Stan surowy

Na co zwracać uwagę wybierając okna z PVC lub drewniane? Okna i drzwi

Plastikowe (właściwie PVC) czy drewniane? A może aluminiowe? I w jakim kolorze? - takie pytania stawiamy przed zakupem okien. Świadomy inwestor powinien sprawdzić, jak okno izoluje termicznie, w zależności od swoich potrzeb także jak chroni przed hałasem i włamaniem. Gdy idzie o materiał profilu, na końcu decyzję i tak ogranicza cena.

Bezprogowe przejście RAUCERO - nowość w ofercie REHAU Okna i drzwi

Firma REHAU wprowadziła do swojej oferty bezprogowe przejście RAUCERO, stosowane w drzwiach zewnętrznych i balkonowych. To rozwiązanie o estetycznym wzornictwie i zarazem o optymalnych parametrach cieplnych.

Nowy odcień dachówki Piemont firmy Röben Dachy i rynny

Oferta cieszących się dużą popularnością dachówek ceramicznych Piemont została poszerzona o kolejny wariant kolorystyczny. Charakteryzujący się dużą przesuwnością model dostępny jest w nowym kolorze - grafitowym angobowanym.

Izolacje firmy Armacell sposobem na walkę z kondensacją Termoizolacja

Wybierając materiał izolacyjny warto zwrócić uwagę na to, jak skutecznie chroni ona instalację przed działaniem wilgoci. Skutecznym i sprawdzonym rozwiązaniem mogą się okazać materiały izolacyjne Armaflex firmy Armacell.

Krispol inwestuje w wiedzę swoich Partnerów Garaż

W dniach 12-13 października 2018 r. w Giewartowie, odbyło się pierwsze szkolenie z zaplanowanego cyklu warsztatów dla właścicieli salonów firmowych KRISHOME. Firma KRISPOL pod okiem trenera Roberta Kasperczyka przeszkoliła z zakresu zarządzania zespołem i motywowania pracowników. Frekwencja dopisała.

Gdzie rozmieścić wywietrzniki połaciowe i jak je zamontować? Dachy i rynny

Zamierzam pokryć dach gontem bitumicznym na deskowaniu. Przeczytałem o konieczności wentylacji dachu pod pokryciem za pomocą wywietrzników połaciowych. Gdzie je rozmieścić i jak zamontować?

Planuję budowę ziemianki. Jaka powinna być grubość ścian i wysokość łuku sklepienia? Fundamenty i piwnice

Planuję budowę niewielkiej piwnicy-ziemianki zewnętrznej z ceglanym sklepieniem łukowym. Będzie ona miała wymiary ok. 2,5 × 4 m, zostanie obsypana ziemią. Jaka powinna być grubość ścian i wysokość łuku sklepienia i jak je wykonać?

Nowa odsłona drzwi CAMBIO BLACK z oferty Pol-Skone Okna i drzwi

CAMBIO BLACK to dobrze już znane skrzydło w niespotykanej dotąd formie. Powierzchnia została pokryta ekologiczną farbą akrylową w odcieniu RAL 9005 dając niepowtarzalny efekt wizualny przykuwając oko na dłuższe chwile.

Inteligentne rozwiązanie VELUX ACTIVE with NETATMO Okna i drzwi

VELUX ACTIVE with NETATMO to innowacyjne rozwiązanie, które automatycznie zapewni zdrowszy klimat w domu. Bazuje na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz aktualnej prognozie pogody pobranej z Internetu. Na tej podstawie system samodzielnie zarządza oknami dachowymi i roletami VELUX.

Nowość w ofercie CREATON: Dachówka SIMPLA® FINESSE czarna glazurowana Dachy i rynny

Ceramiczna dachówka płaska SIMPLA® edycja 2018 marki CREATON debiutuje w nowej powłoce. Model, produkowany dotychczas w kolorze czarnym w wersji angobowanej NUANCE, obecnie jest dostępny z powierzchnią glazurowaną FINESSE. Na jakim dachu sprawdzi się nowość?

Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom