Wykańczanie

Wapienny tynk Baumit KlimaWhite w realizacji Domu Optymalnego Chemia budowlana

Dobra architektura wymaga stosowania dobrych materiałów. Zgodnie z tym założeniem postępują pomysłodawcy idei Domu Optymalnego, którzy do wykończenia ścian inwestycji wybrali wapienny tynk Baumit KlimaWhite. Wśród jego największych zalet wymieniają właściwości prozdrowotne, zwiększające komfort użytkowania budynku.

Masy samopoziomujące - ranking rozpoznawalności firm i produktów Chemia budowlana

Zwycięzcą tego rankingu jest firma Atlas - ponad 8 na 10 pytanych rozpoznaje tę markę, a co trzeci użyje ich produkty przy budowie domu. Bardzo wysoką rozpoznawalność mają też - Henkel (Ceresit), Knauf oraz Kreisel.

Sucha zabudowa (płyty g-k i g-w) - ranking rozpoznawalności firm i produktów Ściany wewnętrzne

W systemach suchej zabudowy (płyty g-k i g-w) czołówkę najbardziej rozpoznawalnych na rynku producentów (A) stanowią trzy firmy: Knauf, Rigips, Nida (Siniat). Co trzecia pytana osoba zastosowała lub zastosuje w swoim domu produkty firm Knauf - niewiele mniej pytanych zastosuje produkty Rigips.

Czyste powietrze w mieszkaniu - jak zredukować ilość formaldehydu w powietrzu? Chemia budowlana

Czyste powietrze jest człowiekowi niezwykle potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Wiele osób pomija bądź nie dostrzega problemu zanieczyszczonego powietrza w mieszkaniu, uznając, że szkodliwe związki, np. dwutlenek węgla znajdują się tylko w powietrzu na zewnątrz. Nic bardziej mylnego. Większość domów i mieszkań jest ...

Knauf Betokontakt w nowej odsłonie Chemia budowlana

Knauf Betokontakt w nowej odsłonie to udoskonalona receptura, która oprócz lepszej wydajności, łatwiejszej aplikacji, spełnia dodatkowo najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa zdrowia i ochrony środowiska naturalnego.

Baumit Fasada Roku 2018: znamy pełny skład Jury! Chemia budowlana

Dwunasta odsłona konkursu Fasada Roku wchodzi w kolejny etap. Firma Baumit, będąca w branży synonimem jakości i nowoczesności, już od ponad dekady nagradza najlepsze rozwiązania elewacyjne sygnowane jej technologią. Przy ich wyborze zawsze może liczyć na wsparcie znakomitych autorytetów. Kto tym razem wskaże zwycięzców? Znamy ...

Olej do drewna TARASY I MEBLE firmy DEKSPOL Chemia budowlana

Drewno ciągle narażone jest na destrukcyjny wpływ czynników atmosferycznych. Skala negatywnego oddziaływania czynników bardzo się różni - od powierzchniowej, dotyczącej sfery wizualnej, po bardzo poważną, która wskazuje konieczność wymiany uszkodzonego drewna na nowe.

Impregnaty firmy HMF24 do zabezpieczania drewna Chemia budowlana

Łodzie i budynki z drewna można chronić tymi samymi preparatami. Impregnaty firmy Kelmolis i HMF24.pl doskonale nadają się do zabezpieczania łodzi. Firma HMF24 wykonała remont jednostki pływającej "Rytman", a także "Daru Mazowsza" - największej łodzi pływającej po Wiśle. Do prac wytypowano preparaty właśnie firmy Kelmolis ...

W zdrowych murach zdrowy duch! Chemia budowlana

Zdrowa żywność, ćwiczenia, przebywanie na świeżym powietrzu - coraz więcej osób decyduje się na zmiany, które przekładają się na lepsze zdrowie i samopoczucie. Wielu zapomina, że można o nie zadbać również przez wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Doskonałym tego przykładem jest system Baumit Klima, czyli kompletna ...

Płytki Stara Cegła Kafel do podłóg i tarasów Podłogi i posadzki

Pełne uroku z dawnych lat płytki w stylu starej cegły są bardzo chętnie wykorzystywanym elementem do wykończenia wnętrz. Stosowane są również do tworzenia dekoracji na zewnątrz budynku. Płytki Stara Cegła Kafel przeznaczone są do wykładania przede wszystkim podłóg i tarasów.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom