Instalacje

Łączniki elektryczne elementem współczesnego wystroju wnętrz Instalacje elektryczne

Czym właściwie są łączniki elektryczne? W najprostszych słowach można powiedzieć, że są to urządzenia, a raczej aparaty elektryczne, wykorzystywane do włączania i wyłączania prądu w obwodzie elektrycznym.

Zabezpieczenie przed samoczynnym włączeniem urządzeń Instalacje elektryczne

Niedawno spotkała mnie niemiła przygoda. W trakcie mieszania farby wiertarką z mieszadłem wyłączono prąd, co wymusiło dłuższą przerwę w pracy. Niestety, włącznik wiertarki był wciśnięty i po włączeniu prądu w sieci farba została rozchlapana po całym pokoju. Czy można się zabezpieczyć przed takimi zdarzeniami, blokując ...

Nowość w ofercie Tekla Kotły! Draco Bio Compact F II - automatyczny kocioł do spalania biomasy Kotły i podgrzewacze

Draco Bio Compact F II to nowy model kompaktowego kotła automatycznego do spalania biomasy w postaci peletu o średnicy 6-8 mm klasy A, A1 i B. Zbiornik paliwa umieszczony w górnej jego części pozwala na zminimalizowanie wymiarów zewnętrznych, co znacznie ułatwia montaż nawet w małych kotłowniach.

Regulatory dotykowe w kotłach SAS Kotły i podgrzewacze

Nowością w oferowanych przez firmę SAS modelach kotłów podajnikowych 5 klasy jest zaawansowany technologicznie sterownik, który czuwa nad pracą źródła ciepła i poszczególnych podzespołów instalacji.

System drenarski z PVC-U od Pipelife Woda i kanalizacja

System drenarski z PVC-U to najbardziej uniwersalne i sprawdzone na rynku rozwiązanie, przeznaczone do odwadniania wszelkich terenów, począwszy od działki wokół budynku, aż do takich obszarów jak użytki rolne czy obiekty sportowe.

Ogrzewacze przepływowe Stiebel Eltron - rozwiązanie szyte na miarę Kotły i podgrzewacze

Ogrzewacze wody sprawdzają się w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Są też dobrą propozycją dla właścicieli domków letniskowych. Dobrze się prezentują, zajmują niewiele miejsca, ale też pełnią szereg różnych funkcji.

Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design Instalacje elektryczne

Piękna forma, nowoczesne tworzywa i nowatorskie rozwiązania – to seria lamp Brenda, oferowanych przez firmę Spotline - dystrybutora marki SLV.

Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy! Instalacje elektryczne

Do tej pory w akcji WAGO "Pokażmy co nas łączy!" wzięło już udział ponad 500 osób z branży elektroinstalatorskiej. To 5000 zł, które firma WAGO przekaże jednej z potrzebujących rodzin biorących udział w programie Nasz Nowy Dom. Firma liczy, że do końca akcji uda się podwoić tą kwotę.

Ogrzewanie podłogowe i grzejniki w domu alergika Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Wielu specjalistów uważa, że najbardziej korzystne dla alergików jest niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe, przede wszystkim podłogowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów - oddaje ono ciepło przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, co pozwala uniknąć unoszenia w powietrze drobin kurzu z roztoczami.

Dlaczego wentylacja mechaniczna jest koniecznością i jakie daje korzyści? Wentylacja i klimatyzacja

Nowo powstające obiekty są coraz szczelniejsze. Minimalizowane są straty ciepła przez przegrody, przez nieszczelności, itp. Między innymi z tego powodu tradycyjna wentylacja grawitacyjna, której zasada działania opiera się między innymi na napływie powietrza do budynku właśnie przez wspomniane nieszczelności, nie może działać. ...

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom