RANKING: 12 najpopularniejszych filmów TV Budujemy Dom

Artykuł na: 6-9 minut
RANKING: 12 najpopularniejszych filmów TV Budujemy Dom
Subiektywny ranking najlepszych filmów poradnikowych telewizji internetowej naszego portalu. Zobacz filmy, których głównym celem jest pomaganie Wam w wyborze produktów, budowie i użytkowaniu domu.

12. Piec (koza grzewcza) Jøtul F 373 Advance - montaż krok po kroku

Jøtul F 373 Advance to nowoczesny piec znanego norweskiego producenta palenisk żeliwnych, zdobywca "Red Dot Design Award", czyli Oscara w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Piece wolno stojące - zwane też kozami grzewczymi - stały się przebojem w naszych domach. Zapewniają i piękne widoki ognia, i potężną dawkę ciepła na życzenie. A do tego nie przyczyniają się do niskiej emisji, bo spełniają najwyższe wymogi Unii Europejskiej co do czystości spalania.

Śledziliśmy kamerą montaż pieca, ciesząc się obecnością niezwykle sympatycznej mamy inwestorki i jej dzieci. Zgodzili się wystąpić w filmie...

11. Największe drzwi zewnętrzne, brama garażowa taka jak elewacja? Nowości Hörmann

Co można zobaczyć w Warszawie w nowym największym salonie firmy Demo-Projekt, przedstawiciela firmy Hörmann? Bramę garażowa o współczynniku przenikania ciepła 1,0 W/(m²•K), czyli ciepłą jak okno. Bramę segmentową Hörmann dla domu z drzwiami przejściowymi w środku. Zewnętrzne drzwi aluminiowe ThermoCarbon o wysokości do 3 metrów! Wyglądają niezwykle szykownie wpisane w nowoczesną architekturę.

Nam najbardziej spodobała się brama fasadowa Hörmann - obłożona materiałem, z którego wykonana została elewacja. Można ją obłożyć drewnem, metalem, ceramiką, tworzywem sztucznym lub innym materiałem i... patrząc na elewację budynku, możemy się tylko domyślać, że w budynku jest też garaż.

10. Idealny dom dla niepełnosprawnych. Dom pana Leszka

Pan Leszek od 12 lat musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Zbudował sobie dom przyjazny, który nie ogranicza jego trudnego życia. Na jakiej wysokości umywalka, jakiej szerokości korytarze, jak zaprojektować łazienkę dla niepełnosprawnych, na jakiej wysokości powiesić szafki w kuchni? Pan Leszek celująco odpowiedział na te pytania - dom jest wzorcowy, nie tylko dla osób niepełnosprawnych!

Pan Leszek o swoim domu mówi, że to opowieść o... wolności. A widzowie? Na Facebooku kilkadziesiąt osób wyraziło się z entuzjazmem o tym niezwykle przemyślanym domu i jego twórcy.

9. Renowacja elewacji krok po kroku. Jak przygotować ściany? Jaką farbę elewacyjną wybrać?

Film, który pokazuje krok po kroku jak z elewacji usunąć organiczne naloty, a potem umyć i pomalować ściany. Po tych zabiegach dom jak nowy! Rozwiązana i produkty GREINPLAST okazują się niezwykle skuteczne. Jeśli więc wziąć pod uwagę, że trwałość systemu ociepleń szacowana jest na 25-30 lat, tylko regularne odświeżanie elewacji, zapewni jej trwałość i piękno przez ten długi czas.

8. Ogrzewanie podłogowe - najczęściej zadawane pytania

Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym? Czy ogrzewanie podłogowe jest wystarczające, by ogrzać dom? Czy eksploatacja ogrzewania podłogowego jest tańsza od tradycyjnych grzejników? Na najczęstsze pytania o ogrzewanie podłogowe odpowiada ekspert na filmie PURMO. Stylistyka tego wideo - połączenie krótkich treściwych odpowiedzi z grafiką - okazały się bardzo trafnym i eleganckim sposobem przekazu.

7. Płyty betonowe wielkogabarytowe na podjazd, chodnik i taras. Jak się układa, jakie mają cechy?

Płyty wielkoformatowe Bruk-Bet. Śmiało można powiedzieć - przebój, jeśli chodzi o wykończenie podjazdu i chodników przed domem. Płyty wielkoformatowe są dziś także materiałem do wykończenia tarasu. Dom o tak jednolitej stylistyce, staje się niezwykle elegancki. Śledziliśmy kamerą układanie płyt wokół domu i... jesteśmy na tak. Świetny materiał.

6. Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna

Dom inteligentny można porównać do nowoczesnego samochodu, który dba o bezpieczeństwo i wygodę podróżnych bez ich angażowania w pracę systemów. Podobnie nowoczesny dom - wie, jaka jest temperatura na dworze, jaka wilgotność gleby; wie, że otwarte jest okno albo zawór do wody; wie kiedy dom ogrzać, kiedy schłodzić, kiedy zamknąć albo uchylić okno, kiedy podlać ogród - wszystko bez ingerencji mieszkańców.

To pierwszy z trzech filmów z firmą Grenton - polskim producentem systemu domu inteligentnego.

5. Szpachlowanie ścian - dziura , obicie, pęknięcie. ZRÓB TO SAM

Fabularna historia: Trzech właścicieli domów zna Krzysztofa Skibniewskiego, naszego eksperta od prac wykończeniowych. W każdym domu jest uszkodzenie tynku do naprawienia: pęknięcie, dziura, obity narożnik. Pod wodzą pana Krzysztofa, naprawy wykonują sami właściciele. Do napraw użyli produktów Acryl Putz Śnieżki - i amatorzy, i szpachle sprawdzili się znakomicie!

4. Zamiast kotła węglowego - powietrzna pompa ciepła! Neoheat Fuji Electric

Nie chcecie dłużej palić węglem? Na jakie źródło ciepła wymienić kocioł, jeśli w domu mamy tradycyjne grzejniki? Inspirujące doświadczenie państwa Kołodziejczaków, właścicieli 30-letniego domu o powierzchni 190 m2. Właściciele w swojej kotłowni wymienił kocioł węglowy na... powietrzną pompę ciepła Neoheat Fuji Electric. Wymienili i zapomnieli, że mają źródło ciepła, bo pompa jest bezobsługowa.

Koszty ogrzewania? Koszt energii elektrycznej przez rok za ogrzewanie i grzanie c.w.u. w domu państwa Kołodziejczaków to 3200 zł. Ogrzewanie kotłem na ekogroszek kosztowało 4200 zł na rok (4 tony węgla). Inspirujące - ten film na pewno daje do myślenia właścicielom kotłów na węgiel...

3. Program Czyste powietrze - w pytaniach i odpowiedziach

W tym cyklu zebraliśmy najczęstsze pytania o program "Czyste powietrze". Na pytania odpowiada Anna Ewa Król - Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, twórca programu „czyste powietrze”. Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań, na które Fundusz odpowie.

2. Ile paneli fotowoltaicznych zainstalować? Ile to będzie kosztowało? Czy są dopłaty?

Film trafił w swój czas. Własna elektrownia słoneczna jest przedsięwzięciem wreszcie opłacalnym. Realny czas zwrotu to 7-8 lat. W naszym wieloodcinkowym cyklu omawiamy wszystkie aspekty doboru instalacji, montażu. Przypomnijmy: Dla nowych domów jednorodzinnych typowa instalacja fotowoltaiczna ma moc 3,5 - 4 kWp. Panele zajmują na dach odpowiednio: 23,8 - 27,2 m² powierzchni.

Jeśli w domu planowane jest ogrzewanie elektryczne, instalacja fotowoltaiczna powinna mieć moc powyżej 5 kWp. 4,5 tys zł - to średni koszt instalacji o mocy 1 kWp. Zakładany czas pracy instalacji to minimum 25 lat. I jeszcze ważne co? Gminy dają dopłaty, a w programie "Czyste powietrze" można dostać preferencyjny kredyt na inwestycję w fotowoltaikę.

1. Klimatyzator przenośny - czy poradzi sobie z upałem?

74 tys. wyświetleń w cztery miesiące! A wszystko z powodu upałów, które trapiły widzów tego lata. Klimatyzator przenośny obniży temperaturę w pomieszczeniu, w którym stoi. Nie warto kupować zbyt wydajnego urządzenia, bo zamiast schłodzić powietrze, będzie je intensywnie wymieniało. Pan Waldemar Jarzynka, nasz ekspert ze swadą wprowadzał widzów w temat. Warto zobaczyć.

Zapraszamy do oglądania filmów TV Budujemy Dom. Powstają z myślą o Was, są odpowiedzią na Wasze pytania, dylematy i pasje. Jeśli chcecie, by powstał film na konkretny temat - dajcie znać. Zapraszamy na kanał TV Budujemy Dom na YouTube (tvbudujemydom.pl).

Andrzej Papliński
andrzej.paplinski@budujemydom.pl

aktualizacja: 2019-01-03

Dodaj komentarz

Poradnik
Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę raz w tygodniu!

Pozostałe artykuły z kategorii
Optymalna powierzchnia pomieszczeń domowych Budowa krok po kroku
Od wielkości wnętrz w dużej mierze zależy ich funkcjonalność i wygoda mieszkańców. Zakłada się, że ich łączna powierzchnia w przypadku czteroosobowej rodziny ...
Gdzie i jak montować skrzynkę gazową? Budowa krok po kroku
W artykule odpowiadamy na pytania: Gdzie należy zamontować skrzynkę gazową? Jaki kolor musi mieć skrzynka gazowa? Co mówią przepisy o instalacji gazowej budynku?
Taras drewniany - krok po kroku Budowa krok po kroku
Taras drewniany jest bardzo łatwy do wykonania. W zależności od jego kształtu i różnicy poziomów pomiędzy posadzką na parterze a planowaną nawierzchnią tarasu, ...
Budowa dobrze zaizolowanego akustycznie domu Budowa krok po kroku
Uzyskanie ciszy w domu jest nie mniej istotne niż zapewnienie odpowiedniej wielkości pomieszczeń, światła słonecznego czy świeżego powietrza. W hałasie nie wypoczniemy, ...
Malowanie pomieszczeń - krok po kroku Budowa krok po kroku
W przystępny sposób opisujemy, jak pomalować pomieszczenie w 14 krokach. Od czego zacząć, jakie materiały będą nam potrzebne i jakimi narzędziami będziemy się posługiwać?
Montaż drzwi balkonowych podnoszono-przesuwnych w 9 krokach Budowa krok po kroku
Drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne można zamontować na kilka sposobów. Szczegóły dotyczące tych prac należy ustalić z montażystą podczas składania zamówienia. ...
Przeczytaj najnowsze wydanie
magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom