Skuteczna izolacja poddasza przy budowie lub modernizacji domu

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Skuteczna izolacja poddasza przy budowie lub modernizacji domu
Izolacja termiczna oraz przeciwwilgociowa poddasza jest niezmiernie ważną kwestią zarówno przy jego budowie jak i modernizacji.

Izolując poddasze, przy założeniu, że będzie to pomieszczenie użytkowe, oczekuje się, że jego wnętrze będzie ciepłe, suche, komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne. Dodatkowo inwestorzy zakładają, że wraz z upływem lat rachunki za eksploatację będą możliwie niskie. Z tego powodu do wyboru odpowiedniego materiału i technologii izolacyjnej obecnie przykładana jest dużo większa waga, a sami inwestorzy bardziej świadomie podejmują swoje decyzje.

Obecnie w wielu domach poddasza już coraz rzadziej należą do pomieszczeń nieużytkowych lub będących domowym "składzikiem rupieci". Stały się one dość istotnym miejscem w domu, w którym powstają sypialnie, pokoje dla dzieci, bawialnie jak również nowoczesne antresole. Kluczowym elementem podczas zagospodarowania przestrzeni poddasza jest dobór właściwego materiału do izolacji. Należy pamiętać, że źle ocieplone poddasze może generować nawet 30% straty ciepła w całym budynku.

Nowoczesne poddasze

Na co zatem należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału izolacyjnego?

Projektanci, inwestorzy oraz wykonawcy przy wyborze materiałów izolacyjnych jako kluczowe wymieniają parametry termoizolacyjne (m.in. niski współczynnik przewodzenia ciepła, λ; ewentualnie niski współczynnik przenikania ciepła, U określający przenikanie ciepła przez powierzchnię przegrody termicznej); optymalną grubość materiału; dobrą przyczepność do izolowanej powierzchni; niską nasiąkliwość oraz właściwie dobraną wytrzymałość mechaniczną. Te parametry oraz profesjonalne i staranne wykonanie całej izolacji są kluczowe przy izolowaniu nie tylko poddasza, ale praktycznie wszystkich powierzchni przyczyniających się do zwiększania ewentualnych strat ciepła.

Jednym z dostępnych na rynku rozwiązań do skutecznej izolacji poddasza są systemy Crossin Insulations®. Są to poliuretanowe piany natryskowe (pianki PUR) będące jednym z bardziej efektywnych materiałów izolacyjnych.

Piany natryskowe Crossin® mają wszystkie cechy jakich wymaga się od nowoczesnych materiałów izolacyjnych i charakteryzują się jednymi z najlepszych parametrów termoizolacyjnych. Dodatkowo dzięki niskiej nasiąkliwości, gwarantują zachowanie doskonałych właściwości termoizolacyjnych, przeciwwilgociowych, ale również akustycznych przez cały okres użytkowania domu i to niezależnie od zmieniających się warunków atmosferycznych.

Sam sposób aplikacji izolacji natryskowej Crossin®, niezależnie od tego z jak skomplikowaną powierzchnią mamy do czynienia, zapewnia otrzymanie bezłączeniowej (bez spoin) warstwy izolacyjnej pozbawionej tzw. mostków termicznych. Bez względu na swoją strukturę poliuretanowe piany izolacyjne podczas aplikacji trwale łączą się z podłożem i są odporne na osuwanie i przemieszczanie się materiału wraz z upływem lat, nie tracąc swoich właściwości izolujących. To istotna zaleta materiału i technologii nanoszenia, ponieważ ewentualne ujawnienie się tego typu wad, a następnie ich usunięcie, to technicznie trudny, czasochłonny i dość kosztowny proces.

Budując dom na lata, ważne abyśmy jednocześnie żyli w warunkach sprzyjających naszemu zdrowiu. Natryskowe piany poliuretanowe Crossin® mają system Bio Defence Technology, który zapobiega rozwojowi grzybów, porostów i pleśni na powierzchni i wewnątrz materiału redukując do minimum ilość ewentualnych alergenów w powietrzu. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przez lata powierzchnie te będą zabudowanie i niedostępne ważne aby mieć pewność zachowania tych przestrzeni wolnych od różnych mikroorganizmów.

Obecnie domy stosunkowo często powstają w miejscach sąsiadujących z lasami, łąkami czy polami, a co za tym idzie są narażone na obecność zwierząt takich jak kuny czy gryzonie. Poddasza stały się dobrym schronieniem dla tych, niekoniecznie mile widzianych, sąsiadów. Dobrze wykonana izolacja pianą poliuretanową stanowi dla nich nieprzyjazne i nielubiane środowisko, w którym zazwyczaj się nie osiedlają.

Wybór odpowiednio dobranych i najlepszych jakościowo materiałów izolacyjnych oraz profesjonalne wykonanie to kluczowe czynniki jeśli przez kolejne lata chcemy cieszyć się ciepłem w naszym domu. Należy pamiętać, że ewentualne błędy popełnione w trakcie montowania izolacji, nie ujawniają się od razu, ale dopiero po kilku la­tach od zakończenia inwestycji. Podejmując decyzję warto postawić na sprawdzony materiał, a jego aplikację powierzyć rekomendowanemu przez producenta specjaliście.

Wszelkie informacje na temat systemów Crossin® można znaleźć na stronie www.crossin.pcc.eu.

Crossin Insulations - logo

aktualizacja: 2017-11-16

Dodaj komentarz

Pozostałe artykuły z kategorii
Styropian - zmiana cen w 2017 roku Termoizolacja
Ceny styropianu na polskim rynku podlegają bardzo dużym wahaniom. Dowodzi tego analiza rynku przeprowadzona w 2017 roku.
20 najczęstszych błędów popełnianych podczas ocieplania domu Termoizolacja
Aby obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu, zdecydowanie warto zainwestować w jego ocieplenie. Zanim zabierzemy się za szukanie ekipy remontowej, do ocieplenia domu ...
Czym i kiedy OCIEPLAĆ ŚCIANY zewnętrzne? Termoizolacja
W zależności od parametrów termoizolacyjnych ścian, ich powierzchni i sposobu ogrzewania domu, z budynku może uciekać ciepło warte nawet kilka tysięcy złotych rocznie. ...
Mostki termiczne - skąd się biorą, gdzie występują i na ile kłopotliwe będą poprawki Termoizolacja
W starych domach, budowanych 20 lat temu i dawniej, mostków cieplnych często jest wiele. To efekt niestaranności wykonawców, ale również braku świadomości po stronie ...
Eliminacja mostków termicznych - więźba Termoizolacja
Drewniana więźba dachowa to świetny przykład tego, że materiał powszechnie uważany za "ciepły" może powodować potężne mostki termiczne.
Eliminacja mostków termicznych - stropy Termoizolacja
Stropów pomiędzy ogrzewanymi do zbliżonej temperatury kondygnacjami się nie ociepla, bo nie ma to po prostu sensu. Co innego, jeżeli strop oddziela nieogrzewany strych ...

Topowe produkty