Bakteriobójcze właściwości miedzi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2009-12-07 00:00:00
Bakteriobójcze właściwości miedzi
W dniu 3 grudnia 2009 r. w restauracji La Boheme w Warszawie obyło się śniadanie prasowe organizowane przez Europejski Instytut Miedzi.

Polskie Centrum Promocji Miedzi Spotkanie dotyczyło bakteriobójczych właściwości miedzi, które mogą okazać się remedium na tak zwany chory budynek oraz roli jaką miedź pełni w zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się infekcji, w tym grypy A/H1N1, w miejscach użyteczności publicznej.

Tematy wiodące spotkania:

1. Remedium na chory budynek

Rozwój technologii izolacyjnych powoduje, że straty energii cieplnej w naszych budynkach stają się coraz mniejsze. Budynki są coraz bardziej szczelnymi „pojemnikami”, w których uwięzione bakterie i drobnoustroje znajdują znakomite przyczółki. Odpowiemy Państwu na pytania jak ograniczyć zagrożenie? Elementy designerskie – klamki, wyłączniki, stoliki... mogą być nie tylko piękne ale i bezpieczne – Czy to jest ważne dowiedzą się Państwo na spotkaniu.

2. Miedź sposób na wirusa – badania kliniczne w szpitalu Birmingham – raport bieżący

Może cię zainteresować
Jak przebiega montaż sygnalizatora szamba? MultiSkin PUSH - idealne rozwiązanie do instalacji wody użytkowej i systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych Polietylenowa czy kauczukowa - którą izolację rur wybrać? Jak zapewnić stabilne ciśnienie wody w domu? Rekuperatory do odzysku ciepła z wody szarej: oszczędność i ekologia ESYBOX MAX - hydroforowa technologia przyszłości! Jakie powinno być ciśnienie w instalacji wodnej w domu i jak je zapewnić? Jak zapewnić szczelność połączeń w instalacjach sanitarnych? Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji? Jak działa pompa abisynka? Wszystko o rurach spustowych Jak zamontować przydomową oczyszczalnię ścieków na kopcu nasypowym? Co jest potrzebne do poboru wody ze studni? Jakie rury służą do wykonania instalacji pneumatycznej? Instalacje sanitarne w nowym domu. Co musisz wiedzieć? Jak zabezpieczyć pompę do wody przed pracą na sucho? Jak długo pompa może pracować na sucho? Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe Jak montuje się szybkozłączkę do szamba w ogrodzeniu? Pompy głębinowe w technologii DRYRUN PRO. Co to jest suchobieg? Co to jest norma ISO 9001:2015 i jakie są korzyści z certyfikacji dla klientów firmy? Co powinieneś wiedzieć o programie dofinansowania Moja Woda? System Master3Plus - kanalizacja wewnętrzna, która nie hałasuje Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej? Jak działa przewód grzewczy z termostatem? Ochrona rur z wodą przed zamarzaniem Jak podłączyć pływak do pompy wody?
Zobacz więcej Zwiń

W czasach szalejącej świńskiej grypy zbawienna może okazać się szczepionka?, czosnek, maski na usta i nos lub – na pewno! – miedziane powierzchnie, na których wirus ginie samoczynnie. Jak dowodzą eksperymenty przeprowadzone przez Billa Keevila, profesora mikrobiologii z Uniwersytetu w Southampton, w ciągu godziny na miedzianych powierzchniach ginie około 75% cząsteczek grypy typu A, w tym cieszącego się ostatnio złą sławą A/H1N1. Jakie zapory można zastosować w szpitalach i budynkach użyteczności publicznej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa?

Źródło:

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!