Budujemy Dom - Wnętrza 2012

Dom to przede wszystkim nasza przystań musimy się tu czuć komfortowo i bezpiecznie. Żeby było nam miło i wygodnie, wnętrze musi harmonijnie współgrać z naszą osobowością i doskonale wpasowywać się w zwyczaje i upodobania domowników.
 
Dlatego pierwszym i najważniejszym zadaniem przed podejmowaniem konkretnych decyzji aranżacyjnych jest uczciwa analiza naszych potrzeb, nawyków i gustów. I to zarówno jeśli urządzać nasz dom będziemy sami, jak i z pomocą specjalisty. 
 
Tylko wtedy mamy szanse na sukces czyli dom, do którego będziemy chętnie wracać, dobrze w nim wypoczywać i czerpać pozytywną energię.
 
Dorota Chrząszcz 
 
Wnętrza 2012 można zamówić na stronie http://ulubionykiosk.pl/wydawnictwo/18-wnetrza. Dostawa bezpłatna!

Łazienka

Planujemy łazienkę

Pod względem wykończenia i wyposażenia jest jednym z najdroższych pomieszczeń w domu. Ale jeśli tylko nie popełnimy błędu, pieniądze nie będą zmarnowane. Komfortowa, ergonomicznie zaplanowana i luksusowo wyposażona łazienka to koncepcja warta zachodu!

Ściany i podłogi

W żadnym innym wnętrzu tak bardzo nie rzucają się w oczy. Możemy je ubrać w zaskakujące kolory i faktury, na jakie nie odważylibyśmy się w salonie. Łazienkowe ściany i podłoga decydują o nastroju i o pierwszym wrażeniu. Postarajmy się, by było oszałamiające.

Wanny i natryski

Co lepsze: wanna czy prysznic? Wybierzmy wariant, który zapewni nam więcej odprężenia i satysfakcji. Albo… nie wybierajmy wcale. Zgarnijmy całą pulę!

Umywalka, sedes, bidet

Umywalka, sedes i towarzyszący im coraz częściej bidet to „łazienkowy elementarz” – zestaw podstawowy, bez reszty oddany swoim funkcjom. Jednak mimo ściśle sanitarnego charakteru, urządzenia te w nowoczesnym wydaniu mogą mieć swój udział w dziele dekoracji wnętrza.

Baterie łazienkowe

Bogactwo ich modeli zadziwia. Wybierając baterie do łazienki, bawmy się kształtem, kolorem, tworzywem. Przymierzajmy je, jak biżuterię przed wielkim wyjściem – mogą dodać wnętrzu wiele blasku. Ale ostrożnie: nie wolno nam zapominać o wygodzie. Bo kolczyki zmienić znacznie łatwiej, niż armaturę.

Meble i akcesoria łazienkowe

Ostatnie, ale niepoślednie – w wystroju łazienki równie istotne, jak urządzenia sanitarne. Bo oprócz tego, że powinny być atrakcyjne, wygodne w codziennym użytkowaniu i wyjątkowo trwałe, mają też inną, ważną dla ogólnej wymowy wnętrza rolę: muszą ukryć wszystko to, co ma pozostać w ukryciu

Oświetlenie w łazience

Niezbędne przy czynnościach higienicznych, pomocne w kreowaniu nastroju – oświetlenie pełni w łazience funkcje nie mniej ważne, niż urządzenia sanitarne. Krótko mówiąc: bez niego nie zabłyśniemy!

Grzejniki łazienkowe

Do czego nam potrzebne? Choćby do tego, czemu nie podoła popularna „podłogówka”, czyli do wysuszenia ręcznika. Ale także do powieszenia szlafroka, podzielenia wnętrza na strefy, ustawienia toaletowych drobiazgów na zintegrowanej półeczce. Wreszcie do podziwiania!

Sauna, łaźnie, kabiny ciepła

Zdrowie, kondycja, dobre samopoczucie i młodzieńczy wygląd – to wszystko możemy zyskać dzięki dobrze zaprojektowanemu domowemu centrum wellness. Nowoczesne technologie pozwalają zaplanować je nawet na niewielkiej przestrzeni.

Hydromasaż - wanny i panele

Skoro wykorzystujemy wodę na co dzień w celach higienicznych i sanitarnych, czemu nie „zatrudnić” jej na pełen etat – dla naszego zdrowia i relaksu, a także dla poprawy samopoczucia?

Kuchnia

Planujemy kuchnię

Są tacy, co jadają na mieście. Dla nich kuchnia to miejsce, w którym parzy się kawę i otwiera butelkę wina. Ale dla ogromnej rzeszy ludzi kuchnia to wciąż gorące serce domu. Hojne i… wymagające. Zaplanujmy ją tak, by kulinarne zajęcia stały się przyjemnością.

Kuchenne ściany i podłoga

Silnie wpływają na odbiór przestrzeni. Mogą zamaskować kuchnię, dyskretnie integrując ją z salonem, lub przeciwnie – wydobyć aneks kuchenny na pierwszy plan, czyniąc z niego największą atrakcję strefy dziennej domu. Ale wygląd to nie wszystko; od kuchennych ścian i podłogi wymagamy szczególnych właściwości użytkowych.

