Styropian - zmiana cen w 2017 roku

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Styropian - zmiana cen w 2017 roku
Ceny styropianu na polskim rynku podlegają bardzo dużym wahaniom. Dowodzi tego analiza rynku przeprowadzona w 2017 roku.

Styropian to najpopularniejszy materiał izolacyjny stosowany w budownictwie. Planując termomodernizację lub ocieplenie budynku warto prześledzić, jak kształtowały się jego ceny na przestrzeni ostatnich miesięcy. Nie daje to co prawda stuprocentowej gwarancji, że trendy będą się powtarzać, niemniej jednak można zyskać wiedzę, dzięki której da się sporo zaoszczędzić.

W analizie wzięto pod uwagę cenę sprzedaży hurtowej (dostawy od 30 m³) flagowych styropianów grafitowych kilku wiodących graczy na polskim rynku:  Austrotherm Fassada Premium, Swisspor Lambda Max Fasada oraz Termo Organika Termonium Plus Fasada.

Porównując średnią cenę sprzedaży styropianu w Polsce w minionych latach warto zwrócić uwagę, iż do tej pory najatrakcyjniejsza oferta pojawiała się w okresie styczeń - luty. Rok 2016 był czasem stabilizacji cen. Wahania nie przekraczały 5%, aż do początków grudnia, gdy niespodziewanie trend przyjął postać wzrostową, wytracając prędkość dopiero w połowie lutego.

Zaplanowanie zakupu w najbardziej korzystnym momencie pozwoli zaoszczędzić znaczne środki. Dość powiedzieć, że analizowanym okresie cena popularnego styropianu grafitowego EPS 031 wahała się w granicach ok. 180-230 zł/m³. Różnica w wydatkach sięgająca blisko 25% ma znaczenie dla każdego inwestora.

Ceny styropianu zależą od wielu czynników - cen ropy, kursu dolara, euro, podaży i popytu na rynku oraz polityki handlowej producentów. Jako fachowcy, zajmujący się tą tematyką na co dzień, wnikliwie obserwujemy trendy i wyciągamy wnioski. Obserwuj trendy na stronie naszego bloga zmiana cen styropianu.

W naszym sklepie dostępne są także profesjonalne, specjalnie dobrane dla naszych klientów materiały potrzebne do montażu płyt, takie jak klej do styropianu, siatka oraz tynk strukturalny. Gwarantujemy najlepsze produkty na elewację oraz dach płaski z gwarancją producenta nawet do 26 lat.

Zapraszam do współpracy
mgr inż. Tomasz Lingo
Właściciel sklepu internetowego
www.HurtowniaStyropianu.pl

aktualizacja: 2017-12-15

Zdaniem naszych Czytelników

Artykuł promocyjny - wszystko w temacie. Wyciąganie wniosków po analizie cen zaprzyjaźnionych dostawców - producentów.

Gość ....

08 Sty 2018, 15:02

52 minuty temu, Gość Hurtownia Styropianu napisał: No i mamy wyprzedaż styropianów grafitowych w Termo Organice. Nie tylko u tego producenta   53 minuty temu, Gość Hurtownia Styropianu napisał: Raczej taniej już nie będzie. gdybać ...

Takiowaki

08 Sty 2018, 14:00

No i mamy wyprzedaż styropianów grafitowych w Termo Organice. Raczej taniej już nie będzie.

Gość Hurtownia Styropianu

08 Sty 2018, 13:05

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
20 najczęstszych błędów popełnianych podczas ocieplania domu Termoizolacja
Aby obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu, zdecydowanie warto zainwestować w jego ocieplenie. Zanim zabierzemy się za szukanie ekipy remontowej, do ocieplenia domu ...
Skuteczna izolacja poddasza przy budowie lub modernizacji domu Termoizolacja
Izolacja termiczna oraz przeciwwilgociowa poddasza jest niezmiernie ważną kwestią zarówno przy jego budowie jak i modernizacji.
Czym i kiedy OCIEPLAĆ ŚCIANY zewnętrzne? Termoizolacja
W zależności od parametrów termoizolacyjnych ścian, ich powierzchni i sposobu ogrzewania domu, z budynku może uciekać ciepło warte nawet kilka tysięcy złotych rocznie. ...
Mostki termiczne - skąd się biorą, gdzie występują i na ile kłopotliwe będą poprawki Termoizolacja
W starych domach, budowanych 20 lat temu i dawniej, mostków cieplnych często jest wiele. To efekt niestaranności wykonawców, ale również braku świadomości po stronie ...
Eliminacja mostków termicznych - więźba Termoizolacja
Drewniana więźba dachowa to świetny przykład tego, że materiał powszechnie uważany za "ciepły" może powodować potężne mostki termiczne.
Eliminacja mostków termicznych - stropy Termoizolacja
Stropów pomiędzy ogrzewanymi do zbliżonej temperatury kondygnacjami się nie ociepla, bo nie ma to po prostu sensu. Co innego, jeżeli strop oddziela nieogrzewany strych ...

Topowe produkty