Instalacje

Jakie zabezpieczenia zastosować w obwodzie zasilania pompy z silnikiem trójfazowym? Woda i kanalizacja

Użytkuję indywidualną przepompownię ścieków przetłaczanych do sieci kanalizacyjnej (działka w zagłębieniu) i chciałbym zabezpieczyć silnik pompy przed uszkodzeniem (sąsiad dopiero co spalił silnik). Instalacja jest "odziedziczona" po poprzednim właścicielu i nie bardzo wiem, jaki jest jej układ sterowania. Co zrobić, jakie ...

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM w ofercie Termet Kotły i podgrzewacze

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM, który premierę miał podczas Międzynarodowych Targów Instalacje dostępny będzie w sprzedaży jesienią 2018 roku. Jest to nowoczesny i ekologiczny kocioł kondensacyjny, którego jedną z głównych zalet są niewielkie wymiary co sprawia, że jest on jednym z najmniejszych kotłów kondensacyjnych ...

Żarówka halogenowa znika z rynku Instalacje elektryczne

1 września weszły w życie nowe regulacje europejskie zakazujące obrotu żarówkami halogenowymi na terenie krajów Unii Europejskiej.

Odkurzacz centralny VENTON - SIŁA TECHNOLOGII! Centralne odkurzanie

W tym roku Comfort System wprowadza na rynek nową serię odkurzaczy - VENTON - INOX. Seria ta, to 5 modeli z wieloma nowymi elementami znacznie podnoszącymi komfort i skuteczność użytkowania.

Korzystasz z WAGO? To wystarczy, żeby pomagać! Instalacje elektryczne

Firma WAGO już po raz trzeci współpracuje z twórcami programu Nasz Nowy Dom, który jest emitowany w stacji Polsat. W trwającym właśnie 11 sezonie WAGO, z pomocą swoich klientów, chce wesprzeć finansowo jedną z rodzin.

Oczyszczacze powietrza: jak dobrać, jak działają, ile kosztują? Wentylacja i klimatyzacja

Powietrze w pomieszczeniach można oczyścić, korzystając z urządzeń zwanych oczyszczaczami. Ich filtry wyłapują tworzące smog cząstki pyłów zawieszonych, kurz, roztocza, bakterie. Taki sprzęt sprawdzi się w czasie epizodów smogowych, bardzo przydatny jest też w domach alergików. Niestety, skuteczny będzie tylko w zamkniętych ...

Pompa ciepła, czyli ogrzewanie bez zanieczyszczeń Pompy ciepła

Pompa ciepła to rozwiązanie zdecydowanie proekologiczne. To urządzenie do ogrzewania budynku wykorzystuje energię dostępną w jego otoczeniu - w gruncie, powietrzu, wodzie. Niczego nie spala, nie emituje zatem również żadnych szkodliwych substancji.

Sprawdzamy: co różni kolektory i ogniwa PV i czy instalacje są opłacalne Kolektory słoneczne

Korzystając z darmowej energii ze słońca, podgrzejemy wodę użytkową, a nawet wyprodukujemy własny prąd. Czysto i absolutnie ekologicznie! Jest tylko jeden szkopuł - w naszej szerokości geograficznej, poza najgorętszymi letnimi miesiącami, słońca nie ma zbyt wiele.

Jaki kocioł wybrać, by nie zanieczyszczać środowiska? Kotły i podgrzewacze

Wybór paliwa i kotła to jedna z najważniejszych decyzji, które trzeba podjąć przy budowie lub remoncie instalacji grzewczej. Coraz częściej uwzględniamy nie tylko koszty i wygodę eksploatacji, ale i aspekt ekologiczny. Przede wszystkim, czy nasze ogrzewanie jest źródłem smogu.

Kolektory słoneczne - ranking rozpoznawalności firm i produktów Kolektory słoneczne

Najbardziej rozpoznawalną marką kolektorów jest Viessmann. Kolejne trzy firmy mają rozpoznawalność marki powyżej 50% (najpewniej również dzięki jej rozpoznawalności z produkcji innych systemów grzewczych) - są to Bosch (Buderus), Bosch (Junkers) oraz Vaillant. Dobrą rozpoznawalność ma również Hewalex (44,5%) i Nibe-Biawar (41,3%)

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom