Jak dobrać odpowiedni system rekuperacji?

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Artykuł na: 4-5 minut
Jak dobrać odpowiedni system rekuperacji?
Budując nowy dom na każdym kroku analizujemy potrzeby swojej rodziny. Zastanawiamy się nad projektem, materiałami, rozkładem pokoi, itd. Niestety, tak ważną kwestię jak odpowiednia jakość powietrza w domu często pomijamy. Tymczasem jest rozwiązanie, które może zapewnić Tobie i Twojej rodzinie zdrowe i świeże powietrze na co dzień. Tym rozwiązaniem jest rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Wybór dostawcy rekuperacji to kluczowy moment. Zawsze zwracaj uwagę, aby wybrane przez Ciebie rozwiązanie charakteryzowało się takimi cechami jak:

Skuteczność i oszczędności o każdej porze roku

Klasy energooszczędnościOdpowiednio dobrany wymiennik ciepła to gwarancja komfortu przez cały rok. Stosowany w centralach wentylacyjnych (rekuperacyjnych) Komfovent, niezamarzający wymiennik obrotowy sprawi, że nawet w zimie (również w bardzo niskich temperaturach) będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Dzięki wysokiej skuteczności urządzenia odzyskasz nawet do 85% ciepła, dzięki czemu będziesz realnie oszczędzać na ogrzewaniu. Przykładem centrali wentylacyjnej (rekuperatora) z obrotowym wymiennikiem ciepła są np. urządzenia Komfovent z serii DOMEKT R.

Niezawodność, jakość i serwis

Wybieraj wyłącznie sprawdzone rozwiązania z odpowiednim zapleczem technicznym. Sprawdź, czy producent, którego wybrałeś posiada podobnie jak Komfovent własne laboratoria badawcze, dział badań i rozwoju oraz dwustopniową kontrolę jakości gwarantujące wysoką niezawodność.

Kupując nowy sprzęt zawsze powinniśmy brać pod uwagę również serwis jaki oferuje nam producent. W przypadku central Komfovent jest to bezpośredni centralnie zarządzany serwis producenta. To bardzo ważne! Masz pewność, że w razie czego Twoja rekuperacja będzie w rękach profesjonalisty na co dzień zajmującego się wyłącznie tymi urządzeniami, a nie jakiejś małej "autoryzowanej" firmy zajmującej się tematem od czasu do czasu.

Atest

Łatwe, wygodne sterowanie Plug&Play

Nowoczesna automatyka, która będzie mózgiem Twojego systemu rekuperacji powinna być prosta, intuicyjna i po prostu przyjemna w obsłudze. Jednocześnie musi ona być już wstępnie fabrycznie skonfigurowana, tak abyś mógł cieszyć się świeżym powietrzem od razu po instalacji i "włożeniu wtyczki do prądu".

Decydując się na rekuperator Komfovent serii DOMEKT masz pewność, że system jest w pełni gotowy do pracy od pierwszej minuty. Sam zdecydujesz czy będziesz chciał wszystkim sterować poprzez estetyczny, wygodny panel sterowania LCD z ekranem dotykowym, zaawansowany systemu BMS (Building Management System), czy za pomocą własnego smartfona (aplikacja Android lub iOS) lub komputera (dowolna przeglądarka internetowa) - gwarantuje to zintegrowany moduł sieciowy (web server), który otrzymujesz w standardzie automatyki C6 SMART HOME.

Panel sterowania LCD z ekranem dotykowym, zaawansowany systemu BMS (Building Management System)

Komfovent DOMEKT to jakość potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami:

Rekuperacja. Jak wybrać centralę wentylacyjną (rekuperator)

Rekuperacja. Jak wybrać centralę wentylacyjną (rekuperator)

Instalacja systemu wentylacji - elementy składowe (EN)

Instalacja systemu wentylacji - elementy składowe (EN)

Rekuperacja - proste sterowanie. Dotykowy panel sterowania C6.1 i C6.2

Rekuperacja - proste sterowanie. Dotykowy panel sterowania C6.1 i C6.2

Logotyp Ventia

Więcej informacji uzyskasz:
Ventia Sp. z o.o. - wyłączny dystrybutor marki Komfovent
na terenie Polski

Napisz: info@ventia.pl
Zobacz: www.ventia.pl

Zadzwoń: 22 841 11 65

aktualizacja: 2018-05-29

Zdaniem naszych Czytelników

1. wymienniki obrotowe stosowane są w wielu rekuperatorach, nie tylko komfovent 2. jak się montuje centralę w domu, to generalnie jest ona w pomieszczeniu i nie powinna zamarznąc. 3.sugerowanie jakoby wymienniki w centralach komfovent był wymienniki ktore niezamarzają jest wprowadzaniem ...

Gość Jerzy Michalik

05 Paź 2018, 12:31

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę dwa razy w tygodniu!

Pozostałe artykuły z kategorii
Sposób na usuwanie pleśni Wentylacja i klimatyzacja
PILMAS-Zabójca pleśni to płynny środek na pleśń i grzyby składający się z substancji aktywnych z dodatkami stabilizującymi oraz zapachowymi.
Dlaczego warto mieć rekuperację? Wentylacja i klimatyzacja
Rekuperacja to inaczej wentylacja z odzyskiem ciepła. Zapewnia nie tylko skuteczną i w pełni kontrolowaną wymianę powietrza w domu, ale równocześnie odzysk energii ...
Oczyszczacze powietrza: jak dobrać, jak działają, ile kosztują? Wentylacja i klimatyzacja
Powietrze w pomieszczeniach można oczyścić, korzystając z urządzeń zwanych oczyszczaczami. Ich filtry wyłapują tworzące smog cząstki pyłów zawieszonych, kurz, ...
Sposoby na utrzymanie czystego powietrza w domu Wentylacja i klimatyzacja
Powietrze w domu może być albo zbyt suche, albo zbyt wilgotne, co niekorzystnie wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Uciążliwości powodują także ...
Wentylacja - 14 najczęstszych błędów Wentylacja i klimatyzacja
Sprawna wentylacja należy do podstawowych instalacji każdego domu. Odpowiada za wymianę powietrza, poza tym za odprowadzenie zapachów z kanalizacji. Prace związane z ...
Błędy przy wykonywaniu wentylacji Wentylacja i klimatyzacja
Wymiana zużytego powietrza w domu jest niezbędna nie tylko ze względu na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też i kondycję samego budynku. Tam, gdzie popełniono ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom