Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

W czym tkwi fenomen tynku hybrydowego?

Jakiś czas temu na rynku pojawił się pionierski i innowacyjny produkt - tynk hybrydowy maszynowy marki Dolina Nidy, który z całą pewnością znalazł wielu zwolenników. Inwestorzy są zadowoleni z przebiegu prac i efektu końcowego, a Wykonawcy, którzy raz spróbowali pracy z tym produktem, zawsze do niego wracają.

W czym tkwi fenomen tynku hybrydowego?
Dolina Nidy Szpache, gładzie, tynki, kleje, grunty
www.dolina-nidy.com.pl
Dolina Nidy Szpache, gładzie, tynki, kleje, grunty
Dane kontaktowe:
41 357 81 00, 41 357 87 00, 0801 101 507
Leszcze 15, 28-400 Pińczów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Tynk hybrydowy to synergia dwóch powszechnie znanych spoiw budowlanych - gipsu i cementu. Spoiw, których w świadomości budowlanej nie łączy się. Jednak nieszablonowe podejście, pionierska receptura, odpowiednio dobrana kombinacja składników oraz starannie wyselekcjonowane dodatki uszlachetniające, pozwoliły uzyskać produkt, który łączy najlepsze cechy tynku gipsowego i cementowo-wapiennego. Produkt, który oferuje jednocześnie gładkość (gips) i wyjątkową twardość (cement) powierzchni.

Porównanie podstawowych cech tynków. tabela. Dolina Nidy
Porównanie podstawowych cech tynków: gipsowego, cementowego i hybrydowego

Tynk wpływający na samopoczucie użytkowników

Jedną z cech gipsu jest zdolność absorpcji wilgoci znajdującej się w powietrzu. W okresie podwyższonej wilgotności w pomieszczeniu (m.in. podczas gotowania, kąpieli bądź wzmożonej wilgotności spowodowanej czynnikami atmosferycznymi) tynk może przejąć część wilgoci w swoją porowatą strukturę. Gdy wilgotność w pomieszczeniu spada, ta "zmagazynowana" wilgoć w tynku hybrydowym jest sukcesywnie oddawana do otoczenia. Tynk gipsowo-cementowy pomaga utrzymać w miarę stałą, przyjazną dla użytkowników wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Krótszy czas realizacji - realne oszczędności

Całkowity cykl roboczy tynku hybrydowego trwa przeciętnie około cztery godziny. To czas, po którym otrzymujemy gotową wyprawę tynkarską – poszczególne etapy pracy są bardzo zbliżone do tych znanych z tynków gipsowych. To niezwykle krótki czas w porównaniu do czasu wykonania kompletnego tynku cementowo-wapiennego.

Tynk hybrydowy nie wymaga wykonywania dodatkowej warstwy sczepnej (obrzutki). Narzut odbywa się bezpośrednio na zagruntowane podłoże. Dzięki temu, inwestor i wykonawca mogą zaoszczędzić czas realizacji oraz maksymalnie uprościć zamówienie materiałowe.

Maszynowe nakładanie Tynku Hybrydowego
Maszynowe nakładanie Tynku Hybrydowego

Uniwersalny pod wieloma względami

Tynk hybrydowy umożliwia szeroki zakres zastosowania – począwszy od pomieszczeń typu pokój dzienny, kuchnia, sypialnia, skończywszy na pomieszczeniach technicznych, spiżarni, kotłowni. Jest świetnym, uniwersalnym podłożem pod różnego typu materiały wykończeniowe. Bardzo wysokie parametry techniczne tynku gwarantują wysoką nośność podłoża przeznaczonego pod wykończenie okładzinami ściennymi, tynkami dekoracyjnymi, gładzią lub farbą.

Tynk, którego nawet dzieci nie pokonają

Wiadomo, że każdy użytkownik obiektu, chciałby mieć przez dłuższy czas eksploatacji gładkie, nienaruszone ściany. Niestety, czasem jest to bardzo trudne, zwłaszcza gdy po mieszkaniu czy domu biegają dzieci, które w mgnieniu oka potrafią zniszczyć perfekcyjny stan ścian. Można temu przeciwdziałać już na etapie tynkowania. Tynk hybrydowy to prawdziwy mistrz wśród dostępnych tynków, jest chodzi o twardość i odporność na uderzenia.

Ekologiczny skład

Tynk hybrydowy powstał na bazie czystych, ekologicznych spoiw oraz dodatków uszlachetniających. Trzeba zwrócić uwagę na to, że nie zawiera w swoim składzie i nie wydziela na etapie aplikacji jak i późniejszej eksploatacji, żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji, co jest potwierdzone atestem przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Zawsze dobry wybór

Tynk Maszynowy HYBRYDOWY Dolina Nidy otwiera nowe możliwości wśród wyrobów tynkarskich. Inwestorowi gwarantuje gładką, mocną i odporną na uszkodzenia mechaniczne powierzchnię, a wykonawcy szybki postęp prac.

źródło i zdjęcia: Dolina Nidy