Wykańczanie

Beton dekoracyjny na ścianach nowoczesnych wnętrz Ściany wewnętrzne

Beton na ścianie od kilku lat króluje w aranżacji wnętrz. Pomimo swojego surowego wyglądu, stał się hitem wśród dekoratorów.

Drewno na ścianach ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym Ściany wewnętrzne

Boazeria typowa dla lat 80. ubiegłego stulecia jest prawdopodobnie pierwszym skojarzeniem, kiedy słyszymy o ścianach wykończonych drewnem. Współczesne sposoby wykorzystania tego materiału w aranżacji wnętrz pozwalają na osiągnięcie pięknych kompozycji na bardzo wiele sposobów.

Wykańczamy ściany wewnętrzne kamiennymi płytkami Ściany wewnętrzne

Ciekawą propozycją wykończenia ścian wewnętrznych jest położenie na nich płytek z kamienia naturalnego, klinkierowych, czy cegłopodobnych. Fantastycznie sprawdzają się w kuchni, pomiędzy blatem a górnymi szafkami, jak też jako okrycie zewnętrznej ściany wyspy. Takie rozwiązanie równie często stosuje się w salonie lub ...

Tapety sposobem na wykończenie ścian wewnętrznych Ściany wewnętrzne

Tapetowanie daje równie wiele możliwości podczas wykańczania wnętrza, co farby. Wzory jakie mogą znaleźć się na tapecie są przeróżne, zaczynając od prostych geometrycznych, kończąc na fototapetach.

Sposoby na malowanie ścian wewnętrznych Ściany wewnętrzne

Sposobów na malowanie ścian może być tyle, ile osób, które się tego podejmują. Wszystko zależy od naszych chęci, głowy pełnej pomysłów oraz czasu, który jesteśmy w stanie przeznaczyć na pracę nad konkretnym pomieszczeniem.

Jaki preparat dobrać do zabezpieczania drewna na zewnątrz i wewnątrz domu? Chemia budowlana

Drewno to materiał naturalny i uniwersalny. Wyrabia się z niego dziecięce krzesełka i przenoszące ogromne obciążenia więźby dachowe. Płoty, narażone na działanie deszczu i słońca oraz podłogi, którym zagraża nasze obuwie, ścierające je przez całe lata. Zważywszy na to, jak różne zadania stawiamy przed drewnem i w ...

18 błędów popełnianych podczas wykonania podłóg i posadzek Podłogi i posadzki

Wykonanie podłóg i posadzek wymaga dużej wiedzy technicznej, doświadczenia i staranności. Niestety, nawet niektórym fachowcom zdarzają się błędy, które mogą mieć wpływ nie tylko na estetykę budynku, ale także skutkować poważniejszymi uszkodzeniami. W niniejszym artykule przedstawiamy najczęściej popełniane błędy podczas ...

Co oznaczają obrazki na etykiecie paneli podłogowych? Podłogi i posadzki

Wyjaśniamy, co oznaczają piktogramy na etykiecie paneli podłogowych, aby dobrać produkt dostosowany do przeznaczenia pomieszczenia.

Klasy ścieralności i używalności paneli podłogowych Podłogi i posadzki

Panele podłogowe odbierają rynek posadzkom z litego drewna. Dlaczego tak się dzieje? Bo są od nich tańsze, łatwe w montażu, a podłoga jest gotowa do użycia od razu po ułożeniu. Niestety, panele mają też wady: chodzeniu po nich towarzyszy charakterystyczny głuchy odgłos, laminowane są sztuczne, nie da się ich odnowić. Wyjaśniamy, ...

System ułatwiający instalację listew przypodłogowych FIX@Press Podłogi i posadzki

FIX@Press firmy Cezar to innowacyjny system ułatwiający instalację listew przypodłogowych wykonanych z drewna, MDF-u lub  polistyrenu montowanej na klej. 

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom