Jakie są zalety stosowania w instalacji wymienników dwupłaszczowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jakie są zalety stosowania w instalacji wymienników dwupłaszczowych?

Odpowiedź eksperta: Główną zaletą wymienników dwupłaszczowych jest bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła, co przekłada się na ich wydajność. Zbiornik składa się ze zbiornika wewnętrznego karbowanego i płaszcza zewnętrznego, przez który przepływa woda grzewcza. Taka budowa umożliwia skuteczne i sprawne podgrzewanie wody.

aktualizacja: 2019-07-17 11:09:19

Zasobniki te mogą współpracować z wszystkimi rodzajami kotłów centralnego ogrzewania. Wyposażone są w rurkę wgłębną, w której umieszcza się czujnik temperatury do sterowania kotłem. Jeżeli wymiennik posiada podłączenie do cyrkulacji, ciepłą wodę można uzyskać w momencie odkręcenia kranu.

Dodatkową zaletą tych urządzeń jest izolacja, która chroni przed dużymi stratami ciepła, tzn. woda w wymienniku długo utrzymuje właściwą temperaturę.

Warto też wspomnieć, że wymienniki dwupłaszczowe wyposażone są zazwyczaj w mufę na grzałkę elektryczną. Dzięki temu mamy możliwość podgrzewania wody użytkowej, nawet w przypadku, gdy kocioł centralnego ogrzewania nie pracuje.

Przed uruchomieniem wymiennika dwupłaszczowego należy bezwzględnie pamiętać, by zbiornik wody użytkowej napełnić przed napełnieniem płaszcza z wodą grzewczą.

Wybierając jakikolwiek podgrzewacz wody dobrze wziąć pod uwagę takie jego cechy jak materiał, z którego jest wykonany (a co za tym idzie, jego trwałość i odporność na korozję) oraz klasę energetyczną. Warto też sprawdzić, czy wymiennik wymaga wymiany anody ochronnej.

Może cię zainteresować
Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Czym można palić w kotle 5. klasy? Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Jak działa sterowanie EOS 6? Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Jak ustalić moc kotła grzewczego? Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne?
Zobacz więcej Zwiń

mgr inż. Iwona Woźniak
TERMICA

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image