Wentylacja i klimatyzacja

Nowe, energooszczędne rekuperatory Ventaxia Kinetic Advance Wentylacja i klimatyzacja

Firma Lindab wprowadziła na polski rynek nowe, energooszczędne rekuperatory Ventaxia Kinetic Advance. Są to wydajne urządzenia z wydatkiem do 350 m3/h. Rekuperatory dedykowane są dla domów jednorodzinnych o powierzchni do 180 m2.

Jak przygotować dom do rekuperacji? Wentylacja i klimatyzacja

Decyzję o wyborze takiej wentylacji najlepiej podjąć już na etapie projektowania budynku, bo większość projektantów proponuje swoim klientom wentylację w wariancie standardowym – a więc grawitacyjną. W systemach wentylacji grawitacyjnej oraz mechanicznej wywiewnej niezbędne są kominy wentylacyjne. Jeśli zdecydujemy się ...

Z jakich rur powinno się wykonać przewody wentylacyjne i jak je poprowadzić? Wentylacja i klimatyzacja

Wiele firm oferuje swoim klientom tanie przewody nieizolowane, często bardzo niewielkiej średnicy. Zastosowanie takich przewodów wielokrotnie zwiększa ryzyko powstania skroplin, które spływając na okrywające je ścianki gipsowe, spowodują ich zawilgocenie i zniszczenie. Może to doprowadzić do konieczności wykonania remontu całego domu.

Jakie są plusy i minusy klimatyzacji? Wentylacja i klimatyzacja

W kilku punktach podajemy, jakie są plusy i minusy klimatyzacji w domu jednorodzinnym.

Z czego zbudowany jest wymiennik gruntowy? Wentylacja i klimatyzacja

Wymiennik gruntowy jest bardzo prosty w konstrukcji. Wystarczy w ziemi rozprowadzić rury, którymi będzie przepływać powietrze wentylacyjne, albo wykonać szczelne złoże żwirowe, gdzie powietrze będzie płynąć między kamykami żwiru. Rurowy wymiennik gruntowy jest nazywany przeponowym. W ogródku zakopuje się system rur, którymi ...

Błędy popełniane przy montażu klimatyzatorów typu split Wentylacja i klimatyzacja

Podajemy 5 częstych błędów popełnianych podczas montażu klimatyzatorów typu split.

Wymagania dla systemu wentylacyjnego w poszczególnych pomieszczeniach Wentylacja i klimatyzacja

Jakie są wymagania dla systemu wentylacyjnego w poszczególnych pomieszczeniach?

3 modele oczyszczaczy powietrza firmy Goclever Wentylacja i klimatyzacja

Firma Goclever wprowadziła do oferty 3 modele oczyszczaczy powietrza, przeznaczonych do użytku domowego. Są wyposażone w kilkustopniowe filtry, mają atrakcyjny wygląd i niską cenę.

System wentylacji i filtracji Schüco VentoLife Wentylacja i klimatyzacja

Marka Schüco proponuje nowatorski system wentylacji i filtracji w jednym Schüco VentoLife, który jest integrowany z oknem lub fasadą aluminiową.

Sharp KC D50EUW - dom i biuro bez smogu Wentylacja i klimatyzacja

Z myślą o tych, którzy obawiają się smogu w domu i w biurze, powstały oczyszczacze powietrza nowej generacji Sharp KC-D.