Dlaczego nie warto oszczędzać na ociepleniu domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dlaczego nie warto oszczędzać na ociepleniu domu?

Warunki panujące w naszym domu powinny być jak najlepsze - to oczywiste. Chodzi nie tylko o komfort życia, ale też o zdrowie oraz możliwie najniższe koszta życia. Dlatego dom powinien być odpowiednio ocieplony, na czym zdecydowanie nie warto oszczędzać.

aktualizacja: 2023-07-26 09:13:31

Ocieplenie - czyli termoizolacja - domu to stworzenie wokół niego bariery uniemożliwiającej utratę ciepła w zimny dzień, w gorzący natomiast - zmniejszenie ilości ciepła docierającego do wnętrza. Izolacji cieplnej wymagają z reguły dach oraz odsłonięte ściany. Powinna ona zostać wykonana fachowo, przy zastosowaniu odpowiedniej jakości materiałów i narzędzi - wówczas spełni swoje zadania.

Jakie korzyści niesie ocieplenie domu?

W dobrą termoizolację warto zainwestować. Płynie z niej bowiem szereg korzyści. Niektóre z nich mają charakter stricte ekonomiczny - prawidłowe ocieplenie domu pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponosi też wartość nieruchomości przy ewentualnej odsprzedaży. Skoro dzięki niemu system grzewczy pracuje wydajniej i oszczędniej, naturalną koleją rzeczy emituje mniej zanieczyszczeń - termoizolacja pomaga zatem chronić środowisko naturalne oraz walczyć z katastrofą klimatyczną. Sprawia, że we wnętrzu panuje optymalny mikroklimat, a także paroprzepuszczalność chroniąca przed rozwojem pleśni. Ocieplony dom jest też lepiej izolowany od zewnętrznego hałasu, jego elewacje wyglądają estetyczniej, a cała konstrukcja okazuje się bardziej żywotna.

Jakie materiały używane są do termoizolacji?

Do ocieplania domów stosuje się różnego rodzaju materiały. Największą popularnością cieszą się styropian i wełna mineralna, jednakże coraz więcej klientów sięga po inne metody, jak choćby natryskową. Coraz częściej wykorzystywana jest pianka poliuretanowa (PUR). Ma ona liczne zalety:

  1. mała grubość warstwy izolacyjnej;
  2. jest bezpieczna dla zdrowia, nie uczula;
  3. ochrona przed upałem oraz wilgocią;
  4. brak utraty właściwości wraz z upływem czasu;
  5. skuteczne zatrzymywanie zimnego powietrza z zewnętrza, a ciepłego wewnątrz domu;
  6. szczelne wypełnienie nawet najmniejszych szczelin;
  7. wysoki poziom odporności na grzyby, pleśń oraz ataki szkodników.

Ocieplanie domu pianką PUR jest szybkie i wydajne. Nie obciąża ona konstrukcji budynku, nie trzeba też używać folii budowlanych. Pianka może być natryskiwana na wiele różnych powierzchni, niezależnie od użytego materiału czy nierówności. Sprawia to, że dobrze sprawdza się także przy termoizolacji starszych budynków, w których usuwa istniejące już przecieki oraz mostki termiczne (niweluje je o wiele lepiej niż tradycyjne metody ocieplania) i zapobiega powstawaniu nowych.

Oczywiście, aby ocieplenie domu przy zastosowaniu pianki poliuretanowej było skuteczne i wydajne, powinni zająć się nim wykwalifikowani fachowcy, dysponujący odpowiednim sprzętem. Aby takich znaleźć, wystarczy zajrzeć tutaj: Ocieplanie pianką PUR na Oferteo.pl.

Gdzie szukać dobrych fachowców?

Usługi profesjonalistów, dysponujących wysokim poziomem wiedzy, doświadczenia i sprzętu, będą nam potrzebne nie tylko przy termomodernizacji domu, ale w zasadzie przy wszystkich pracach budowlanych i remontowych. Znalezienie sprawdzonych ogłoszeń takich specjalistów jest bardzo proste dzięki portalowi https://www.oferteo.pl/. Wszystkie zamieszczone tam oferty są sprawdzone i wiarygodne. Można poznać zweryfikowane opinie klientów oraz skorzystać z porównywarki firm, aby wybrać tę, która w najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Oczywiście kontakt z wybranym wykonawcą można nawiązać natychmiastowo, z pomocą maila, telefonu lub chatu. Istnieje też możliwość zamieszczenia własnego ogłoszenia - wówczas fachowcy sami się do nas zgłoszą.

Pamiętajmy, że wysokiej klasy specjalista ceni swoje usługi. Jeśli oferta jest znacząco tania w porównaniu z konkurencją, często nie warto z niej korzystać, gdyż znacznie więcej pieniędzy będziemy musieli wyłożyć na naprawę szkód.

Artykuł partnera serwisu

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Profesjonalne wykonanie termoizolacji
Profesjonalne wykonanie termoizolacji
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!