Wykańczanie

Wykańczanie ścian i sufitów płytami g-k - instrukcja montażu Ściany wewnętrzne

Płyty gipsowo-kartonowe wykorzystuje się do budowy ścian działowych i podwieszanych sufitów oraz jako okładziny ścienne, zastępujące tradycyjny tynk. Pracuje się nimi łatwiej i szybciej niż w technologii murowanej, a plac budowy jest czystszy, bo nie potrzeba zaprawy ani dużej ilości wody.

Schody z drewna dębowego: realizację awangardowego projektu zweryfikowało życie Schody

Wymyśliliśmy minimalistyczne schody wspornikowe bez balustrady. Na ścianie miały wisieć tylko drewniane stopnice. Realizację awangardowego projektu zweryfikowało jednak życie. Mieliśmy trudności ze znalezieniem wykonawcy, a później doszła jeszcze troska o bezpieczeństwo córek - mówią Basia i Marcin, Członkowie Klubu Budujących ...

Za schody, balustrady i poręcze zapłaciliśmy ponad 45 000 zł Schody

Schody są u nas częścią reprezentacyjnej strefy dziennej, dlatego starałam się wykończyć je solidnie i materiałami pasującymi do wystroju parteru. Podłogi wykończyłam szarym granitem, więc poleciłam kamieniarzom położyć go również na schodach - mówi Bogusia, Członkini Klubu Budujących Dom, która schody użytkuje od 2016 r.

Wapienna gładź szpachlowa Baumit KlimaFinish Chemia budowlana

Baumit KlimaFinish to gotowa wapienna gładź szpachlowa przeznaczona do ręcznego i maszynowego wygładzania ścian oraz sufitów wewnątrz budynków, będąca odpowiedzią na potrzeby współczesnego budownictwa w zakresie zdrowego mieszkania.

Dwubiegowe schody z żelbetu i balustrada kosztowały 12 000 zł Schody

Z precyzyjnym wylaniem żelbetowej konstrukcji, co jest ogromnie trudne, murarze poradzili sobie dobrze. Dolne stopnie od razu miały idealne wymiary, tylko w górnych trochę się rozjeżdżały - mówią Monika i Łukasz, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy dwubiegowe schody użytkują od 2011 r.

Stolarz wykonujący spiralne schody okazał się artystą, nie tylko zwykłym rzemieślnikiem! Schody

Stolarz wykonujący schody spiralne usilnie namawiał mnie na drewno dębowe, albo jesionowe, lecz ja upierałam się przy sosnowym. Uprzedzał, że takie stopnie szybko się wytrą, zaczną skrzypieć, a ja mówiłam, że właśnie o taki efekt najbardziej mi chodzi! - mówi Bożena, Członkini Klubu Budujących Dom, która spiralne schody ...

Kit dekarski Elast-O-Rub marki Den Braven Chemia budowlana

Prace na dachu często wymagają użycia uszczelniacza, w celu usunięcia niewielkich ubytków i szczelin. Należy jednak pamiętać, że większość uniwersalnych uszczelniaczy silikonowych tworzonych jest na bazie octanowego systemu utwardzania.

Płyty akustyczne Knauf Akustik i Knauf Akustik Plus Ściany wewnętrzne

Płyta Knauf Akustik to ekonomiczna płyta gipsowo-kartonowa typu A do stosowania w podstawowych systemach suchej zabudowy. Płyta Knauf Akustik Plus to akustyczna płyta typu D zapewniająca najwyższą ochronę akustyczną w systemach suchej zabudowy.

Nowość od Polifarb-Łódź - impregnat do kostki i betonu LOWIGRUNT-P Chemia budowlana

LOWIGRUNT-P jest wodnym impregnatem do podłoży mineralnych, opartym na nowoczesnej formule silanów. Służy do impregnacji: kostki brukowej, betonu, cegły, dachówek ceramicznych nieszkliwionych i cementowych, piaskowca, wapienia, marmuru, granitu i innych podłoży mineralnych.

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom