Wykańczanie

Olej do Mebli oraz Olej do Tarasów - nowe produkty marki VIDARON Chemia budowlana

Piękno oraz ochronę meblom ogrodowym i innym elementom wykończenia czy wyposażenia balkonów i tarasów nadadzą nowe produkty marki VIDARON - Olej do Mebli oraz Olej do Tarasów.

Obchody 20-lecia Muraspec w Polsce Ściany wewnętrzne

20-lecie istnienia na polskim rynku obchodzi marka Muraspec - światowej sławy producent oklein ściennych. Z tej okazji 21 września 2017 r. firma organizuje przyjęcie jubileuszowe, które odbędzie się w przestrzeni Prom Kultury Saska Kępa w Warszawie i rozpocznie się o godzinie 18.30.

Perfect House Perfume - perfumy do wnętrz Wyposażenie wnętrz

Nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem naszego życia jest zapach. To on, często zupełnie nieświadomie, kreuje wizerunek ludzi, miejsc czy wydarzeń. Zapach jest najsilniejszym nośnikiem wspomnień - buduje niepowtarzalną atmosferę i na długo pozostaje w pamięci.

DUOline - nowa linia mocowań do każdego podłoża Ściany wewnętrzne

Firma fischerpolska wprowadziła do oferty dwukomponentowe mocowania do kotwienia we wszystkich rodzajach podłoży. W skład linii DUO wchodzi kołek rozporowy DuoPower oraz uchylny Duotec.

Jak łączyć ściany działowe z nośnymi? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Murowane ścianki działowe (z cegieł, bloczków lub pustaków ściennych) są dość cienkie – mają grubość 6-12 cm, dlatego trzeba je usztywnić i uchronić przed przewróceniem się. Konieczne jest poprawne połączenie ich ze ścianami nośnymi.

Czy można przenieść ściankę działową? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Wyburzenie ściany działowej i plan postawienia nowej w innym miejscu wymaga konsultacji z konstruktorem. Pamiętajmy, że jest to konieczne, nawet jeśli mamy dokumentację domu. Często bowiem w trakcie budowy dokonywane są zmiany, które nie zawsze niestety uwzględniane są w dokumentacji. Wyburzenie ścian działowych ...

Jakie rodzaje tapet znajdziemy na rynku? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Rozróżniamy kilka rodzajów tapet. Oto czym się one charakteryzują:

Czy jastrych gipsowy można wykonać ze zwykłych płyt do ścian lub sufitów? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Tak, jest to możliwe. Trzeba tylko przestrzegać kilku prostych zasad.

Na czym stawiać ścianki działowe parteru? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Murowane ścianki działowe na parterze powinny spoczywać bezpośrednio na podkładzie podłogowym, dlatego trzeba ułożyć pod nimi izolację przeciwwilgociową.

Czy można postawić lekką ściankę na drewnianej posadzce? Ściany wewnętrzne

Odpowiedź eksperta: Nowa ścianka nie może spoczywać na drewnianej posadzce, zwłaszcza z paneli. Uniemożliwiłaby ona swobodne rozszerzanie się drewna, co mogłoby doprowadzić do wypaczenia się podłogi.