Woda i kanalizacja

Kiedy uzdatnianie wody się opłaca? Jakie urządzenia wybrać? Jakich błędów unikać? Woda i kanalizacja

Woda to nieodłączny element codziennego życia: spożywamy ją, myjemy się, używamy do sprzątania czy gotowania. Kto jest tego świadomy, ten wie, że jakość wody może być naprawdę różna. Kiedy najlepiej zdecydować się na filtrację i jakich filtrów do wody użyć?

Zasady montażu instalacji kanalizacyjnej Woda i kanalizacja

Domowa instalacja kanalizacyjna niemal zawsze projektowana jest jako grawitacyjna – ścieki spływają w niej pod własnym ciężarem. Jednak nawet drobne z pozoru błędy wykonawcze wystarczą, by kanalizacja działała niewłaściwie.

Głębinowe pompy Wilo-Sub TWU 4 w zasięgu Twojego domu Woda i kanalizacja

Dzięki własnej studni lub studni głębinowej można uniezależnić się od drogiej wody z wodociągu miejskiego i dostępnej tylko w ograniczonym zakresie wody deszczowej. Do tłoczenia wody gruntowej i nawadniania większych powierzchni przydadzą się niezawodne i ekonomiczne w użytkowaniu pompy Wilo-Sub TWU 4.

13 błędów popełnianych podczas wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnej Woda i kanalizacja

Instalacja wodno-kanalizacyjna po zakończeniu budowy jest niewidoczna dla użytkowników. Jeżeli jest dobrze wykonana, nie sprawia trudności w długoletniej eksploatacji budynku. Gorzej, jeśli już na początkowym etapie jej układania zostaną popełnione błędy. Wówczas problemy z wodą i ściekami mogą być bardzo uciążliwe, ...

20 błędów popełnianych podczas wykonywania instalacji uzdatniania wody Woda i kanalizacja

Problemy z wodą mogą być spowodowane błędnie dobraną stacją uzdatniania wody. Naprawa lub wymiana tych urządzeń na pewno będzie kosztowna.

Jasiek Kuroń z rodziną zachęca do picia czystej wody z dzbanka AQUAPHOR! Woda i kanalizacja

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne dla zdrowia. Wiele osób sięga tylko po wodę mineralną czy źródlaną, bojąc się jak ognia spożycia wody z kranu. Znany kucharz Jasiek Kuroń obala mit wody butelkowanej, promując wraz z rodziną styl eko, i zachęcając do picia wody ...

Jak przyłączyć WC do kanalizacji w budynku gospodarczym? Woda i kanalizacja

W budynku gospodarczym zrobiłem WC, które chciałbym podłączyć do kanalizacji. Rura odprowadzająca ścieki z domu przebiega ok. 5 m od tego budynku. W jaki więc sposób i z czego zrobić takie podłączenie?

Innowacyjny zawór przeciwzalewowy KESSEL Staufix Control Woda i kanalizacja

Innowacyjny zawór przeciwzalewowy KESSEL Staufix Control to wyjątkowo inteligentne urządzenie wyposażone w podajnik sygnału, który w przypadku przepływu zwrotnego emituje ostrzeżenie wizualne i akustyczne.

Klarsan w nowej odsłonie - uzdatnianie wody zmienia się na lepsze! Woda i kanalizacja

Firma Klarsan działa na rynku od ponad 10 lat. Przez ten czas konsekwentnie spełnia swoją misję, jaką jest dostarczanie rozwiązań zapewniających wodę najwyższej jakości w każdym miejscu.

Pomporozdrabniacze - co to jest i dlaczego warto je stosować? Woda i kanalizacja

Odpowiedź eksperta: Pomporozdrabniacz jest urządzeniem elektrycznym, zasilanym ze zwykłego gniazdka 230 V, zaopatrzonym w pompę wraz z nożem tnącym służącym do rozdrabniania i przetłaczania ścieków fekalnych, papieru toaletowego i odpadków organicznych. Wewnątrz znajduje się elektroniczny system sterujący pracą pompy, oraz ...