O czym należy pamiętać planując odpływ liniowy w remontowanej łazience?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
O czym należy pamiętać planując odpływ liniowy w remontowanej łazience?

Należy zacząć od określenia grubości stropu, co pozwoli na wybór odpływu o odpowiedniej głębokości zabudowy. Biorąc pod uwagę głębokość zabudowy, trzeba zwrócić uwagę na parametry przepływu, aby optymalnie dostosować odpływ do potrzeb użytkowych.

aktualizacja: 2021-11-29 06:32:25

Bardzo ważnym aspektem jest jakość wykonania, najlepiej aby pokrywa odpływu wykonana była ze stali nierdzewnej (V2A albo V4A), co zapobiegnie w dłuższej perspektywie problemom z korozją.

Jeżeli zależy nam na spójnym efekcie aranżacji wnętrza łazienki, to warto wybrać odpływ posiadający dwustronną pokrywę. Druga strona pokrywy nadaje się do wypełnienia płytką tego samego rodzaju, co pozostałe zastosowane w podłodze. Taka aranżacja sprawi wrażenie, że odpływ praktycznie stanie się niewidoczny w podłodze.

Planując zakup odpływu, pomyślmy o jego kolorze: czy będzie pasował do prysznica i pozostałej armatury? Obecnie w ofercie rynkowej mamy wiele opcji kolorystycznych oraz różnych rodzajów wykończenia powierzchni (np. stal polerowana albo szczotkowana).

Jeżeli chcemy zamontować odpływ tuż przy ścianie, albo połączyć ze sobą kilka odpływów w różnych zakresach kątów, to zwróćmy uwagę na możliwość jego konfiguracji.

Pamiętajmy o tym, żeby przy wyborze odpływu nie kierować się tylko jego ceną. Przede wszystkim sprawdźmy, z jakich materiałów jest wykonany, czy posiada uszczelnienie w postaci maty hydroizolacyjnej oraz czy zawiera zestaw montażowy, który zapewni jego stabilne ułożenie. Pozwoli to na bezawaryjne eksploatowanie urządzenia i zapobiegnie w późniejszym czasie kosztownym remontom oraz możliwym zalaniom.

Aby utrzymać odpływ liniowy w czystości, warto sprawdzić dostęp do syfonu, czyli łatwość jego wyjęcia i włożenia w korpus. W przypadku łazienek z ogrzewaniem podłogowym, dobrze będzie rozważyć zastosowanie suchego syfonu przeciw wysychaniu w nim wody i nieprzyjemnym zapachom. Ciekawą opcją jest też sitko z tworzywa sztucznego, zatrzymujące drobne zanieczyszczenia.

Daniel Bogutyn
Specjalista ds. Marketingu KESSEL Sp. z o.o.
Na zdjęciu otwierającym: Wąski odpływ liniowy ze stali szlachetnej. (fot. Kessel)

Może cię zainteresować
Jak optycznie powiększyć łazienkę? Instrukcja montażu spłuczki JOMOTech Jaki grzejnik elektryczny do małej łazienki? Wentylatory - istotny element w łazience. Niezmiernie ważny szczegół w kominku Jak czyścić odpływ liniowy - poradnik praktyczny Jak dobrać oświetlenie LED do łazienki? Jak przykleić lustro na ścianie? Silia w łazience i kuchni - udany mariaż art deco i minimalizmu Jak odnowić fugę? Jak prać wełnę? Rosnąca inflacja nie daje spokoju? Dowiedz się, jak oszczędzać wodę i energię w swoim domu Jak powinna wyglądać łazienka bez barier? Ona jest harmonią. Nowa kolekcja ceramiki łazienkowej Roca Jak mądrze zagospodarować przestrzeń pod prysznicem dla wszystkich domowników? Zsyp na pranie w domu Jak dobrać stelaż, misę WC i przyciski do zabudowy podtynkowej w łazience? Nowoczesne aranżacje prysznica Aqua Blocker® - przeciwwodna masa uszczelniająca Ona jest nowoczesna. Nowe technologie w kolekcji ceramiki Roca Jakie oświetlenie zastosować w łazience? Ma być stylowo i funkcjonalnie Funkcjonalna łazienka na poddaszu - praktyczne porady Efektywna hydroizolacja w łazience - jakie uszczelnienia zastosować? Nowoczesna łazienka - inspiracje i pomysły na modny wystrój Na co należy zwrócić uwagę układając płytki ścienne i podłogowe? Baterie podtynkowe - znakomite rozwiązanie dla osób ceniących wygodę oraz nowoczesny design Nowy poziom luksusu - systemy hydromasażu do wanien akrylowych do zabudowy Zasady dobierania baterii do wanien w różnych stylizacjach Zagłębienie wanny spa - jak zrobić to dobrze?
Zobacz więcej Zwiń

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image