WSZYSTKO co powinieneś wiedzieć wybierając bramę garażową i drzwi zewnętrzne

Garaż

Rodzaj bramy, którą będziemy montować w garażu, najlepiej wybrać już na etapie budowy domu. Do danego otworu i podjazdu da się bowiem dopasować tylko określone typy produktów. Wbrew pozorom zakup nie jest zadaniem prostym. Brama powinna bowiem spełniać szereg wymagań. Poza komfortem i bezpieczeństwem użytkowania garażu, istotne jest też zminimalizowanie strat ciepła w tym pomieszczeniu, a także zabezpieczenie go przed włamaniem.

PATRON RAPORTU: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o. Otwarta 1 62-052 Komorniki www.hormann.pl

Prezentacja

Ładny i bezpieczny dom.  Bramy garażowe i drzwi wejściowe firmy Hörmann

Ładny i bezpieczny dom. Bramy garażowe i drzwi wejściowe firmy Hörmann

Coraz lepiej ocieplone bramy garażowe i coraz skuteczniej zapobiegające ucieczce ciepła z domu drzwi wejściowe. Firma Hörmann od lat systematycznie wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania o coraz wyższej efektywności energetycznej. Ciągłe techniczne doskonalenie produktów idzie w parze z poszerzaniem oferty wzorniczej i jeszcze większą dbałością o design.

Tematy raportu

Montaż bramy segmentowej - krok po kroku
Po przygotowaniu otworu garażowego można przystąpić do montażu bramy segmentowej; zleca się go zazwyczaj ekipie dystrybutora, u którego była kupiona.
Dwie pojedyncze bramy garażowe czy jedna podwójna?
Które rozwiązanie jest lepsze: garaż z jedną podwójną bramą czy z dwoma pojedynczymi bramami?
Wymagane odległości wokół otworu wjazdowego
Wymagane odległości wokół otworu wjazdowego dla poszczególnych typów bram garażowych
15 błędów popełnianych przy montażu okien, drzwi i bramy garażowej
Osadzenie okien i drzwi oraz bramy garażowej nie jest skomplikowane. Jednak i w tak prostym montażu zdarzają się błędy. Te najpoważniejsze mogą powodować powstawanie mostków termicznych, przewiewanie wiatru i wilgoci oraz uszkodzenie stolarki.