Wanna z hydromasażem za 8000 zł po 13 latach użytkowania

Artykuł na: 4-5 minut
Wanna z hydromasażem za 8000 zł po 13 latach użytkowania
Ze względu na odprowadzanie ścieków do szamba, wybraliśmy wannę dwuosobową. To pozwala oszczędniej gospodarować wodą. Do jej zapełnienia zużywamy cały zasobnik c.w.u. Masujące kąpiele urządzamy sobie najczęściej w zimie, gdy wieczory są dłuższe i mamy czas na taki rytuał - mówią Viola i Mariusz, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wannę z hydromasażem użytkują od 2004 r.

Łazienka przy sypialni: 9 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba. C.w.u. w zasobniku o poj. 160 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci.

 

Wanna z hydromasażem:

 • Wodnym i powietrznym; z akrylu, narożna, pojemność 180 l. 
 • Wyposażenie – kaskadowa wlewka wody, wyciągany prysznic, panel i pilot sterujący, automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania, minichromoterapia i aromaterapia, półka-siedzisko, zagłówek.

Decyzja: wannę z hydromasażem kupiliśmy głównie po to, żeby kąpiele były bardziej komfortowe i atrakcyjne. Kilkanaście lat temu, kiedy się urządzaliśmy, panowała moda na domowy hydromasaż. Nie mieliśmy wtedy żadnych przesłanek zdrowotnych, ale obecnie – owszem. Wybraliśmy świetnie wyposażony model, bo nie chcieliśmy mieć z wanną kłopotu.

 

Czytaliśmy przeróżne opinie, ostrzegające przed wydobywającym się z dysz przykrym zapachem, zagrzybieniem orurowania, dlatego priorytetem była automatyczna dezynfekcja i osuszanie orurowania.

Wanna ma dysze wodne i powietrzne, kaskadową wlewkę, lampy do chromoterapii
Wanna ma dysze wodne i powietrzne, kaskadową wlewkę, lampy do chromoterapii
Frontową część obudowy wanny można zdemontować, np. w celu wykonania przeglądu osprzętu
Frontową część obudowy wanny można zdemontować, np. w celu wykonania przeglądu osprzętu

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

 • Przez 13 lat użytkowania wanny nigdy nie pojawił się problem z brzydkim zapachem i zagrzybieniem. Pewnie dlatego, że starannie dbamy o wannę. Po każdej kąpieli włączamy dezynfekuję i dmuchawę w celu dokładnego osuszenia orurowania. Raz na 2 lata wzywamy serwisanta. Przyjeżdża z własną sprężarką i środkami do dezynfekcji, przedmuchuje system i fachowo odkaża. Zdejmuje dysze, wymienia drobne uszczelki. Tylko raz musiał wymienić droższą uszczelkę przy spuście wody. Wannę kupiliśmy w salonie łazienkowym wraz z usługą montażu, więc ma stałą fachową opiekę.

   

 • Ze względu na odprowadzanie ścieków do szamba, wybraliśmy wannę dwuosobową. To pozwala oszczędniej gospodarować wodą. Do jej zapełnienia zużywamy cały zasobnik c.w.u. Masujące kąpiele urządzamy sobie najczęściej w zimie, gdy wieczory są dłuższe i mamy czas na taki rytuał. Z napuszczeniem wody na kąpiel musimy zarezerwować co najmniej godzinę. Potem jeszcze, przez 20 minut, trwa proces dezynfekcji i osuszania.

   

  Dla uatrakcyjnienia kąpieli i ze względów zdrowotnych – chętnie włączamy kilka cykli masaży, oświetlenie do chromoterapii oraz aromatyzujemy wodę. Serwisant podpowiedział mi, że jeśli chcemy użyć np. zdrowotnej soli, a producent wanny zabrania wsypywania jej do niecki, najlepiej rozpuścić ją w jakimś naczyniu z ciepłą wodą i wlać ciecz z wierzchu, resztki osadu z soli pozostawiając na dnie naczynia. Ten sposób super się sprawdza. Polecamy hydromasaż w domu, bo wspaniale odpręża i relaksuje.

Wanna z hydromasażem - koszty:

 • wanna z hydromasażem 8000 zł; 
 • przegląd 100–120 zł.
Do nastawiania funkcji służy panel sterujący i pilot
Do nastawiania funkcji służy panel sterujący i pilot

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Narożna wanna ma we frontowej obudowie dekoracyjne przeszklenie

aktualizacja: 2017-04-07

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę dwa razy w tygodniu!
Połączone artykuły
Wanny i panele prysznicowe z hydromasażem - przegląd i ceny Wellness
Przedstawiamy kilka pomysłów na wanny z hydromasażem, panele prysznicowe i głowice natryskowe. Zobacz naszą galerię i ceny!
Panel natryskowy z hydromasażem za 1200 zł Wellness
Nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna ...
Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo Wellness
Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi ...
Pozostałe artykuły z kategorii
WSZYSTKO na temat wanien i paneli z HYDROMASAŻEM Wellness
Mając w planach utworzenie łazienki, której częścią będzie domowe SPA, mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wanna wyposażona w hydromasaż, drugą - kabina ...
Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy Wellness
Kupiliśmy wannę z hydromasażem bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obudowę zrobiliśmy we własnym ...
Korzystam ze wszystkich funkcji wanny z hydromasażem naraz Wellness
Moje kąpiele na razie są… zbyt długie, bo trwają nawet godzinę. Chętnie korzystam ze wszystkich możliwych funkcji naraz, czyli masaży, oświetlenia, ozonowania, ...
Wanna z hydromasażem głośno pracuje i zapełnia szambo Wellness
Gdybym teraz sam budował dom, na pewno zamontowałbym tego rodzaju wannę. Choć zastany model nie jest wypasiony, jak na obecne standardy – nie jest zły, zupełnie mi ...
Usytuowanie sauny w domu na podstawie projektu Dom w żurawkach Wellness
Przestawiamy optymalne propozycje usytuowania sauny w domu, wraz z wyceną, na podstawie projektu domu Archon – Dom w żurawkach.
Usytuowanie sauny w domu na podstawie projektu Astrid (mała) G2 Wellness
Przestawiamy optymalne propozycje usytuowania sauny w domu, wraz z wyceną, na podstawie projektu domu Archipelag – Astrid (mała) G2.
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom