r., w ramach kampanii edukacyjno-społecznej "Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń", firma Austrotherm przekazała Grupie Jurajskiej GOPR specjalistyczny sprzęt do prowadzenia działań ratunkowych.

Stowarzyszenie MIWO działa już 20 lat! Termoizolacja

Czy pamiętamy lata 90. ubiegłego stulecia w Polsce? Aż trudno uwierzyć, że na ulicach jeździły głównie Polonezy i Maluchy, a handel często odbywał się na straganach, nawet pod Pałacem Kultury i Nauki w stolicy. Pojawiły się pierwsze telefony komórkowe i Internet. To wówczas rozpoczęła się nowa era branży wełny mineralnej ...

URSA dołączyła do Grupy Xella Termoizolacja

Xella International GmbH została nowym właścicielem firmy URSA - producenta materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. Transakcja wymaga jeszcze zatwierdzenia przez urzędy antymonopolowe i powinna zostać sfinalizowana do końca 2017 roku.