Meble kuchenne

Dominują w obszarze kuchni, nadając jej styl. Mogą wtapiać się w tło albo odważnie przyciągać spojrzenia. A przy tym mają tak wiele do ukrycia… Meble kuchenne to nie tylko piękna fasada. Dziś to przede wszystkim pojemne, komfortowe i funkcjonalne zaplecze robót.

Oświetlenie kuchni

Funkcjonalny układ, efektowne i praktyczne meble, nowoczesne urządzenia AGD – to jeszcze nie wszystko. Jeśli chcesz, by twoja kuchnia zajaśniała pełnym blaskiem, zaprojektuj doskonałe oświetlenie!

Kuchenne AGD

Dziś, by osiągnąć sukces w kuchni, wystarczy wcisnąć guzik lub dotknąć sensora. Nowoczesne urządzenia kuchenne wyręczają nas w pracy, a coraz częściej także w decyzjach.

Sztuka dekoracji stołu

Warto sprawić, by posiłki nie były pośpiesznym epizodem, ale miłym wydarzeniem – okazją do złapania oddechu i spotkania z bliskimi osobami. Postarajmy się zapewnić im niebanalną oprawę. To pobudza apetyt!

Zlewozmywaki i baterie

Polubić zmywanie? Z nowoczesnym ergonomicznym zlewozmywakiem i funkcjonalną baterią to nie takie trudne. Czynność, nazywana kiedyś „zmorą nastolatków”, dziś może stać się przyjemnością!

Salon

Planujemy przestrzeń dzienną

Formalnie czy nieoficjalnie, reprezentacyjnie czy raczej swojsko i przytulnie? Jak urządzić salon – wielofunkcyjną przestrzeń, w której krzyżują się ścieżki i upodobania wszystkich domowników? Odpowiedź jest prosta: komfortowo, pięknie i po swojemu!

Kolory w strefie dziennej

Zabawa kolorami to rozrywka wytrawna, a przy tym niezbyt kosztowna. Wprawdzie przemalowanie ścian pochłania więcej pieniędzy i wysiłku, niż wymiana zasłon i poduszek, ale jedno i drugie nas nie zrujnuje, a może wpłynąć bardzo korzystnie na nasze samopoczucie.

Ściany i podłoga w salonie

Zanim wybierzemy wymarzone meble, lampy i dodatki, pomyślmy o salonowych ścianach i podłodze – one także potrafią skutecznie urządzić wnętrze!

Oświetlenie w salonie

Kiedy wszystko wydaje się dopięte na ostatnie guzik i przewidywalne, wtedy wkracza ono. I choć nie da się go dotknąć, potrafi całkowicie przeistoczyć wnętrze! Światło – jeden z najsilniejszych aranżacyjnych środków wyrazu.

Wybieramy drzwi

Szczelne, dobrze dopasowane, nie za ciężkie, bezszelestnie działające i trwałe – tego oczekujemy od drzwi, ponieważ używamy ich codziennie. Ale przecież także je oglądamy. Na szczęście dzięki projektantom i producentom jest na co popatrzeć!

Schody we wnętrzu

Dla jednych są utrapieniem, dla innych – symbolem domu, który odróżnia jego wnętrza od mieszkania w bloku. I pewnie to oni mają rację; przecież nie od dziś wiadomo, że schody mają duszę.

Sztuka dekoracji okna

Piękny widok to nie wszystko; równie ważna jest jego interesująca oprawa – ostatni szlif, który wieńczy dzieło aranżacji.

Planujemy garderobę

Garderoba – zjawisko ze świata burżuazji, które powróciło do nas wraz z wolnością gospodarczą – pomaga nam tę wolność trzymać w ryzach. Porządkuje rzeczy, pozwala lepiej zorganizować przestrzeń i czas. Żeby w pełni wykorzystać te atuty, musimy ją perfekcyjnie zaplanować.

Urządzamy sypialnię

Wieczorem oczekujemy od niej ukojenia, rano ma rozbudzić w nas energię u progu nowego dnia. Jak sprawić, by jej wystrój sprostał tym z natury sprzecznym zadaniom? Przepisów jest wiele; my podpowiadamy te najbardziej sprawdzone.

Urządzamy pokój dziecka

Dziecko, nim jeszcze wypowie pierwsze słowo, intensywnie chłonie otoczenie zmysłami. Zanim zacznie nazywać rzeczy, już uczy się piękna i harmonii. Naszym zadaniem jest dostarczyć mu odpowiedniej pożywki. Zadbajmy o to, by ta nauka pobierana od pierwszych chwil życia była owocna, pełna radości i bezpieczna.

Domowe urządzenia techniczne

Czy oprócz mebli, dekoracji i niezbędnych urządzeń, jest coś, co w znaczący sposób wpływa na komfort naszego życia? Owszem, powietrze. Najlepiej – czyste i świeże, niezbyt chłodne, nie za ciepłe i odpowiednio nawilżone. Tylko takie zapewni nam przyjazny klimat!

Kominki i piece

Przyciąga jak magnes. Jego zdeklarowani zwolennicy twierdzą nawet, że pomaga rozwiązywać rodzinne konflikty. Ogień na kominku – marzenie wielu z nas. Dziś możemy cieszyć się nim nawet bez… komina